Přejít na obsah

Parkovací asistent Octavia I


alesbrno

Doporučené příspěvky

kam jsi napojil napájení ?

Tak to nevím nebyl jsem u toho.Dělal mě to autoelektrikář.Po dokončené práci jsem si zajel pro auto.Jak jsem jel domů tak to fungovalo normálně.Na druhý den ráno jak jsem jel do práce už se to projevilo.A jak jsem jel domů z práce tak to zas nedělalo.

Byl u toho i návod se zapojením a jak daleko a vysoko mají být senzory.Říkal mě že to dělal podle návodu.

Editováno: , autor: Igas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

výrobce ? nebo dej odkaz kde jsi koupil

Mám to od kámoše kde to sehnal tak to bohužel nevím ale já to našel na této stránce:http://www.parkujeme.cz/produkt/parkovaci-asistent-barevny-lcd-6-senzoru

U displeje jsem nenašel žádnou signalizaci kde by se dala vypnout.Zítra to ale ještě prověřím.Senzory jsem nepřetíral.Mám je originál černé.

Editováno: , autor: Igas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bych řekl že je nějakej problém s jednotkou

zkus kontaktovat prodejce jestli neví co s tím

Dík za odpověď budu kontaktovat jak prodejce tak se zkusím poradit i s autoelektrikářem co mě to zapojioval jestli tam nebude jenom nějaká prkotinka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj,

vždy v zimě přestával šlapat park. asistent (dlouhý tón při zařazení zpátečky) a na jaře, když bylo už tepleji, se opět vrátil.

Letos se už ale neprobral. Neporadili si s tím ani na první pokus v servisu. Nestalo už někomu či nevěděl by někdo čím to?

Mám O1 1.8T rv99...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, myslím, že jen prohození čidel nestačí.Pokud je jedno z čidel vadné, parkovací asistent prostě přestane fungovat jako celek. Ať to "vadné" dáš kamkoliv pořád to řídící jednotka vyhodnotí jako závadu a park. asist. nebude fungovat.

vzhledem k tomu, že se jedná o "solidní" servis, tak tohle snad prověřili

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

vzhledem k tomu, že se jedná o "solidní" servis, tak tohle snad prověřili

Zdravim tě,

jak si dopadl se senzorama?? Zkusim ti trochu poradit. Jestli je čidlo vadné poznáš tak, že necvaká. Při poslechu čidla cvakají, když k nim dáš ucho tak je to normálně slyšet, a cvakají bez ohledu na to, jestli se při zapnutí asistent rozjede. Mě to dělalo taky. Dlouhý tón a nenaběhlo to. Takže jsem to normálně zapnul a obešel auto, všechny cvakali až na jedno. V servise stojí asi 2800kč. Můj problém jsem nakonec vyřešil sám. Bylo mi divný že to někdy naběhlo a někdy ne, tak sem si myslel že jsou třeba jen zkorodované kontakty. Postupem času jsem zjistil, že když to čidlo dostanu do jedný polohy, tak začne cvakat a systém naběhne. Našteští to je taková poloha, že šlo v pohodě zabezpečit aretaci do této polohy. TeĎ jezdím s funkčním asistentem a kusem šroubu pod kapotou, který drží čidlo v patřičný poloze:)

Editováno: , autor: jirka1022
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Předem se omlouvám za toto zvláštní téma, ale sháním někoho z Brna a okolí kdo má v O1 originální parkovací asistent.

Potřebuju svoji řídící jednotku vyzkoušet v jiném autě. Je to otázka 5 minut. Jen odklopit koberec v kufru a prepojit konektor.

Klidně i zaplatím třeba 100kč za to.

V servise mi tvrdí že je špatná, já tvrdím že jsou špatné senzory.

A nechci vyhodit 2400,- kč zbytečně. Pak už mi jednotku v obchodě z5 nevezmou.

Pokud tady někdo takový je, kdo by měl origo parkovaci asistent tak se mi prosím ozvěte.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti vag vyhazuje chybu všech čtyř senzorů, tak může být opravdu chyba v řj, mě to tak dělá, ale může ti někdo půjčit i řj z Fabia I, jednotky jsou totožné, jinak ta řj jde taky rozebrat a skouknout komponenty, já mám třeba viditělně odpálený na tištěným spoji jeden komponent, tvrdím, že nějaký mikroelektrikář by to dokázal i opravit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 let později...

Zdravím, neřešil někdo parkovací asistent? Po zařazení zpátečky mi to pouze dlouze pípne a dál nic. Někdy to pípne normálně a chvíli to funguje, pak dlouze a zas nic. Měnil jsem čidla, řídící jednotku a pořád stejné. Poradíte prosím???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...