Jump to content

PetrKV

Uživatel
 • Content Count

  371
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

27 Excellent

About PetrKV

 • Rank
  Profesional

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Recent Profile Visitors

1,134 profile views
 1. PetrKV

  Autobatéria

  Jo, já už sám předvčírem v nouzi baterii vyměnil, bál jsem se ranního startu..dnes jsem zajel k mechanikovi elektrikáři ať ji nastaví, znám ho dlouho, ale už jsem u něj určitě 3 roky nebyl. A zdál se mi teď s diagnostikou nějakej nejistej. Změnil tam kapacitu baterie, výrobce nechal, a změnil ten typ na binary Agm, místo vliece, což asi je fleece. Tak si říkám, jestli to je ok. Jestli systém pozná, že je baterie nová, jestli tohle nastavení stačí a je správné., najednou nevím, na koho v okolí se obrátit;)
 2. PetrKV

  Autobatéria

  Jaký typ má být nastaven u 70Ah Varty AGM? fleece, nebo binary agm? Bylo tam původně myslím vliece.. A je důležitý zadání výrobce? Mám tam napsáno JCB od původní bateriee také Varta AGM 68Ah. Kapacita se změní na 70Ah to jediné vidím asi jasně.
 3. PetrKV

  Autobatéria

  Dobře mám v plánu koupit místo Varty 68Ah Vartu 70Ah, která by měla být její náhrada. Obě samozřejmě AGM. Můžu tedy jen vyměnit sám a jezdit, nebo je určitě lepší nastavit v řídící jednotce ještě?
 4. PetrKV

  Autobatéria

  Už jsem si také nějakou dobu o bateriich čtu a něco se dozvídám. Hlavně jak je ten systém dobíjení, nebo vybíjení celý debilní. U mne když jezdím kratší trasy, následující den startuje dobře, když jedu někam dál, další den startuje hůř..Každopádně já ji byl prvně dobít těsně před koncem záruky, teď jsem už akorát po. A oni by mi ji vlastně na záruku vyměnili, pokud by ten jejich přístroj napsal, že je špatná. A to prý není, nechápu když se nabíje pouze na 50procent?? A na čem by tobě nechtěli uznat záruku na autě celkově? Já zatím našel někoho zde, kdo mi ji vymění a uděla základní nastavení pro novou baterii, když tam dovezu tu správnou za cenu do 500. Což asi udělám, je to poloviční cena celkem proti autorizaku a vzhledem k té krátké životnosti baterie o investici 8,5tis neuvažuji..
 5. PetrKV

  Autobatéria

  Jo dokážu si tady koupit Vartu 70Ah stejný typ AGM, prý náhrada za 68Ah v krámě za cca 3,2tis. Ale asi ji tam nemůžu jen tak dát a jet, nebo ano? V autorizovaném servise je cena cca 7,3tis a přes tisíc prý výměna s nastavením pro novou baterii..
 6. PetrKV

  Autobatéria

  Po tom, co jsem začal sledovat některé delší starty jsem zajel do servisu a nechal změřit baterii. Měla nějakých 25procent , ale přístroj hlásil, že je ok, jen nabít. Nabili. Po týdnu zase starty horší. Zajel jsem tam znovu. Přístroj ukázal cca 30procent nabití, baterie ok, nabít. Nabili a po nabití má 50procent a přístroj říká nabít, přitom podle něj není špatná.? Doporučená případná výměna. Cca 8,5tis s práci. Baterie necelé tři roky Varta 68Ah AGM.
 7. Také mívám delší první starty, ale není to vždy, je to náhodné. Většinou to vypadá takhle.. už bylo i pár delších, to jsem se bál, jestli to naskočí.. 20191020_065112.mp4
 8. Na 1 ks FL si dostal 17 procent jako soukromá osoba, nebo?
 9. Jinak těsně před koncem záruky na 100tis km
 10. Na mém autě delší dobu, prakticky od nová klepání z přední nápravy, od levého kola. Nejvíce na dlažebních kostkach. Při přejezdu nízkých kamenných retarderu, nájezd na nizoučký obrubník apod. Ale sporadicky..Dvakrát v servisu, nic nenašli. Teď už se ale situace výrazně zhoršila. Další návštěva servisu, pěkný kus jsem svezl mladého mechanika, ten pak tlumočil servisu a hledali. Včera mi oznámili, že to jde dle všeho z řízení a že škodovka potvrdila tuto možnost a schválila jeho výměnu. Příští týden mám dát auto na 2dni raději a vymění. Jezdit zatím můžu..
 11. PetrKV

  Tlak v pneu

  Občas teď jezdím druhym Superbem, je naprosto stejný, jak můj. Pouze motor je 140kW. Stejný modelový rok 2017, výbava, 6st Dsg. Kontroloval jsem mu pneu a má podle štítku u víčka nádrže vyšší tlaky pneu, většinou 2desetiny navíc proti mému při stejných pneu a zatížení. Docela mě to překvapilo, nečekal jsem rozdíl.Má ad blue a asi trochu kg navíc..
 12. Panove nevite, kdyz dostala 110kW verze s prednim pohonem DSG se 7stupni, dostala ve stejny cas i ADblue?
 13. Tak auto včera opraveno, převzato.Špatná vodní pumpa, výměna a navíc výměna jedné kladky, která vydávala divné zvuky. Jsem těsně před koncem záruky, pumpa určitě bude na záruku, ta kladka prý téměř jistě také.
 14. Dnes jsem po startu sledoval zrovna teplotu oleje.. voda už byla pěkné na 90° a olej 60° jel jsem do kopce cca 100km/h , lehce, čekajíc na teplotu oleje také k 90° v zatáčce už teplota oleje skočila na 80° kouknu chvíli dopředu a během pár vteřin pípání a na maxi dotu čtu o přehřátí motoru, hlava mi nestíhá srovnat myšlenky, docela šok, teplota vody někde na začátku červeného pole..ani nevím kde přesně byla, dávám nohu z plynu, viz foto a po pár set metrech sjíždím ze silnice, zastavují, motor na volnoběch, teplota vody je zpět na 90°. Telefonát do servisu, prý ať vypnu motor a zkusím se znovu v klidu rozjet. Že to bude vodní pumpa, a teď by to téměř s jistotou mělo být ok. Že se to stane při zahřívání. Už to bylo v "pořádku". Čekám, co mi zavolají ze servisu
 15. https://youtu.be/XmCvr3Y3Qsw Tady je o něm zmínka objem prý 485l
×
×
 • Create New...