Přejít na obsah

Lambda sonda


rico

Doporučené příspěvky

Zdravím je to tak dva dny co mi začala svítit kontrolka motoru,tak sem dnes zajel na STK,dělá tam známý,at se koukne do výpisu chyb at vím co se zas přihodilo!!řekl mi že mi odešla Lambda Sonda před katalizátorem a že nová stojí tak 4000kč :o !!kolik mě to bude stáv servise,mám z toho docela hrůzu :( !!ještě řikal že je to běžná zavada tech fabii,že nektery vydrží míň a některý dýl!jo a jeste rikal at stim radsi nejezdim ze se tim nici katalozator!!!!zkazilo mi to celej den:-(mate nekdo podobnou prihodu??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lambda sonda se tu již řešila, musíš hledat http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=9134&hl=

Měl jsem stejný problém a vyšlo mne to u Auto Adámek na:

1.900,- Kč - sonda

141,- Kč - sonda dem.+mont.

235,- Kč - tepel. kryt dem.+mont.

Vše bez DPH

no tak to ale nejsou 4000kč,hm?to sou necelý 3000kč i s prací s DPH!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lambda sonda se tu již řešila, musíš hledat http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=9134&hl=

Měl jsem stejný problém a vyšlo mne to u Auto Adámek na:

1.900,- Kč - sonda

141,- Kč - sonda dem.+mont.

235,- Kč - tepel. kryt dem.+mont.

Vše bez DPH

no tak to ale nejsou 4000kč,hm?to sou necelý 3000kč i s prací s DPH!!

ted se divám tys menil lambda sondu za katalizatorem,me rekli ze je spatna ta pred katalizatorem,to by mela byt cena stejna??diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam 1,2 - 40 kw, tam jsou sondy dve.

Mel jsem taky problem s kontrolkou tak jsem se po tom trochu pidil.

Jedna stoji cca. tech 1900 a ta druha je drazsi, myslim ze stoji kolem tech 4 tis. Ale nevim ktera je ktera.

Vsichni taky rikali ze to bude spatna sonda, mel jsem tehdy najeto asi 106 tis, ale nakonec se menil katalizator. Do dneska nevim proc odesel, jsem z toho trochu nervozni, ale nedavno jsem byl na kontrole ve 120tis. a vsechno bylo OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale nakonec se menil katalizator. Do dneska nevim proc odesel, jsem z toho trochu nervozni, ale nedavno jsem byl na kontrole ve 120tis. a vsechno bylo OK.

Katalizátor odejde z "kvalitního" benzínu, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, pred nejakou chvili jsem si taky nechal menit lambda sondu - svitila zavada ne elktronice motoru, bylo mi receno, ze casem proste odchazi a ze to bylo zpusobeny chybou v sw ridici jednotky, sw jsem si nechal prehrat na novejsi, sondu vymenit a od te doby klid, mam 1.4 MPI 50kW, najeto v dobe vymeny cca 82 000 km. Stalo me to 4000 i s tim novym sw, za sondu+praci cca 3000kc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

guest: mam podezreni na benzinku u makra ve stodulkach, par dni po natankovani se kontrolka rozsvitila. vag tehdy hlasil krome jineho i chybu vstrikovani paliva, zralo to jak svina (pres 8 litru mimo mesto). Bylo to v lednu, byly tehdy velky mrazy takze to taky mozna melo vliv.

K hypermarketu uz radsi pro benzin nejezdim, tech par usetrenych korun na nadrzi za to nestoji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

guest: mam podezreni na benzinku u makra ve stodulkach, par dni po natankovani se kontrolka rozsvitila. vag tehdy hlasil krome jineho i chybu vstrikovani paliva, zralo to jak svina (pres 8 litru mimo mesto). Bylo to v lednu, byly tehdy velky mrazy takze to taky mozna melo vliv.

K hypermarketu uz radsi pro benzin nejezdim, tech par usetrenych korun na nadrzi za to nestoji.

Mně se to taky objevilo, když jsem vzal plnou (Agip) a také to byla první otázka v servisu, když jsem tam s tím přijel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal tiež problemy so sondou,kontrolka mi sietila možno aj 5x menili sondy, sviečky aj zap. lištu vyriešila to až vymena riad. jednotky.Naštastie to bolo vzaruke.Ja si preto myslim,že to môže byť kludne aj ten sw riad.j.Podla najazdu km a to že si druhy majitel usudzujem že je auto star.data vyroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zda je sonda v poradku lze snadno zmerit pristrojem v servisu. Po me zkusenosti si myslim ze jezdit s tim je nebezpecne. Me tehdy vag hlasil 3 zavady, spatne vstrikovani a jeste dalsi dve ktery si uz nepamatuju. Nejdriv to jen vymazali a rekli at jezdim dal, ze to treba byla nahodila zavada. Pri druhem rozsviceni kontrolky vse zkontrolovali a nic nenasli. Od te doby uz na vagu byla vzdy jen jedna zavada: "rada valcu jedna ucinek katalyzatoru prilis slaby"

Nasledovalo nekolik navstev servisu kdy neco zkusili a nepomohlo to.

Nakonec se menil katalizator, kterej sam od sebe neodejde. Bud byl spatnej benzin a nebo to servis podcenil a k poskozeni doslo z duvodu (ne)reseni prvotni zavady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...