Přejít na obsah

Xenony na fabii


werete

Doporučené příspěvky

A je to tady zase, tema xenony. Je toho tady na foru asi tuna, nema cenu to zase znova rozepisovat - snad jen, ze jakakoliv prestavba neni oficialne povolena.

Prestavbova sada pro H7 nema homologaci a ani ji mit nemuze. Zadnou variantou prestavby ani pouzitim jakkekoliv vybojky nedosahnes stejneho umisteni ohniska jako v puvodnim reflektoru pri pouziti H7.

O chybejicich tlakovych otrikovacich svetel (nekdo muze mit, budiz) a automatickem naklonu svetel nemluve.

Proto plati, ze jakkoliv dodelane xenony - at za pouziti prestavbove sady, vlozenim modulu do stavajiciho reflektoru nebo snad pouzitim origo xenonu, neni povoleno a radnou STK neprojde.

Jedinou moznosti by byla instalace origo xenonu vcetne veskereho prislusenstvi a pak se pokusit nechat to zapsat do papiru.

Toliko dle vyhlasky a norem.

Jina vec je, ze normy jsou kolikrat na draka, ale o tom tu uz taky byla vedena velmi velmi rozsahla diskuse... ;)

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci to rozepisovat....

Mám přestavbovou sadu za H7... Svítí to víc než dobře a rozhodně víc než origo xenony... Ovšem taky to dost oslnuje... Na stk to udělám tak že konektor ve světle vytáhnu... ted vede do modulu pro xenon vytáhnu výbojku z paraboli a dám tam žárovku... Ale nechci rozvádět tema xenony... vim že to není povoleno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O chybejicich tlakovych otrikovacich svetel (nekdo muze mit, budiz) a automatickem naklonu svetel nemluve.

Proto plati, ze jakkoliv dodelane xenony - at za pouziti prestavbove sady, vlozenim modulu do stavajiciho reflektoru nebo snad pouzitim origo xenonu, neni povoleno a radnou STK neprojde.

Jedinou moznosti by byla instalace origo xenonu vcetne veskereho prislusenstvi a pak se pokusit nechat to zapsat do papiru.

Taky nechci do tohoto tématu nějak moc zasahovat, ale faktem zůstává, že na stk kontrolujou, jestli se světla naklání při větším zatížení, už neřeší, jestli se naklání automaticky (origo u xenonů) nebo manuálně (u normálních světel), takže v tom bych asi problém na stk neviděl,

navíc jak jsi psal o tom dopsání do papírů, nějak si nejsem vědomej, že by někde v TP byla kolonka o světlech,,,ale možná se pletu... :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz se mi fakt nechce psat totez pomerne rozsahle dvakrat.

Kdo ma zajem, vyuzije fuknci "Hledat", proto je to muj posledni prispevek v tomto vlakne.

Jinak konkretni kolonka o svetlech v technicaku neni, musel bys to nechat zapsat jako dodatecne schvalenou individualni upravu a to je taky jedina mozna varianta, jak dodelane xenony legalizovat.

Upozornuju, ze to je ale velmi casove a hlavne financne narocnej proces.

To ze na STK kontrolujou jen naklapeni jako takove a nezabyvaji se tim, jestli je u xenonu automaticke nebo ne, je bohuzel (nebo bohudik???) spatna prace techniku pri kontrole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím. Xenony mám, ale bez vysokotlakých ostřik. a bral jsem si vzor s kamaráda, který je má. Já nevím jestli je to jen můj sugestivní dojem, ale když je světlo spinavé a jen ho ostřiknu vodou bez toho abych ho setřel. Tak si myslím, že to moc koní nepřidá..... A náklony u fábie se předělávat nemusí, ale to všichni víme, ale že bych měl chut tam dávat čidla a automatickou regulaci to se vůbec říct nedá. A když jsem naložený tak si je stáhnu dolů a je to v pohodě, akorát to musím udělat sám manuálně, což mě vůbec nevadí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(Tak holt udelam vyjimku a napisu jeste neco :disgust: )

Cidling: My si koukam prilis nerozumime a asi ani nebudeme.

No a jestlize ty nevis (viz vyse), tak ja vim.

Co se tyka POVINNYCH tlakovych ostrikovacu, tak o tom jsem mluvil v mem predminulem prispevku. Ani ja nejsem presvedcenej, ze je to smysluplne narizeni, protoze tlakove trysky maji smysl v pripade bahna, napr. v dobe řepné kampane, nebo pak kdyz huste snezi a mokry snih se lepi na reklektory. Ve vsech ostatnich pripadech jsou tlakove ostrikovace svetlometu k nicemu, akorat zerou vodu.

To ale nemeni nic na tom, ze jsou normou uvedeny jako POVINNA soucast vybavy vozu s xenonovymi svetlomety.

To, ze se naklony u Fabie predelavat nemusi (rozumej jejich elektricke zapojeni) je sice samozrejme pravda, ale to zase nic nemeni na tom, ze automaticka regulace sklonu svetlometu s xenonovou vybojkou jako zdrojem svetla je POVINNA.

No a jestli ty mas chut si naklapeni z manualniho na automaticke predelavat nebo ne, nebo jestli ti vadi nabo nevadi, ze si svetla musis sklopit manualne, to je jen a jen tvoje vec, jina vec ovsem je, ze bez teto automatiky (a bez tlakovych ostrikovacu svetel) se pouzivanim techto svetel dopoustis PRESTUPKU proti vyhlasce a norme.

