Jump to content

Wittmann

Uživatel
  • Content Count

   5,316
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

   1

  Seller statistics

  • 0
  • 0
  • 0

  Wittmann last won the day on January 26 2012

  Wittmann had the most liked content!

  Community Reputation

  493 Excellent

  About Wittmann

  • Rank
   Mistr Fóra

  Recent Profile Visitors

  3,687 profile views
  1. Wittmann

   Koupě ojeté Fabie III

   Tady už se zase malují čerti na zeď - ročního auta bych se nebál, čistě z ekonomického hlediska se ojetina (jakkoliv stará) vyplácí téměř vždy.
  2. Wittmann

   Garanční, servisní prohlídky

   normální / nenormální, je dost ošidný pojem. Rozhodující je, jak je postup popsaný v DP.
  3. Wittmann

   Cukaní motoru

   začni tou diagnostikou, jen ztrácíš čas. Kabel stojí dvě stovky...
  4. Wittmann

   Elektrické stahování oken - problémy, závady

   zavření oken na DO není u FI standardní funkce. Buď tam na to musíš mít přídavný modul - např. součást alarmu od Jablotromu, nebo musíš přeprogramovat dveřní jednotky a to jde jen u aut před faceliftem, který byl v roce 2004 - takže jakou máš verzi?
  5. Wittmann

   Klimatizace - nefunkční, problémy

   o podtlaku tady nikdo nemluvil, ne? taky jsem si dodělával klimu do F1 - ale už to auto nemám a mám pocit, že při recirkulaci, se klima vypne - a pokud ji ŘJ neumí poznat... ale taky se mi to moc nezdá, protože, ty motorky blbnou snad každýmu.
  6. Wittmann

   Silentbloky přední nápravy, vůle nápravy

   příčina křivého kotouče je většinou kotouč samotný, respektive chyba při odlévání toho prefabrikátu, co se to z něj soustruží.
  7. Wittmann

   Klimatizace - nefunkční, problémy

   máš to správně nakódované? Ostatní podmínky pro spuštění klimy (teplota, tlak...) jsou podle bloku hodnot ok? Už si to přesně nemapamatuju, ale jak se chová manuální klima při zapnuté vnitřní cirkulaci? Není náhodou deaktivovaná? Ta klapka sice mechanicky funguje, ale není schopná poznat, v jaké je poloze - tím pádem vlastně nefunguje - zkus ji rozebrat a vyčisti dráhu potenciometru. Může být vadná i ŘJ klimatizace.
  8. Wittmann

   Silentbloky přední nápravy, vůle nápravy

   a nejsou ty kotouče opět křivé?
  9. Wittmann

   Hukot od předního kola

   myslel jsem, co přesně je napsané na faktuře, res. objednávce. Co jste si říkali, je bohužel úplně jedno.
  10. Wittmann

   Hukot od předního kola

   pokud je nové ložisko špatný, tak ti ho v rámci reklamace vymění za nové a to na jejich náklady. Pokud je ložisko ok a chyba je někde jinde, tak už je to složitější. V tom případě záleží, na co byla objednávka "odstranění hučení", nebo "výměna ložiska"?
  11. Wittmann

   Hukot od předního kola

   Ne, 10 let od konce výroby jsou povinni zajistit dodávku náhradních dílů. Ty nové díly ale nejsou nekvalitní, jen už prostě nevydrží tolik. Ostatně pokud přežijí záruční dobu, tak se kritérium "stejné kvality" splní. Žádná další definice tam není.
  12. Wittmann

   Fabia - zadní bubnové brzdy

   o příčinách svítící kontrolky ABS nemá bez výpisu z diagnostiky smysl spekulovat. Možných příčin je příliš mnoho a chyba primárně nemusí být ani v brzdách. V každém případě se ale jedná o kontrolku, která by neměla být ignorována.
  13. Wittmann

   El. ovládání oken - závady, nefunkčnost

   svazek podle vybavení dveří stojí 2000 až 3000
  14. Wittmann

   Stahováni okének - centrál

   tipuju kabeláž dveří. Když vyndáš motor stahovačky, okno se dá stáhnout rukou.
  15. Wittmann

   Hukot od předního kola

   pokud to není nutné, tak díly namontované ve výrobě bych neměnil - kvalita byť originálního díly je zpravidla horší. Teoreticky výměna ložisek může pomoci, ale nemusí to být primární příčina. Mohou to například dělat pneumatiky, případně polosa, jejíž vibrace se posunula do interferenčního pásma. Nové nezajeté ložisko či jakýkoliv díl uchycení nápravy to může načas utlumit. Podle popisu je to nějaká interference - to se pěkně blbě hledá. Začal bych tím nejjednodušším - vyváření pneu + geometrie - po projetí díry to ostaně není od věci.
  ×