Přejít na obsah

nafta v oleji


vetrovsky

Doporučené příspěvky

Mám dotaz na téma výskytu nafty v oleji u S II combi 125 kW 2,0 CR . Mám čtyři měsíce nového superbika a stačil jsem najet necelých 13.000, Km. Poukazoval jsem na na spotřebu a chtěl jsem naučit měřit hladinu oleje a vyklubal se

z toho pěkný problémek.

Problém prý bude pravděpodobně ve špatné instalaci alarmu...dle vyjádření servisu . Nesetkal se někdo s naftou v oleji? Dík

Vozidlo ze servisu převezli do výrobního závodu. Všichni zarytě mlčí, jen test prokázal, že s alarmem to nesouvisí. Na webu jsem ale nalezl jiné vysvětlení ...

Problém v regeneraci filtru pevných částic. V tom filtru pry probiha pasivni a aktivni cisteni: PASIVNI je mimo mesto pri teplotach 300stupnu(vse se pry spali), kdyz neprobiha pravidelne pasivni cisteni tak ridici jednotka naplanuje AKTIVNI(zmena casovani ventilu, vice nafty pred hlavnim vstrikem) cimz se ma zvysit teplota ve vyfuku a tim se vypalit filtr(melo by se jet 40km minimalne 80km/h). Kdyz se prerusi tento proces tak se pry dostava nafta do oleje. Pri preruseni aktivniho procesu se zapne pri dalsim nastartovani.

Vůz není na krátké trasy???

Jsem zvědav s čím na mne vyrukují.

Editováno: , autor: vetrovsky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Slysel jsem o tom u aut jinych znacek s DPF filtrem.Nejvic jsem to slysel u Fordu.Pocitac zene tyhle auta po velmi kratke dobe na vymenu oleje.Jeden znamy to ted ma u Opelu..Kdo jezdi jen dalky asi nema problem..Procitej diskuze na netu.Posledne bylo tema DPF i v nejakem Svete motoru Special o naftacich..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...