Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Petře, až pojedeš s tvým kinder karem s XDS na nurburgring anáhodně vezmeš sebou svodidla.... ale je to výhoda. nurburing je veřejná komunikace jednosměrná(otázka jak to vyhodnotí pojištovna)

10629797_291927724347072_351572546542800

Editováno: , autor: kokta7
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel je v DE na silnicích čím dál víc lidí z východoevropských zemí s migrační minulostí. A ti zkrátka jezdí tak jak jezdí. Ať si kdo chce co říká, ale ještě dneska je znatelný rozdíl Západní x Východní Německo.

A dálnice jsou neustále opravované, protože doprava za posledních 10 let stoupla zhruba o 23%; teda dochází k 5x rychlejšímu opotřebení silnic. :( Nedávno proběhlo novinama, že BAG chytilo náklaďák se dřevem, který byl lehce přetížený... Vážil 75tun  :kol-44:

 

 

Tohle je zkrátka demence na entou, kterou nepochopím. Jednorázová investice 1500Kč za dálniční známku nikoho nezabije a nemusím řešit dojíždění a kodrcání se přes různé vesnice. Kdyby se to udělalo jako v Německu, kde je každý přihlášený auto zároveň už zpoplatněný silniční daní, tak by se tu všichni mohli pos*at a prskali by. Takhle mají "na výběr" a prskají taky; protože stojí v kolonách na rozsekaných vesnických cestách.

Nemohu s tebou souhlasit. přece nejde o 1500,- ročně, jde o princip. Pokud chce město ulehčit dopravě, tak nemůže chtít po lidech, aby si ještě platili známku kvůli pár km... Tohle se nelíbí ani mě a to známku mám!!! Ale já ji využiji, lidï z okolí Plzně co jedou do práce a ne někam dálku naprosto chápu...

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zase nesouhlasím s Tebou a tím principem ;) Chci-li jezdit komfortně, tak si za to připlatím. Chci-li se ploužit a kodrcat se, pak si známku nekoupím, ale nemůžu si ani stěžovat. Ale to je holt špatné už v celém nastavení systému, že zrovna v tomto ohledu si "můžu vybrat"... dal bych paušál a nazdar bazar. Anebo "dobrovolně povinný výběr paušálu" jako v Rakousku; ať chceš vyjet téměř kamkoliv z většího města, jedeš po placený silnici :D

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se spíš divím, že to tady ještě nikoho nenapadlo - myslím tím každoroční daň z auta. No a co se teď děje v Německu kvůli zpoplatnění dálnic, případně silnic, je taky na pováženou. To je tak, když se z něčeho udělá politikum a chytnou se toho přiblblý politici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím, podle mě obchvaty, které jsou vybudované za účelem odlehčení provozu v centrech měst by neměly být zpoplatněné, to potom absolutně degraduje podstatu té stavby. Jak jsem psal, mám také dálničku, tudíž se mě to celkem netýká, ale lidi co nejezdí po dálnici (nevyužívají ji), na obchvat nejedou a tím se městu neulehčuje a potom tedy ta stavba nemá význam... A to že byste chtěli paušální daň...to možná přijde brzy, ještě na tom se dá vytahat nějaká ta koruna do kapes politiků... Ale to se bavíme o penězích, ale ne o tom, že to tedy nemají nazývat obchvatem města, je to potom obyčejná dálnice vedoucí kolem města...

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže u Mikulova je to něco jiného - tam se s dálničním spojením počítá již léta, zatímco u Liberce toto nikdy nebylo v plánu. Pokud vím, tak rakušáky přestalo bavit čekat, než se u nás ti idioti dohodnou, kam to vlastně na hranicích přivedou a naplánovali to na Mikulov. Stavba má začít příští rok a na hranice to mají dotáhnout v roce 2018. Snad. I když Asfinag není ŘSD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele plany jsou od toho, aby se menily.

To si zapamatujte. ;-) Ale stavbu silnic nezarazily jen ti "sockomanci" jak tu pawouk prska. Takovych stavbykazu bylo a bude vzdy vic. Ale nac sem tahat politiku, kdyz se tu nic necepuje... :-D

Já nejmenoval jen je. :kol-31:  Ale mají v tom prsty, protože jsou neschopní vytvořit Zásady územního rozvoje kraje, které odpovídají legislativě. A na to konto jim to zrušil soud a od té doby nic nedělají. Bez toho nelze ani vydat stavební povolení. Jó, pan Hašek umí akorát kout pikle, to mu jde opravdu dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, nevíte náhodou, jak sundat mřížku kapoty? Resp.ten stříbrnej rámeček s mřížkou nějak inteligentně, abych nic neulámal?

 

CO jsem koukal, tak tam jsou plastové čepy, ty bych nějak vycvakal, ale nenašel jsem žádnej šroub... a jak sundat ten znáček?

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...