Přejít na obsah

Vrzganie okna, dveri a osvetlenie panela kurenia


cheeseburger

Doporučené příspěvky

Zdravim, mam niekolko otazok, ohladom svojej octavie 1,6i r.v. 2001. Moj prvy problem sa tyka praveho predneho okna, ktore niekedy vrzga a niekedy nie(neviem od coho to zavisi). Pri spustani je vsetko v poriadku, no pri vytahovani vrzga zrejme o plast. Ked na neho tlacim rukov smerou von, tak nevrzga. Spravil som aj video

. Neviete, ako by som to mohol opravit, kde moze byt problem? Co sa tyka mojho druheho problemu je zrejme vadna ziarovka na panely ovladania kurenia. Cital som viackrat, ze je potrebne vytiahnut stredny ovladac, no mne to akosi nejde, skusal som aj klieste, ale bojim sa, aby som to nevylomil, zda sa mi, ze niekde som cital, ze na FL sa to rozobera inak, no nemozem to najst. Viete mi poradit, ako to rozobrat? No a na zaver sa chcem spytat, menili mi zamok na vodicovych dverach, odkedy to menili v tych dverach pri prejazde cez nejaku nerovnost na cestach nieco vrzga. Viete mi poradit, ako to najlepsie identifikovat? To vrzganie mi vadi naviac, nakolko som na taketo zvuky strasne alergicky, a pocuvat to celou cestou... Neviem, ci to je zamok, alebo nieco ine, ale celkovo je ten zamok nejak cudne vlozeny, lebo aj ked su dvere zamknute, tak ten knoflik na dverach, vytrca trochu viac. Dakujem vsetkym za odpovede.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vrzání okna bejvá většinou od špíny. bejvá v těsnící gumě a v pojezdech. Někdo nesundával ani tapec a špíchá WDčko přímo. Bylo tu i téma, ale teď nevím kde je.

 

Zámek-kolík je vevnitř táhlo. Já ho zas mám kolík zalezlej a když zamču, tak zajede cca 1 cm do tapecu. sundej tapec a bude ti to jasný co kde a jak když uvidíš táhla.

Jak se rozebírá panel ti bohužel neřeknu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k tomu panelu- není tam náhodou LEDka? Nebo se pletu a je tam žárovka?

Něco o rozkuchání by mohlo bejt tady: Zmena podsviceni interieru + budiku   http://forum.skodahome.cz/topic/956-zmena-podsviceni-interieru-budiku/ nebo tady: Klimatizace dodělání/předělání  http://forum.skodahome.cz/topic/18500-klimatizace-dodlanipedlani/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pripade toho stredneho panelu plati, pokial to nejde silou, treba na to ist este vacsou silou. Da sa to vytiahnut v kazdej polohe ale najlepsie sa to vytahuje ked to mas v strede na 2.

 

ziarovku potom z toho vyberes najlepsie uzkymi a dlhymi kliestikami obtocenymi izolacnou paskou alebo pinzetou (nesmie sa ti smykat ziarovka)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ospravedlnujem sa, ze odpisujem az teraz, ale bol som dost pracovne vytazeny, a zaroven aj mimo SR. Dakujem este raz vsetkym za odpovede. Co sa tyka dveri, uz som prisiel na to co vrzga, nie je to nic v dverach, je to kryt vyskoveho repraku na dverach (ta obosjtrana paska uz zrejme dost slabo drzi). Okno ako zazrakom momentalne nevrzga. Uz len tu ziarovku mi treba poriesit, ale coskoro sa na to pozriem. Chcem sa este spytat, mam mensi problem so spinacom na svetla. Je dost citlivy v polohe zapnutych svetiel. Staci len trosku tuknut do vypinaca, a rozsvietia sa zadne hmlovky, aj ked spinac vobec nevytiahnem. V zime, kym sa nenhrial interier, tak sa hmlovky ani nedali vypnut, celu cestu som isiel s rukou pritlacenou na spinac, aby nesvietili. Neviete kde moze byt problem, a co sa s tym da spravit? Takisto myslim, mam slabsi prijem na radio, neviem ci je nieco s antenou, ale oproti druhemu auto je signal horsi. Vsimol som si, ze aj ked vytahujem ten spinac na hmlovky, tak radio zasusti, akoby rusilo prijem. Neviete co s tym? Dakujem velmi pekne este raz a prajem prijemny den :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spínač světel - zapínání mlhovek -> zašustětí rádia: Normální jev. Každé sepnutí/vypnutí spínače je zdrojem elmag. rušení, jen při dobrém spínači je sepnutí tak krátké, že to nejsi schopen zaregistrovat. Ty máš spínač evidentně vadný, opálené kontakty apod, a proto při spínání to ruší.

Co s tím? Rozebrat na jednotlivé elementy, zhodnotit situaci jestli se to dá opravit, popřípadě spínač nový, možná bude stačit z vrakáče.

 

Špatný signál rádia? Začal bych výměnou anténního prutu. Obyčejně shnije pružina (je v té tlusté části) nebo samotný anténní vodič - měděný pásek navinutý na laminátovém prutu antény. 

 

"... (ta obosjtrana paska uz zrejme dost slabo drzi)" - kde tam je oboustranná páska? Pravděpodobně máš ulomené kolíky kterými kaplička drží ve dveřích a nějaký šikula to "opravil" oboustrankou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prut. Odšroubuješ a vyndáš.

Bude tam trochu držet, na konci závitu je taková pojistka proti samovolnému vypadnutí, ale dá se vytáhnout. Prostě až to budeš mít úplně povolené tak za současného otáčení ji budeš s trochou větší silou vytahovat s tím, že se pokusíš s ní kvedlat do stran :)

Jde to, neboj. Po druhé už budeš vědět jak na to a vytáhneš ji jakoby nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...