Přejít na obsah

Servisní intervaly TDI


Budy

Doporučené příspěvky

Mám nově ojetou Octavii a předchozí majitel jezdil na longlife cyklus, tedy po dvou letech. Já najezdím ročně c. 15 tisíc a zdá se mi, že by pro mě longlife mohl být vhodnější(?). Aktuálně najeto mám teď přes 42 tisíc.

Jaký máte názor a zkušenosti - co je lepší? Nebo spíš jaké jsou pro a proti? Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký máte názor a zkušenosti - co je lepší? Nebo spíš jaké jsou pro a proti? Díky!

Zdravim ve spolek, mam take TDI (96 kW) a do servisu jezdim po 50.000 km. Casovy interval dvou let neprichazi v uvahu, neb tech padesat tisic najedu za priblizne trictvrte roku. Kazdy tady besni (longlife nikdy, chudak motor, apod.), nicmene mam najeto bezmala dveste tisic, auto se zatim nerozsypalo, olej nezere a jezdim stale pod ctyri litry. Netvrdim, ze panove nedoporucujici prodlouzeny servisni interval se nevyznaji, ale moje zkusenost z kazdodenniho jezdeni jednoznacne hovori pro longlife. Zbytecne se do autorizovanych servisu opravdu nepohrnu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký máte názor a zkušenosti - co je lepší? Nebo spíš jaké jsou pro a proti? Díky!

Zdravim ve spolek, mam take TDI (96 kW) a do servisu jezdim po 50.000 km. Casovy interval dvou let neprichazi v uvahu, neb tech padesat tisic najedu za priblizne trictvrte roku. Kazdy tady besni (longlife nikdy, chudak motor, apod.), nicmene mam najeto bezmala dveste tisic, auto se zatim nerozsypalo, olej nezere a jezdim stale pod ctyri litry. Netvrdim, ze panove nedoporucujici prodlouzeny servisni interval se nevyznaji, ale moje zkusenost z kazdodenniho jezdeni jednoznacne hovori pro longlife. Zbytecne se do autorizovanych servisu opravdu nepohrnu...

V tvem pripade myslim,ze je to uplne o necem jinem a pokud ti to nezere olej,je to v klidu .

Ja myslel ze pro obycejneho smrtelnika co najede rocne caa 10 000 az 15 000 km .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud najedeš ročně 15 OOO tak Long je nesmysl

zrovna nad tim taky badam...mam tdi alh 66kw a rocne to vidim tak kolem 20tis km, v tuhle chvili tam je longlife a byl nastavenej origo interval prodlouzenej, ja ho zmenil na pevnej rok nebo 15000km...

- ma vliv kodovani na neco jinyho nez vystraha inspekce?

- nemuze bejt problem kdyz v 90.000km prejdu z longu na klasiku po 15tkm?

- nevim, jestli ma long smysl, financne to vyjde stejne s minimalnim rozdilem a 30tkm se mi zda fakt moc...

thx -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...