Přejít na obsah

šrouby kol


AMartyn

Doporučené příspěvky

  • o 13 let později...

Ahoj, nedávno jsem koupil nové pneu včetně originálních hliníkových disků na fabii z bazaru (pán k nim šrouby neměl) a přehodil je za staré plecháče. Zkusil jsem tam dát stejné šrouby, jenže se za jízdy povolují. Jsou na ně asi krátké, ale jaké tam dát? 

 

Moje otázky jsou: 

 

1)Jsou stejné šrouby na kola plechová i hliníková u Fabie 1.4 MPI, rok výroby 2000?

 

2)Jak tedy vybrat správný šroub? 

 

Četl jsem, že na alu kola se používají většinou kuželové, ale nějaká auta mají stejný šroub na alu i plechová kola. Můžu dát stejný šroub ale jen o trochu delší? 

 

Jsem docela neznalec, tak se omlouvám jestli je odpověď jasná. Nikde jsem ji ve fórech ani na internetu nenašel. 
 

Předem díky za odpověď!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Fabie00 Kdyby sis dal trochu poráci s hledáním, našel bys toto téma a v něm i odpověď. Témata sloučena.

 

V 1. 3. 2009 na 23:00, mikl napsal:

Octavia,Fabia,Superb používají šrouby M14x1,5x28

Na orig plechy i alu s dosedací plochou kulovou.

Většina výrobců litých kol používá šrouby s dosedací plochou kuželovou.

Podívej se na kola,kulový sedlo od kuželovýho bezpečně poznáš.

http://www.kola-srouby.cz/detail/index.php?id=146

 

Citace z dílenské příručky Fabia I:
Používat šrouby s kulovou dosedací plochou a závitem M14 x 1,5 - utahovací moment: 120 Nm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...