Přejít na obsah

Spotřeba TDI


xkali

Doporučené příspěvky

mě o pul litra víc než real

Asi je to kus od kusu. Svého času jsem se o to taky zajímal a zjistil jsem, že ten můj měří kupodivu přesně. Španělsko a zpět ukázal 6,2 po spočítání to bylo 6,12 - průměr z 5500km. Narozdíl od Piccasa, co na podobné trase ukázalo 7,8 a skutek byl 8,25. Dnes jsem to schválně přeměřil - na počítači 5,0 skutečná 4,95 (61,18l - 1235km).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem jel v pondělí trasu 295km (Vysoké n. Jiz - Nové Hrady) průměrná rychl. 91km/h doba jízdy 3h 15min jeli se mnou známí, jeden s Navarou (2,5D 171hp) a druhý s pajerem 3,2DID 171hp ,,trochu" jsme závodily:) Můžu říct, že do těch 150 se oba držely, ale... dál nee, okťa ujela. lol Na to kolik maj oba koní a navara je taky 6-ti kvalt. Když jsem dojel na místo tak jsem měl na palubáku 6,5 l/100 (ukazuje a pul litru víc) pajero 9 a navara skoro 10 :smich:

takže :skoda: dost mě zajímalo jestli mi to hulí, jelikož po silnicích potkávám relativně hodně aut co celkem kouřej... no a prej ne. Trošku jsme vyhnali pavouky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ja mam podla palubaku spotrebu cca 5.7l , a pomali nejazdim urcite, to dostavam krce do nohy potom..... :) + hodne jazdim dialnicu 15Km pred Ba az do Wiedne, ale na druhu stranku zase sa rad vyvazam aj do obchodu co je 300m od baraku, vlastne vsade autom idem a to su hodne kratucke trate !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych chtěl přispět se svojí troškou. O1 combi 81kW 165tis km. Dlouhodobá spotřeba je podle počítače i podle mého měření 4,9l/100km - najeto 4500km. Když jedu Liberec - N. Bor jsem schopen jet za 3,8l/100km, ale to fakt hladím pedály a jedno oko mám stále na počítači. Jinak normálně jezdím kolem 4,5l - ve městě max 70km/hod a mimo město max 110km/hod a samozřejmě když mě někdo nas...e tak ho musím předjet :)

Jinak kámoš má to samý jako já akorát nemá combi a jezdí za 7l/100km, jenže ten tomu dává fakt napít.

Samozřejmě se zaplou klimou jsem o 0,5l - 0,7l víš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Sargon: Mam uplne stejne auto jako ty. Moje prumerna spotreba podle PC i realne je kolem 5.4l. Kdyz jenom lehtam pedaly a jedu na spotrebu, tak se pod 4.5l nedostanu. Normalne ve meste jezdim kolem 6l a to nikam nechvatam a jezdim predpisove. Hold mi "cernousek" zere vice. Mozna je tez hodne znat v jakem terenu se s autem jezdi, kdo vi.

V lete prikladam "vetsi" spotrebu 17" kolam. V zime je zase mraz a jezdim do prace malou vzdalenost (cca 5km).

Kazdopadne s prumernou celkovou spotrebou 5.4l jsem spokojen... :kol-14:

Editováno: , autor: sejvi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přídám svojí spotřebu i přesto že mi je jedno za kolik jezdím a nejsem žádný naháněč decek nafty. Jezdím zhruba podle předpisů obec 50 a mimo obec cca 100Km/h stylem do 60km/h na 3 do 100km/h na 4 pak tam kopnu 5rychlost a jedu na tempomat. Jezdím skoro každý týden 400km a to po starý hradecký a pak k český třebový a PP mi ukazuje jak kdy spotřebu - někdy 3,9 až 4,4l. Ale to ukazuje PP a kolik to má ve skutečnosti neřeším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brno - Ostrava průměr nevim, ale cca 85 km/hod, 4 lidi, hafo hnusně - chcalo + pak sněžilo.... spotreba 6,9 l / 100km :feve: ... už vidím rotačku jak to jede za 5 litrů :doh

a zpět 93 km / hod opět stejná posádka a hnusné počasí 6,8 litrů na sto....

