Přejít na obsah

problemy so startom


m.ondoestok

Doporučené příspěvky

zdravim majstri..chcel by som Vas poprosit o radu....superb 2002 1,9TDI  96kW AWX - problem pri startovani ak auto stoji cca 1-2 dni. ak dlho dlllllho tocim na cca treti kraat naskoci. mam pocit ze spaduje nafta. ked dlho tocim tak obcas zasvieti mazanie. po nastartovani (myslim ked natiahne naftu ale to je len moj dojem) nemam problem s opetovnym startom. motor jazdi ako hodinky vykon spotreba vsetko ok pravidelny servis novo vymenene filtre dokonca aj ventil vsadeny do palivoveho filtra. vdaka za kazdu radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak máš starou baterku ?

 

Jinak bych doporučil jak to poprve nenaskočí na natočení nestartovat dále a připojit přes kabely dalši baterku .... Jak to naskočí napoprvé tak je to jasné.... Při startování startér sežere všechen proud a pro palivové čerpadlo nic nezbyde...

 

Mě se tohle projevilo v zimě.....Z domu z garáže krásně sem nastartoval na první šup a jak me stálo auto venku 12hodin tak prdlajs pokažde přes kabely moje baterka točila se startérem 6x po 20 vterinach a pak konec po pripojení kolegovy baterky hned napoprve a jelo se :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zhavice vymenene premerane a chyba nesuvisi s vonkajsou teplotou ci je teplo ci je chladno na rozvodoch som nabehol cca 30 000 cize tiez by som asi vylucil..skutocne mam pocit ze pada nafta otazne je kde..podla mna treba bud pretesnit vstriky alebo bude cosi s tandemovym cerpadlom alebo nejaka hadica je tak zradne prasknuta ze raz pusti luft a raz nie alebo ja uz neviem co..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím,

Já mám ted problém, jak píše Airman64.
Když je pod 2Cˇ tak mi taky trva auto nastartovat, cca 5x 20s, ale divný je, že jenom někdy :-/ Většinou tak ob jeden den, a to jezdim každy den 100km.
Vyměnili jsme žhavičky, podl diagnostiky byli 2 v háji a seštelovali jsme vstřiky a nic :-(

Servisák mi řekl, že budeme muset přetěsnit vstříky, tak snad to bude ono.
Moje starty jsou takové, že né že by to 5x 20s točilo a hned chytlo, ale ono to točí, a pomaliiinku to chytá.

 

SuperB,2006, 1.9TDI, 74kw, 340000 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak máš starou baterku ? vypadá to že bude KO za chvili .... Ono to točí hezky .... ale nezbývá dostatek štrumu pro vstřikovací čerpadlo proto to jen točí točí a točí a nic více.... Skus to připojit na druhou baterku v situaci kdy myslíš že to zas bude blbě chytat a uvidiš že to chytne napoprve ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře dobře, 

 

díky za tip, já to určitě zkusím.
Baterka je tam 7 let, takže je to pravděpodobné :-) ale točí furt dobře.

 

Spíše mně zaráží, že to dělá jen někdy :-/ vždycky, když to má svůj den, tak to první točení je jako kdyby to chtělo chytnout na poprve, ale jakoby tesne nez to nastartuje se tam neco stane a zkolabuje to a pak točim a točim.

 

Vyzkoušíme a uvidíme :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo to je ono uvidiš jak dáš novou baterku bude to v pohodě měl sem to samé jakmile klesla teplota pod 0°C mohl sme točit a prdlačky :-) točil sem asi 6x po 20 vteřinách a pak přijel kolega co měl baterku 55Ah a na prvni lupnutí to bylo :-)

Uvidiš bude to tím :-)

 

Kdyžtak kup VARTU vleze tam s přehledem 85Ah tu sem koupil já tu největší co se dá :-) Altík ji dobije vpohodě :-) A jak ji budeš mít tak můžeš jako já pomáhat startovat tanky,tatrovky,vzducholodě apod. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě čeká baterka a tu 85 tam narvu jo, vyhlíd jsem si Vartu Silver dinamic 77ah, jelikož jsem myslel, že ta 85ka se tam nevejde, je sice malinko nižší, takže tam by problém nebyl, ale ta 77ah má delku 278mm, což tam mám, ale kryt jsem neszndaval, takže nevim zda se tam vejde ta 85ah má délku 315mm, to jsou 3cm, tak abych pak nebyl nasranej, chci tu největší z důvodů toho jak jezdim na tu oravu, tak tam -20 neni problém a octy mě 84ah nenechala nikdy ve štychu, tady jsou odkazy co jsem našel 

 

malá 77Ah http://www.battery-import.cz/varta-silver-dynamic/autobaterie-varta-silver-dynamic-77ah--12v--e44

 

a teda pak 85ah http://www.battery-import.cz/varta-silver-dynamic/autobaterie-varta-silver-dynamic-85ah--12v--f18

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já torpédo taky zlomil :kol-28:

Jinak nenechte se zmást zybtečně drahými (bezúdržbovými) akumulátory.

Já mám obyč AKU 85Ah za litr, pěkně dolévací a vydrží mi déle, než nějaká VARTA

A když vidím ještě nějaký debilní magický oko, tak se jen směju (hrozná nesmyslná hovadina)

Párkrát se stane porucha třeba s dobíjením, nebo něco aku sežere a bezúdržbák jde do kytek

Ale klasiku si pěkně doliješ, můžeš zkontrolovat i hustotu a je hned jasno

A startovací proud stejný :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo to je ono uvidiš jak dáš novou baterku bude to v pohodě měl sem to samé jakmile klesla teplota pod 0°C mohl sme točit a prdlačky :-) točil sem asi 6x po 20 vteřinách a pak přijel kolega co měl baterku 55Ah a na prvni lupnutí to bylo :-)

Uvidiš bude to tím :-)

 

Kdyžtak kup VARTU vleze tam s přehledem 85Ah tu sem koupil já tu největší co se dá :-) Altík ji dobije vpohodě :-) A jak ji budeš mít tak můžeš jako já pomáhat startovat tanky,tatrovky,vzducholodě apod. :-)

Vzducholode :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemam garáž, takže to nemůžu nechat dobíjet jinak, než jízdou, a když pak jezdim dlouho krátký trasy, tak sem rád že mám pořádnou baterku

 

co to tady padá za výrazy, torpédo a magický oko, já nemám ponorku, torpédo už jsem pochopil a magický oko je zase co, ani nevim, že něco takovýho ta varta má

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dejme tomu, že jsem se neinformoval o cenách no :-) A kupoval sem to v kamenném obchodě kde prodávali baterie a plno věcí ohledně toho... dokonce sme tma zahlédl i 140Ah baterku ale ta byla fakt velikánská :-)

 

Hold když je člověk neinformovanej a tak hold pak zato zapláče :-) Marne panove ... Stane se :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...