Přejít na obsah

Ztrzeny zavit sroubu sedacky v podlaze


NoiseR

Doporučené příspěvky

Ahoj, dneska jsem delal pakarnu - vytahal komplet sedacky z auta, pujcil si Karchera prumyslovej cistic kobercu s nastavcem na calouneni a cistil sedacky - vysledek bomba, silene nadsenej atd, ale pri demontazi jsem zjistil, ze mam u spolujezdce strzenej pravej zadni zavit, co drzi lyzinu sedacky v podlaze - netusite nekdo, co s tim? Jak jsem na to koukal, je snad hladkej, protoze jsem vysrouboval ten sroub i s kusem zavitu (na sroubu byl po vysroubovani natocenej ve drazkach kov). Diky moc za vsechny rady - co jsem tak zbezne koukal, dostat se tam nepujde, aby se ta matka zespod vymenila nebo pod ni dala jina :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

No dobrý ;) ale co když třeba potřebuju vyndat sedačku, chci vyměnit poškrábaný plasty na boku sedačky, ta asi jinak nejde.. než ji vyndat, jasně jezdit se s tím dá, dal jsem tam dřevěnej malej klínek, není to vidět, ale stejně bych to rád vyřešil... ten šroub je napůl vyšroubovanej, někdo už to zkoušel, ale ten tisícihran je ztrženej, pomohlo někomu třeba udělat na to ten zářez a vyšroubovat to klasickým šroubovákem???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podobnej problém, jak jsi dopadnul v servisu?? ale i vy ostatní, jak jste to vyřešili?? napište zkušenosti, je to staré téma, ale jak to dopadlo jsem nikde nenašel... nevíte někdo co to je za velikost toho tisícihranu je to M10 nebo M12 ? dik B)

tak oznacenie toho tisichranu je XZN a velkost je to 10,akurat dnes som vyhadzoval vsetky sedacky aj s kobercami,celkom slusna makacka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, díky.. a jak šrouby šly povolit dobře?? já bych ještě potřeboval vědět co se musí udělat když mám boční airbacky, jak se to odpojí abych něco nepokazil, chlapy napište někdo jak jste povolili ten šroub když je ztrhlej ten tisícihran, nebo zkušenosti ze servisu!!! B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak ti už trči stej kolajničky tak ho skus chytiť do hasaka alebo do bliciek a pomaly točiť.Ak to nepôjde tak ešte ti zostava narezať dražku na obyč. šrobovak,ale to bude asi fuška tie šroby su určite dobre tvrde.

Ta velkosť je 10 ale ja tam mam TORX.

Mne to ide tiež dosť stuha a na zavite je taka fialova hmota snad vazelina-neviem. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D očividne dosť tvrde nie su ked to ma strhane :D

ta modra blbosť na šrobe je niečo ako vejarovka podložka proti samovolnemu odtočeniu.

napr na volante ten šrob možete dať dole a zatiahnuť max 5krat, potom to modre prestava mať tie vlastnost a treba srob vymeniť.

skus to teda pilkovym listom narezať a ako to pôjde uvidíš, vyzerato byť jedine rozumne riešenie okrem odvrtania ale tam by hrozilo že ho zatiahneš a potom čo s tym zbytkom :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D očividne dosť tvrde nie su ked to ma strhane :D

ta modra blbosť na šrobe je niečo ako vejarovka podložka proti samovolnemu odtočeniu.

napr na volante ten šrob možete dať dole a zatiahnuť max 5krat, potom to modre prestava mať tie vlastnost a treba srob vymeniť.

skus to teda pilkovym listom narezať a ako to pôjde uvidíš, vyzerato byť jedine rozumne riešenie okrem odvrtania ale tam by hrozilo že ho zatiahneš a potom čo s tym zbytkom :unsure:

No poväčšine sa to strhne ked sa použije nespravna vlkosť torxu.Na plasty v int.použivam obyčajne aušusove nadstavce,ale na sedačku som si kupil org.nastavec TONA na gola sadu. So skusenosti s predchadzajucich vozov som vedel ako byvaju sedačky utiahnute-FEEEEEEEST. :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, díky.. a jak šrouby šly povolit dobře?? já bych ještě potřeboval vědět co se musí udělat když mám boční airbacky, jak se to odpojí abych něco nepokazil, chlapy napište někdo jak jste povolili ten šroub když je ztrhlej ten tisícihran, nebo zkušenosti ze servisu!!! B)

no na tych sroboch je nejaky maglajz asi nieco na samozaistovanie,ale islo to celkom v pohode.Ak mas bocne vankuse,tak sa mi zda,ze zospodu pod sedadlom su na ne konektory,tak ich rozpoj a je to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak jsem dopadnul... Koupil jsem si úplně novej tisícihran/před tím Tona, ale zachovalá, ikdyž používaná) Proteco za 120 Kč, šroub jsem nastříkal uvolňovačem šroubu a rzi a nechal tak 2 hoďky působit, pak jsem vyčistil vrch toho šroubu hadrem, aby tam nebyl žádnej bordel a tisícihran mohl dobře dosednout, vyzkoušel jsem několik poloh, aby dobře seděl a zabíral, pak už jsem jen nasadil pořádně zatlačíl shora... a paráda šroub se pohnul a pak už to šlo jako po másle ;) takže spokojenost to jsem si odfrknul!!! dám tam stejně 4 nové šrouby, ty ostatní jsou taky trochu jetý, ale ty snad půjdou ;)

post-6-1168699533.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...