Přejít na obsah

Columbus - špatný příjem rádia


Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Dobrý den,

 

Prostudoval jsem zdejší forum ohledně špatného příjmu rádia.

Mám Oct. II  09/2009 FL.

 

Bývalé rádio SWING naprosto perfektní příjem stanic.

 

Po výměně za COLUMBUS 03/2010 s nejnovější verzí SW a namontování duální frekvenční výhybky je příjem FM stanic přímo katastrofální.Žádná stanice nemá čistý příjem.Reakce na el. Vedení, nebo jen zastavení u dopravní značky znamená šum, nebo ztrátu příjmu.

 

Prosím o radu, zdali je vůbec možné něco se stávající situací dělat.Např. výměnou antény, přidáním zesilovače, vyhození toho krámu Columbus…

 

Díky Všem za odpověď a radu…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli hrál Swing musí hrát Columbus taky...co to píše u rádia ve volbě FM když podržíš déle SETUP(ANT1 a ANT2) on neb off??

Díky za reakci.

 

Takže v tomto zobrazení je     ANT1-ON      a    ANT2 - ON

 

Jsem z toho docela na "větvi", protože je to děsné.Prakticky když jedu sám, tak si ponadávám a nějak to překousnu, ale když někoho vezu a to je každý den tak je to na ostudu.Je to natolik nepřehlédnutelné, že se každý ptá na kvalitu těchto rádii...

 

Když uvážím, že Swing hrál naprosto čistě, tak by měla být anténa O.K...????

Předpokládám, že auteny v Octě mají zesilovač a všeobecně jsou kvalitní, nebo myslíte, že by bylo jako možné řešení vyměnit anténu se zesilovašem???

Pokud ANO, tak jakou vhodnou např. se silnějším zesílením apod.(odkaz, tip...)

 

Je mi jasné, že tyto závady jsou individuální, ale pokud jste někdy někdo podobný problém řešil a vyřešil písněne prosím...

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš udělat foto té redukce co jsi použil?? V nejhorším případě lze zakoupit:

http://www.skodateile.cz/index.php?pg=product∏=148&menu=%C5%A0koda%7COctavia%20II%28A5%29

To je i nízkošumový zesilovač FM signálu. Lze objednat i v servise: 5P0 035 225 za cenu s DPH: 2.227,-

Pak už musí být chyba v rádiové desce Columbuse...musí se přeflešovat "postaru" a někdy to pomůže. Někdy je nutné její výměna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš udělat foto té redukce co jsi použil?? V nejhorším případě lze zakoupit:

http://www.skodateile.cz/index.php?pg=product∏=148&menu=%C5%A0koda%7COctavia%20II%28A5%29

To je i nízkošumový zesilovač FM signálu. Lze objednat i v servise: 5P0 035 225 za cenu s DPH: 2.227,-

Pak už musí být chyba v rádiové desce Columbuse...musí se přeflešovat "postaru" a někdy to pomůže. Někdy je nutné její výměna.

Ano je to tato redukce a i zdroj odkud jí mám.

Ještě jsem četl o zaoxidovaném zesilovači v anténě, tak ještě vyzkouším se na ní podívat, vyčistit.

Pak už nevím ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tím to nebude....když hrál Swing...musí být chyba v navi nebo v tom zesilovači. Zkus ho vyndat a dát tam jen samotnou anténu(jde nasunout na ten druhý anténní vstup co je dál od kraje).

Tak jsem dnes rozdělal anténu, celou očistil od oxidace, prostříkal WD.Dále vyndal COLUMBA a prostříkal anténí konektory.Zaizoloval zvlášť GPS anténu a klasiku aby se nepřekrývaly.Pořádně nacvakal do konektoru a výsledek je naprosto stejný, přímo katastrofální.

To těleso antény bylo v pořádku, téměř čisté, cínované spoje nepopraskané, prostě v pohodě.

Takže pravděpodobně je to šmejd COLUMBUS.Dělají to všechny stanice.Některé více a některé méně v závislosti na místě momentálního pohybu.

Pokud by měl ještě někdo nějaký návrh, byl bych mu vděčný...

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak bych rád uzavřel story k mému problému ohledně špatného příjmu rádia Columbus v O2 FL.

Velký dík patří hlavně SAMURAJI, který problém prakticky na dálku rozsekl.

Příčinou špatného příjmu je černá skříňka (on-board).

Teprve nyní mi přišla kamera z reklamace s tím, že vadu uznávají a zasílají nový kus.

Ten bohužel tuto vlastnost má taky, takže smůla.Je to vlastnost kamery, nikoliv Vada.Kamera: DVR-CAR3

Děkuji Všem za odpovědi a Samuraji za zamyšlení o důvodech rušení.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...