Přejít na obsah

Kam dát světla pro denní svícení? (O1)


tomina

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím znalce v oboru světel pro O1. Neporadil by mi někdo, kde můžu sehnat světelný LED pás pro O1? Chci ho mít jen na parádu, takže mi budou svítit hlavní světlomety a dole v místě jakoby mlhovek by mi svítily ty pásy. Zatím jsem je nikde nenašel. Nechci to mít tak, že mi budou svítit jen LED ve předu a nic víc ani vzadu. Takových už taky jezdí hodně. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze sa pridam.

Najprv som si spravil denne svietenie z hmlovych integrovanych. Presne ako sa pise tu v navode denne svietenie .

Potom asi po tyzdni som si objednal tieto homologovane svetla.

Osadil som ich do dolnych mriezok. Vyrezal som otvory a svetla osadil na naraznik. Musel som ho cely dat dole,lebo pristup tam je k tomu jako k peniazom. Ziadny.

Vyhody?

Podla mojho som zlepsil energeticku kondicku auta.Tieto maju spotrebu necelych 8 W. Ak schvalia celorocne svietenie ,ako sa chystaju,tak som pripraveny.

Teraz na zimu to je diskutabilne,ci sa nejaka energia setri,lebo treba kurit,niekedy stierace idu. Sice ked treba stierace,tak to znamena znizena viditelnost a tym padom full osvetlenie vozidla. Ale ked je ozaj pekne pocasie tak staci toto. A k tomu svieteniu zadnych svetiel...To akoze mi niekto chce povedat ze ked sa blizi od zadu k autu,teda ze niekoho dobieha,tak ho zle vidi? Tam nehrozi urcite celna ani ina zrazka. Tu ide o princip proti iducich aut aby ich bolo lepsie vidiet.

Takze ozaj netreba nic len denne svetla.

Ked sa vytrepem dnes von,spravim foto.

Caw.

Edit. foto prikladam...

post-18780-1226085720_thumb.jpg

post-18780-1226085593_thumb.jpg

post-18780-1226085641_thumb.jpg

post-18780-1226085745_thumb.jpg

Editováno: , autor: mysko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 roky později...

mysko vzal jsi mi to z pusy,jestli někdo nevidí dojížděné auto zezadu,samozřejmě za předpokladu,že jsou takové světelné podmínky kdy je přípustné denní světla použít,tak ať zrovna vrátí řidičák pro zdravotní nezpůsobilost. wink.gif

No co ja ti viem.. su take pripady ked je pekne pocasie aj svetla dost a ma denne svietenie.. to beriem .. ale ked si nejaky magor rano zapne denne svietenie ze vsak svieti a pritom je znizena viditelnost a spolieha sa na to ze vsak ho vidia a vzadu si dosvieti.. tak to ma vie celkom rozhadzat. podla mna by sa mali denne svetla zakazat.. je to uplna image hlupost.. plati pravidlo "VIDIET A BYT VIDENY" to mas to iste ako ked si par buzikov ked je hmla nezapne svetlo do hmly.. a v dnesnej dobe skoro neexistuje auto ktore nema hmlove svetlo ak tak.. tak potom uz nema SPZ lebo na STK by nepresiel..

takze.. denne svietenie urcite NIE...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam něco co jsem ještě na 99% oktávek s denními světly neviděl?

Jinak jak píše Jojo24 denní světla NE!

Na posledním školení řidičů nám ukazovali na videu pár saituací natočených v reálu kdy si řidiči neuvědomili, že za daného stavu nejsou v podstatě zezadu vůbec vidět.

Když nebylo denní svícení tak byla jednoznačná povinnost při snížené viditelnosti rozsvítit světla, jenže teď si někteří myslí, že stačí pouze ty denní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to věc názoru,Váš Vám nevyvracím,ale mám opačný :-)

Samozřejmě denní světla ANO,ale taková,která na auto patří a ne šidítka různých spořílků za 150,-korun.Určitě by je lidé měli používat opravdu jen za nesnížené viditelnosti.Navíc dost často se mi stává,že potkávám auta,která nesvítí vůbec i za snížené viditelnosti,buď zapomenou,nebo šetří baterku,s denními taková situace nemůže nastat.

Jinak by mně strašně zajímala,jak vypadá situace,kdy dojedu auto a nevidím ho,bez ohledu na to,jestli je den nebo noc a bez ohledu nato,zda svítí nebo ne.Jezdím už vážně dlouho,posledních pár let s brýlemi,ale něco takového se mi nestalo,dokonce jsem dojel i zcela neosvětlené auto v noci.Nikdy se nestalo,že bych dojeté vozidlo neviděl.Pokud se to někomu stává,nebo vůbec může připustit,že by se mu to mohlo stát,potom je potencionální nebezpeční pro ostatní účastníky silničního provozu a měl by situaci zavčasu řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně to ale není ve světlech ,ale v lidech.Pokud je někdo takový vůl,že za snížené viditelnosti jede s denními,protože si myslí,že vidí,tak ten samý vůl si bez denních nerozsvítí vůbec.Tak nastane situace,že nebude pořádně vidět ani zepředu.

Jinak reagoval jsem na Tvůj poznatek ,cituji "Na posledním školení řidičů nám ukazovali na videu pár saituací natočených v reálu kdy si řidiči neuvědomili, že za daného stavu nejsou v podstatě zezadu vůbec vidět."

Nevyvracím Ti,že jsi to viděl,jenom si to neumím představit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byly to takové situace, hlavně v zimě, kdy je celé auto zezadu "zaprášené" sněhem a v podstatě splývalo s okolím. Kdyby svítil i obrysovkama, pak ta červená jednak by byla z pod tenké vrstvy sněhu vidět, druhák by ten sníh ze světel částečně stál a bylo by je vidět ještě líp.

Pak byly nejaké situace za deště, před soumrakem, a tak. Samozřejmě některé vybrané asi účelově, ale i tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...