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím. Xenony mám, ale bez vysokotlakých ostřik. a bral jsem si vzor s kamaráda, který je má. Já nevím jestli je to jen můj sugestivní dojem, ale když je světlo spinavé a jen ho ostřiknu vodou bez toho abych ho setřel. Tak si myslím, že to moc koní nepřidá..... A náklony u fábie se předělávat nemusí, ale to všichni víme, ale že bych měl chut tam dávat čidla a automatickou regulaci to se vůbec říct nedá. A když jsem naložený tak si je stáhnu dolů a je to v pohodě, akorát to musím udělat sám manuálně, což mě vůbec nevadí....

..k tomu ostreku svetiel a jeho učinnosti..jasne že ked stojiš a kukaš ako ti to pekne ostrekne svetla tak ta voda na nom zostane ale učinok to ma vtedy ked si s autom v pohybe a tlak vzduchu v tomto pripade funguje ako stierač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci se zase vracet...

ALe...

Bavil jsem se s klukama ze seat-klubu a řikal že je to vlastně jediná věc za mě můžou sejmout... xenony... a oni na mě jak to poznaj že tam nejsou origo tak řikám že musej mít automatický štelování.... to na silnici nepoznaj!!! a že musej mít ostřiky... A oni na mě že Cupra má xenony a ostřiky nemá... je možný že jsou nějaký vyjímky? protože maj pravdu že cupra má xenony standart a já objednal nárazník a díry v něm nejsou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prece jen dodam pro upresneni:

V konfiguratoru je, ze ani Ibiza Cupra nema xenony v serii, pouze zdvojenou optiku svetel s halogenem.

Foto Ibiza FR s xenonem. Ostrikovace ma. Jiny modely jsem nezkoumal, ale predpokladam, ze je to to same...

post-5-1158580844.jpg

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prece jen dodam pro upresneni:

V konfiguratoru je, ze ani Ibiza Cupra nema xenony v serii, pouze zdvojenou optiku svetel s halogenem.

Foto Ibiza FR s xenonem. Ostrikovace ma. Jiny modely jsem nezkoumal, ale predpokladam, ze je to to same...

Aha tak sorry... Ale jak tak na to koukám kdyby tam xenony byly tak je to udělaný stejně jako tady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Obnovím trochu toto téma...

K tým ostrekom: včera som sa vracal z chaty cca 350km a pred odchodom na chatu som namontoval snímač hladiny v nádržke (popísané v Dodelávke MAXÍKU) tak som chcel vyskúšať či to funguje a ostrekoval som celou cestou späť okná. Každý šiesty krát mi ostrekne aj svetlá.

Ako som písal vyššie, ostrek je účinnyý len pod tlakom vzduchu. Prikladám foto ako mi vyzerá kapota, svetlá boli tak isto špinavé aj s muškami

post-3171-1186595940_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HEHEHE,

Ale ten kusok kapoty ti vylestilo pekne.

lol

Obnovím trochu toto téma...

K tým ostrekom: včera som sa vracal z chaty cca 350km a pred odchodom na chatu som namontoval snímač hladiny v nádržke (popísané v Dodelávke MAXÍKU) tak som chcel vyskúšať či to funguje a ostrekoval som celou cestou späť okná. Každý šiesty krát mi ostrekne aj svetlá.

Ako som písal vyššie, ostrek je účinnyý len pod tlakom vzduchu. Prikladám foto ako mi vyzerá kapota, svetlá boli tak isto špinavé aj s muškami

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Vymenil jsem opet vozidlo a mam na nem i ostrikovace svetel... Zatim jsem nepouzil.... Idealni by bylo sehnat origo ksenon :) abylo by to fajnove... ;)

Mám taky xenony ale bez ostřikovačů. Koupil jsem jen krytky(obě cca 250,-kč),stříknul sprejem, malepil a nikdo nic nepozná...

Jo a ty xenony se daj sehnat i fakt lacině,chce se to jen pidit... Ja koupil kompletní funglovky na 7000,-kč... plus jsem prodal stará světla za 1500,- ...

Suma sumárům jsem v nich za 5500,-... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vymenil jsem opet vozidlo a mam na nem i ostrikovace svetel... Zatim jsem nepouzil.... Idealni by bylo sehnat origo ksenon :) abylo by to fajnove... ;)

Mám taky xenony ale bez ostřikovačů. Koupil jsem jen krytky(obě cca 250,-kč),stříknul sprejem, malepil a nikdo nic nepozná...

Jo a ty xenony se daj sehnat i fakt lacině,chce se to jen pidit... Ja koupil kompletní funglovky na 7000,-kč... plus jsem prodal stará světla za 1500,- ...

Suma sumárům jsem v nich za 5500,-... :palec2:

porad kde si to kupil ;) aj s ostrekovacmi a auto naklapanim?

Editováno: , autor: sekino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vymenil jsem opet vozidlo a mam na nem i ostrikovace svetel... Zatim jsem nepouzil.... Idealni by bylo sehnat origo ksenon :) abylo by to fajnove... ;)

Mám taky xenony ale bez ostřikovačů. Koupil jsem jen krytky(obě cca 250,-kč),stříknul sprejem, malepil a nikdo nic nepozná...

Jo a ty xenony se daj sehnat i fakt lacině,chce se to jen pidit... Ja koupil kompletní funglovky na 7000,-kč... plus jsem prodal stará světla za 1500,- ...

Suma sumárům jsem v nich za 5500,-... :palec2:

Pídím se už skoro rok a pořád to je za nové 9tis. kč......... a použítých je jako šafránu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...