Přejít na obsah

OBD2 bluetooth modul


mr.slim

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Otázne je či je NAOZAJ rýchly.

Pretože úzke hrdlo môže byť kontrolér v aute a nie spojenie....

Má to dakto vyskúšané? (wifi a rýchlosť)

PRetože cez HexCan mi to nestíha rýchlejšie ako 3.4 blokov za sec. Neviem koľko má jeden blok, ale keď by to bolo povedzme 5xword je to asi 272bit/s

Alebo podľa uložených dat na disku v CSV je to asi 1kbit/s

Neviem ako vypadá protokol, ale to sú všetko smiešne malé čísla.

Mne ten HexCan ukazuje rýchlosť linky tuším 115kbit/s /(alebo len toľko umožnuje?) a BLT zvláda asi 700kbit/s

Mám pocit že jediná vyhoda WiFi by bola v tom, že možno pripojovať nezávisle od BLT pre handsfree....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdarte.

Tak som si kúpil BLT modul a po 3 mesačnej peripetii s Českou Poštou mi to dorazilo.

Nemáte dakto zoznam všetkých PID pre motor 1.8T AUQ (alebo dačo podobné ako napr AUM)...

Pretože tam toho kopu chýba.

Napríklad časy vstrekov.

Inak informácie podávané z OBD sú pekná <|>vina....

Napríklad Fuel flow to udáva okolo 0.8L/hod i keď intenzívne brzdím motorom.

Podobne engine load...

A DTC chyby tam nevidím i keď sú. Pravdepodobne tam sú len záažné chyby fuel system a nie zbytok. I keď mi varovanie na pomalú lambda sondu príde dostatočne zaujímavé pre fuel system...

 

Eh.... merde...asi som od toho čakal príliš moc.

 

Používam Torque pro. Apropos ten PID scanner mi vpodstate vôbec nefunguje...

 

Dačo sa dá testovať metodou pokus/omyl, ale veľmi pracne...

http://en.wikipedia.org/wiki/OBD-II_PIDs

Editováno: , autor: kluvi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nazdar, ja mam na F2 starsie ELM 327 a slape s Torque Pro (len 3€), ale to ukazuje len niektore zakladne udaje, GPS rychl. lieta +- 2km/h, teplota oleja a vykon neukazuje. Celkovo pri dalsich meraniach su divne cisla. Teplota vody vyzera byt OK okolo 90C. Lepsi bol DashCommand, ale siel len 30min. Ukazoval takmer realne aj Nm. Chcela som ho aj kupit, ale chcelo to po mne mail a nic mi tam neprislo, tak neviem, lebo odvtedy uz nechce fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci :)

 

byl by mi někdo schopný to shrnout a doporučit nějaké ideální zařízení? Pozná se na diagnostice, že k tomu tahle věc přistupuje nebo je to read-only věc? Mám to ještě v záruce a nechci si přidělávat problémy, ale mám rád tyhle geek věcičky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A čo si od toho sľubuješ?

Vpodstate to je celé naníč. Dokonca i ako hračička to je nanič. Viz hore môj nárek.

Jediné užitočné je to vyčítanie korekcií. Ani kompletný záznam chýb motora tým nevyčítaš.

 

Ale v servise na to neprídu. Nieje mi známe že by ECU zaznamenávala pripojenia.

Niektoré LPG jednotky to ale zaznamenávajú (ID počítača).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluvi, velmi som nestihol ten DashCommand otestovat, tych 30min je kratkych, hlavne ked som si to zo zaciatku nevsimol. Ale DashCommand aspon priblizne realne zobrazoval na vsetkych budikoch co mal na obrazovke, TorquePRo niektore neukazuje a dalsie su divne cisla, len zopar zakladnych ide. Viac som sa tomu nevenoval, lebo som chcel vidiet teplotu oleja, za aky priblizne cas sa mi to zohreje. Nemam maxidot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...