Přejít na obsah

Veliká spotřeba


Doporučené příspěvky

Zdravím

 

mal by som jednu otázku ohľadom spotreby na voľnobehu. Bolo tu spomínané že pri voľnobehu by auto malo papať tak cca 0,7l.

Mne tiež spaľuje 0,7l ale len niekedy sem tam (3-4x denne) mi zobrazí aktuálnu spotrebu 2.6l - 4l.

Skúšal som aj pridať trošku plyn, som si myslel že sa neaktualizovala spotreba ale nepomohlo, vrátilo sa to na predchádzajúce číslo pred tým než som pridal plyn... stále tam bola väčšia spotreba v čom môže byť problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ať napíše jak jezdí, pak se daj dělat závěry, v mém okolí je dost lidí, co si pořád stěžujou, první co, tak přehánějí a zas tak za hodně nejezdí a druhá věc, tak jezdí pomalu autem i na záchod a během čekání někde pořád volnoběh... Jestli mu to tolik sežere na 100km v kuse, tak jo, něco je sakra špatně :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím že ti ta nafta musí někama téct jsem si vážně srandu nedělal. A pochybuji že čerpadlo dokáže bez úprav motor tolika litrama nakrmit. Prohlédni všechny spoje od nádrže až k motoru. Ačkoliv zase kdyby někde nafta tekla,tak se ti to bude pravděpodobně zavzdušnovat. Napíchni na Vag a pak napiš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslim, že s tím nic nemá. Třeba dnes, asi 1km do krámku a zpět, průměr 13. Po ČB když se dostanu pod 6, tak musí být volno, to jsou trasy kolem 5km, po Praze mi přijde, že to jde pod 6 celkem v klidu, na trasách řekněme kolem 10km, ale dostanu se tam vždy jen o víkendu. A to se s tím snažím jezdit dost defenzivně, když je to studený a hodně brzdím motorem (předvídám), ale prostě každá červená či přechod něco sežere (brždění, stání, rozjezd)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj nechci zakládat nové téma, tak to napíši sem.

Koupil jsem si před 14 dny fabii 1.4 tdi, RV 2004 a najel jsem 500km a zdá se mi, že to dost žere.

Servisní historie známa do 90 000km - nyní je tam 130 000, takže 3 roky nevím, co s tím bylo děláno.

na trase Rumburk - Liberec cca 70km - průměr 6l/100km - tempomat na 90 mimo, na 50 ve městě.

13km do práce - přes dvě města do mírného kopce - 8.8l/100 km, z práce - tedy celkem dost z kopce - 6.5 l/km. Jakmile je trochu větší kopec a nechci jet jak šnek, tak je aktuální spotřeba taková, že mi tu průměrnou zvedvá po 0.1l snad každé 2 sekundy.. 

kola podhuštěná nejsou a netočím to do více než 2.5tis otáček.. pak bud zpomalím, nebo přeřadím..

 

zdá se mi to celkem dost, zvlášť když čtu, za kolik tu jezdíte vy :-)

 

již mám objednané rozvody a vodní pumpu, vzduchovej filtr, palivovej filtr, olejovej filtr a kvalitní olej 5W40 

myslíte, že výměna těchto dílů může pomoci? 

Když už bude v servisu, mám ještě něco nechat zkontrolovat? Nerozumím tomu, ale dočetl jsem se zde váha vzduchu, ERG...

 

údaje o spotřebě mám pouze z PP, vím že to nemusí být přesné, ale asi to nebude až tak mimo...  

 

Děkuji za rady a názory :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta delší trasa by měla být spíš 5 no, jestli je na ní víc kopců, tak pomůže jet bez tempomatu a snažit se využít trochu energii auta a čím více člověk auto zná, tím spíš se nechá dostat ke 4 i pod.  Nejvíc jsem delší trasu jel za 5,5 teď na zimních, 130km při 97km/h myslim, dálnice temp na 150, mimo 100-120, vesnice 55...

 

Udělej ten základní servis, rozvody ať jsou na nule (4 kanál, 4 pole) a kdyžtak naloguj kanály 3, 10, 11 na plný plyn od 1500 ot do 3500 ot, trojka prudší kopec a koukni na kanály 13 a 23 a dej to sem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře díky za rady :) 

v servisce bylo do 90 000 km měněn jen olej, filtry apod.. rozvody ne..takže nevím, jestli byly někdy vůbec měněny...proto raději koupím nové..

těm kanálům a polím na rozvodech nerozumím - do aut nedělám, je to první auto co si kupuji za své.. takže doufám, že až tu tvou radu řeknu v servisu (nebo tomu komu se rozhodnu že ty rozvody udělá), že bude vědět o co jde a nebude na to koukat jak puk - jako já :-) 

max 5.5 l na zimákách? paráda..pro to jsem to auto (motor) kupoval, takže doufám, že se na to dostanu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No servisáci jsou většinou "nadšení" když jim lidi radí, ale zkusit to můžeš, TDI PD je jak sra..., takže by snad měl vědět.  

 

Jinak takový základ, jak rychle se to ohřívá, drží po ohřátí ručička svojí pozici? Nekolísá? Kolik je spotřeba na volnoběh po ohřátí a mrkni i na aktuální spotřebu, pětka plný plyn ve stovce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak, servisní kluci to moc nemají v lásce..

Ale pokud to nebude dělat Venda z Horní Dolní, tak bude vědět jak nastavit rozvody správně  :kol-47:

 

Ono s tou spotřebou se každý musí naučit, hodně dělá styl jízdy a předvídavost, to pokud člověku moc nejde, tak i kdyby měl sebelepší auto, tak nebude jezdit za pěkný hodnoty :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...