Kolik Vám žerou ty rotačky na dálnici při 130 - 140 dle tacho ??? 4,2 ??? :laugh.gif

Editováno: , autor: Fire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

lidi kdyz uz jsme u toho, dohaduju se s kamaradem na jedny zasadni veci, ktera souvisi i se spotrebou, najdu tu konecne odpoved?

cipovat ci necipovat?

Je lepsi zvysit vykon cipem, ci je lepsi zvysit vykon pomoci hw (treba trysky)??

Jak to pak bude se spotrebou? Pri cipu, pri hw ci pri obojim?

Jaktoze lze vubec vykon zvysit? Pomoci hw to chapu, pomoci cipu jen tusim, proste se do motoru pusti vic paliva ne...

Co to s tim motorem udela? Je na to vubec okta s 66kw stavena? Pojmout treba 81kw? Neni standartni 81kw motor tezsi ci lip uzpusoben? Nebo naopak 81kw je na hranici a 66ka ma do tech 81kw bezpecnou rezervu?

Co spotreba u tzv ekonomy cipu? Snizi se spotreba, udajne i vykon, ale na ukor ceho? Proc to teda nedelaj standartne vyrobci?

Da se rici, ze s kamosem jsme se shodli na tom, ze motor s 81kw je tezsi nez na okte s 66kw, proto je lepe uzpusoben... na zvyseni vykonu jsme se take shodli, ze proste vykon lze zvysit, ale na ukor zivotnosti ci emisim, ba dokonce obojimu...

a ekonom cip? nici motor... a emise take nebudou valny treba po 50tis km...

jak to teda presne je, ptal jsem se i primo tech lidi co to delaj a kazdej ti to vyvrati, motory jsou stejny, jen maj jiny trysky nebo turbo apod.... to mne moc neuspokoji a stejne je to s emisema, budou lepsi atd atd... no kdyz pujdu do kramu s pc, tak mi taky namluvej, ze ten pc vydrzi 3roky a i pak pujde zlepsit, realita je takova, ze si clovek uz domu nese dedu a za 3 roky je s nim mozno provozovat solitaire (mimochodem delam do pc, takze vim o cem mluvim a vim co si znami nosej domu a ja jim nadavam, proc se se mnou neporadej.... no rikaj ze on rikal, ze za xx let to bude a pujde atd a pak za 2 roky cucej)...

prosim solidni odpovedi, rad se priucim od chytrejsich

nejlepsi by bylo, kdyby primo psali lidi co to jiz podstoupili a jak na tom jsou s emisema, pozorovatelnych defektech motoru (motor vrni jinak) atd....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes v noci jsem jel zhruba 20km tam a tak za 50 min z5 a mel jsem prumer za 5.2l, coz je dost, pac obvykle to mam nekde kolem 4.5-4.7l, no napada me akorat to, ze byla zima, vse bylo vytuhle, mel jsem zaple vyhrivani zadniho skla a styl jizdy?

prvnich 5km jsem jel 50km/h, pac to auto bylo fakt strasne vytuhly a ja vzdy cekam az se motor ohreje, pak jsem to drzel na tech 90, do kopce jsem mu fouknul 100, at se zahreje motor ze 70ti na 90 stupnu, po standart, obec 60 mimo 90 a kdyz jsem dojel na misto urceni, tak motor mel 70 stupnu, v aute zima jak v rusku :D

domu jsem jel cca porad standard (60/90km)/h a to bylo vicemene porad zkopce, motor byl pri dojezdu ohraty jen na jednu straficku, to jsem jeste nikdy za 2 roky nevidel! Venku bylo -10

docela na to nadavam, pac ta spotreba je celkove krasna, ale to auto malo topi, 309tka peugeot topi o poznani lepe a zere neco kolem 4.5-5l, ale je to take alespon o tretinu lehci auto, tak s tim bude mit souvislost efektivita spalovani nejspise co...

nvm jak to treba resi hdi, pac ten je na tom se spotrebou mnohem lepe a prijde mi ze i lepe topi nez okta... ze by pridavny radiator nekde???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...