Přejít na obsah

motorek svetel


lubann

Doporučené příspěvky

  • o 7 měsíců později...

Na technický jsem zjistil, ze mi nefunguje naklapeni pravyho svetla..motorek ani nevrci, nic...nejspis to vypada na motorek, konektor je OK..mam zkoumat jeste neco jinyho..nebo ho rovnou vymenit? Pripada mi teda, ze to h**no vydrzi mam pocit ze sem se svetlama hejbal asi 10x v zivote. Ma cenu ho kupovat na vrakaci nebo raci rovnou ve skodovce..kolik za nej budou chtit? Je vymena slozita?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar lidi, měl jsem ten samý problém a to s časovým odstupem na obou předních světlech. Motůrky jsem vyndal a rozebral. Proletoval jsem všechny pájené spoje kvůli eliminaci studeňáků. Potom jsem vypájel ven elektrosoučástku, která je takový "šoupě" co říká motůrku v jaký je poloze a kam se má pohnou v případě změny ovladačem. Celou součástku jsem rozmontoval a očistil a napružil kontakty. Potom všechno složil, namazal plastové převody, nakonzervoval tišťák a elektroniku uvnitř, a ejhle, oba motůrky normálně fungují a naklápí a naklápí...

Takže než začnete shánět nový motůrky za neskutečný prachy, nebo použitý z vrakáče, bez záruky funkčnosti, můžete skusit zadarmo toto...

Třeba pak budete mít radost z úspory jako já.

Zdar iPM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky mi jeden odešel, koupil jsem rovnou novej, pač jsem na to přišel v sobotu ráno a v noci jsem odjížděl na dovolenou. Pak jsem ten nefunkční rozebral a zjistil jsem, že ten pavouk uvnitř je prasklej na dvě části, takže jsem ho rovnou vzal a vyhodil... Jo tím pavoukem myslím ten hranatej černej polovodič :-)

Jinak za novej jsem dával 1150,- A jsou dva druhy. před facelift a facelift ;)

Editováno: , autor: quicksilver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

taky mi odešly oba po třech letech a asi 1oti použítích... Trpí tím hlavně plastová světla po faceliftu. Pokusil jsem se opakovaně o výše popsaný postup čištění té součástky "šoupě" :D odborně se to jmenuje potenciometr ... bohužel jen nepatrné zlepšení na chvilku. Jde o to že ten potenciometr je totální shit s důrazem na výrobní cenu. Kvalitní potenciometry mají běžec uhlíkový - je měkký a klouže a nevydírá odporovou dráhu. Tady je běžec několik kovových drátků které dráhu vydřou velmi rychle a to je konec. Sháněl jsem náhradní potenciometr, ale takhle malinký rozměry nikde nemají, třeba ani modeláři do dálkových ovládání...

Nezbývá než výměna, ve škoda servisech okolo 1450kč/1ks bez práce ale v Bosch je mají za 690!!! Typische marže by škoda servis 200%... :kol-29: I ten Bosch na tom vydělá, ale škoda si musí ještě nejmíň 100% přirazit...

celé zapojení v autě je nějaké zajímavé, protože jeden motorek ovlivňuje i druhý!!!!! Ten druhý sice vrčí a hýbe, ale neví přesně kde je obvykle se klepe v koncové poloze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar lidi, měl jsem ten samý problém a to s časovým odstupem na obou předních světlech. Motůrky jsem vyndal a rozebral. Proletoval jsem všechny pájené spoje kvůli eliminaci studeňáků. Potom jsem vypájel ven elektrosoučástku, která je takový "šoupě" co říká motůrku v jaký je poloze a kam se má pohnou v případě změny ovladačem. Celou součástku jsem rozmontoval a očistil a napružil kontakty. Potom všechno složil, namazal plastové převody, nakonzervoval tišťák a elektroniku uvnitř, a ejhle, oba motůrky normálně fungují a naklápí a naklápí...

Takže než začnete shánět nový motůrky za neskutečný prachy, nebo použitý z vrakáče, bez záruky funkčnosti, můžete skusit zadarmo toto...

Třeba pak budete mít radost z úspory jako já.

Zdar iPM

U me to zas bylo kontakty na posuv. potenciom ....

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=23423

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...