Přejít na obsah

Výměna zámků po odcizení klíče - prosím o radu


Apollo444

Doporučené příspěvky

Stala se mi takova nemilá věc, na poště jsem blbec zapoměl na stolečku klíče od auta, když sem sepisoval podací lístky a než sem baliky odeslal, tak je někdo

stihl šmiknout. Proto teď musim vyměnit komplet zámky u auta, u dveří a víčka nádrže mi to je celkem jasný, ale nevím jak to je s načipováním ? Našel jsem

sadu klíčů na aukru, ale zajímalo by mě, jestli to vůbec bude fungovat, abych nastartoval viz odkaz. http://aukro.cz/zamky-dveri-skoda-octavia-i-fabia-i-nove-i1665436685.html

Jestli dobře chápů, tak je důležitý mít nenačipovanej klíč k novýmu startovacímu zámku, klíč následně v servisu nechám načipovat podle čísel ze štítku ze starých klíčů a mělo by to makat ?

Díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže k tomu bych musel koupit ještě toto http://aukro.cz/klic-vw-seat-skoda-vyklapeci-3-tlacitka-i1666209290.html

a dovnitř narvat čip ze starýho náhradního klíče nebo nechat udělat nový, že ? Někdo mi dokonce říkal, že stačí mít

klíč se starym čipem jen na klíčích pověšenej a ono si ho to přečte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem na aukru tehle čip http://aukro.cz/transponder-immo-do-klicu-skoda-vw-seat-crypto48-i1665436677.html

když ho nechám naprogramovat na moje kody, tak by to melo s novejma zamkama a kličema normálně fungovat, ne ?

EDIT: popř. ještě tuhle stránku jsem našel

http://www.timextrade.cz/tp08-transpondermegamos-crypto-48-t6-tk8-eanTP08-skupC00.php

Editováno: , autor: Apollo444
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže novej klíč me vyjde na pořádnej ranec, to si to rovnou mužu nechat komplet udělat v servisu za 4 tisíce.

Šlo mi o to, jestli když koupim z druhý ruky vložky a k tomu klíče, jestli pak stačí koupit nový čipy, nechat překodovat

a následně je narvat do těch klíčů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekóduje se klíč - resp. v klíči se NIC NEMĚNÍ, zapisuje se jen jeho identifikační kód do jednotky centrálu a do imobilizéru, aby ten klíč resp. jeho vysílač byl rozpoznán jako "svůj" - jeden vysílač tak jde přiřadit k několika různým autům i když klíč do zámku (samotná vyfrézovaná planžeta) ve skutečnosti pasovat nebude. Aby se něco měnilo v klíči při každém spárování s autem, musela by v něm být jiná (podstatně složitější) elektronika. Uvědom si - v každém klíči je dvojí různá elektronika - je tam RFID čip s neměnným unikátním kódem, sloužící pro identifikaci klíče imobilizérem v autě - ten bezkontaktně napájí i "čte" snímací cívka imobilizéru umístěná pod plastem kolem zámku řízení; a je tam samostatnou lithiovou baterií napájený vysílač DO centrálu (s plovoucím kódem), který podle určitého algoritmu daného typem kodéru mění sekvenci vysílanou po každém zmáčknutí tlačítka vysílače. Co se přeprogramovává resp co se učí, je nějaký základní výchozí stav kódu, který se zadá "zapamatovat si" řídicí jednotce - a ta už si zbytek "ošéfuje" sama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za vyčerpávající odpověd, zapoměl jsem asi udat, že auto mám bez DO. Tudíž právě proto moje otázka zněla, jestli když si

seženu vložky z vrakáče s klíčema taktéž bez DO, stačí koupit výše zmiňovaný Transpoder, který necham načipovat podle kodu immo.

mého auta ? Čip bych pak v klíčích prohodil a vše by mělo fungovat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Transpondér sám o sobě se nekóduje, protože to ani nejde - jeho kód je do něj NEZÁMĚNNĚ zadaný při výrobě. Kóduje se právě ten jeho JEDINEČNÝ kódový údaj do jednotky imobilizéru, aby ho jednotka poznala a uvolnila nastartování motoru. Takže když seženeš jiné klíče i se sadou zámků, tak jen pomocí VAGu naučíš svůj imobilizér identifikovat ty jiné klíče jako "vlastní" a tím to hasne. Kódy těch svých původních z paměti auta vymažeš a je po ftákách...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...