Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Jojo, lak je potom krásně hlaďounkej, prostě luxus. Kam se hrabe Koktův lyžařskej vosk :)

 

Nemusíš ani nijak sušit auto, protože se to stejně nanáší na mokrej hadr, takže namočíš hadr (vyždímáš), dáš trochu přípravku a rozetřeš. Necháš zaschnout (udělá to světlej film), pak rozleštíš třeba leštičkou, nebo já používám staré froté prostěradlo. Jde to velmi dobře. Když se ti to dostane na těsnění, nebo plast, vůbec nevadí, jse to pak po zaschnutí v pohodě suchým hadrem dolu.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zatím myl auto jenom šamponem, proto bych zkusil i ten vosk. Jak je to teda s těma šamponama? Napřed to šamponem umeju, pořádně opláchnu, navoskuju a potom už jenom vodou a třeba zase za 3 měsíce to vzít šamponem, a zase voskem? Nechci dělat žádný experimenty, jen tomu chci dát trochu víc než to jen umejt. Ačkoli ten lak na haupně je dost mizernej, tak stejně bych tomu chtěl trochu dopřát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šampon většinu vosku odstraní, proto po voskování mejt vodou. (kokta má pravdu, že existují nějaké šampóny pro úchyláky s jiným ph, které vosk nenarušují)

 

 

To já si objednal od 3M jinou špecialitu, tzv scratch remover, odstraňovač škrábanců, bude to nějaká brusná pastička ;)  Mám zjištěno, že přípravky od 3M fungují.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to dělal tak, že na jaře želva na podzim želva a normálně když myji auto tak u toho požiji vždy šampon, zdá se mi to normální. Spíš mi přijde nenormální mýt auto jen vodou bez šamponu, bez ohledu zda-li byla použita želva ( nebo jiný přípravek) nebo ne. Auto myji vždy s šamponem a pokud možno s šamponem s obsahem vosku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šamponem tu želvu spolehlivě smyješ. To mám vyzkoušeno. Jestli použiješ šampon s voskem, tak to možná není tak znatelné. Proč by nemělo být normální mýt auto čistou vodou? Běžná špína ulpívá na vosku a tu krásně tímto způsobem umyju. Dělám to tak asi 15 let.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je právě ta otázka, já mám šampon a potom ten mokrý vosk (někdy šampon s voskem už 2v1). Teď je otázka co je lepší a když už teda to udělat dobrým voskem, tak aby se to potom těma šamponama nesmylo, potom by to mělo nulový efekt... Když umeju auto tím šamponem s voskem nebo šamponem a potom nanesu (nastříkám a rozleštím vosk), tak to je tak na týden a tralalá, lesk je fuč... Tak bych zkusil ten opravdový vosk, co se nechá zaschnout a rozleští se, jestli to bude lepší... Ale otázka je teda co potom, jestli vodu, nebo jestli je to jedno a ty 3-5 mytí za čtvrt roku té želvě vadit nebude a potom převoskovat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamčeno a odemčeno toto téma
  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...