Přejít na obsah

Xenony - dodělání


Chadwick

Doporučené příspěvky

Vyplatí? To je otázka. Nejsou to bixenony, takže dálkovým, které jsou u Octavie II celkem na nic, to moc nepomůže, ale potkávací světla budou svítit super, xenony u Octavie II svítí moc dobře. Navíc dle mého názoru i auto pak lépe vypadá i když je má zhasnuté...

Také nad tím přemýšlím, ale chci se vydat opačným směrem, než asi většina - koupí xenony, dobastlí naklápění na kolečko a říkají si, že "ostřiky a naklápění časem udělám" a už to nikdy nedodělají. Já, jelikož bych asi psychicky neunesl najednou zaplatit 20 000 Kč za něco, co vlastně "nepotřebuji", chci postupovat tak, že nejdřív nainstaluji (tedy já ne, nějaký šikovný mechanik, nejspíše se svěřím do péče rolbařovi :) ) ostřikovače světel, což obnáší díry do nárazníku, větší nádržku, kabeláž, lakovat krytky do nárazníku atd... Ty se hodí i s halogeny. Tak to budu chvíli mít, pak instalace automatického naklápění (kabeláž, možná nějaká jednotka, snímače na nápravy), což není tak levná položka, jak jsem si představoval... A k tomu nandat xenony, zapojit naklápění a vše je tak, jak má být...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako rozložená investice to vypadá dobře, ALE při instalaci ostřiků jdou dolu světla, nárazník, protahují se kabely do kabiny z toho 1/3 kabeláže kopíruje místa, kudy vede kabeláž xenonů, sesadit. Pak znovu rozebrat palubku a dělat nivelaci. osobně při instalaci xenonů sundavám palubku, pěkně se pak ukládá kabeláž a jde to od ruky. Je zbytečné vše rozebírat 2x. Ve výsledku zaplatíš navíc peníze za rozebrání a natahání ostřikovačů. lepší je chvilku počkat, našetřit a pak vše najednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, ale abych řekl pravdu, tak pro mě ty xenony nejsou zas takový přínos, abych s dobrým pocitem dal 20 000 Kč za jejich montáž najednou se vším všudy. Jsem trochu šeroslepý a v určitých situacích vidím líp s normálními žárovkami, než s modrým (bílým) světlem xenonů. Možná by se na xenony ani nedostalo, ale ostřikovače bych rád, měl jsem je i na Fabii a světla i po deseti letech jako nová. A xenony bez ostřiků jsou blbost, takže prostě já bych postupoval takhle, možná bych zůstal u ostřiků a na xenony se nedostalo, protože bez nich dokážu žít. :)

Ale naprosto to chápu, to je právě případ parkovacích senzorů - určitě chci zadní, ale když už se kupuje jednotka a montuje se to, tak bych raději dal rovnou i přední, když už se to bude dělat, tak všechno... :)

Pokud bys mi mohl poslat nějakou nabídku na ty ostřikovače, nebo i na komplet s xenony, tak mi klidně napiš SZ, řešili jsme ty parkovací senzory, ale jelikož mám za necelé tři týdny (a kruci) svatbu, tak na tohle nemám vůbec čas. A prostředky. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

STK budes mit pres znamost nebo podplacenou? Jinak ti to pres ni totiz urcite neprojde... (To rikam jen jako varovani, pokud to vis a rozhodl jsi se pro montaz i presto, tak moji otazku vubec neres.)

 

Jinak s montazi bohuzel neporadim...

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"rozumny navod" na kolecko nenajdes, ja predelaval cca 2 tydny nazpet, origo zapojeni vcetne ostriku, tak jak by vyjela primo z fabriky, funguje mi nivelace vse jak ma, na nejake kolecko bych se vysral, to si radeji nechej halogeny ... origo je origo a zadne bastly, jinak rolbar ti to na kolecko pravdepodobne neudela ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...