Přejít na obsah

Tachometr ukazuje vyšší rychlost


angel.CZ

Doporučené příspěvky

Ahoj, již delší dobu si všímám že mi tacho ukazje více než ve skutečnosti jedu. Co jsem se ptal tak u každého vozu ukazuje cca o 2-5KM/h více (asi nějáka ochrana proti rychlosti od výroby, či co). Jenže podle navigace i ukazatelů u cesty mi průběžně ukazuje do 150km/h tak o 8-10km více a nad cca 150-220 mi ukazuje i o více než 10km navíc.... 
Kola i gumy mám dle techničáku v pohodě (jak 16´´ tak i 17´´) ... 

Je to normální, nebo je někde závada ? Jde mi o to, že vlastně za rok mi to přidá k ujetým kilometrům i 3500km navíc.... Díky za info :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Akú máš navigáciu? (značka, model) Myslíš si že tá nemá odchylku? O meračoch popri ceste ani nehovorím tie su naozaj len orientačné...)

2. Zaujmalo by ma ako si sa dorátal k tomu že natočíš ročne o 3500 km viac

A teraz rada ako si overiť tú odchylku:

Pusti rádio, zisti kde je policajná hliadka s radarom (najlepšie dialnica) Choď po tom úseku pekne plynulo 160km/h a keď ťa zastavia alebo pošlú foto tak budeš vedieť presne svoju rýchlosť :kol-31:  (keďže ich radary by mali byť pravidelne kalibrované a dosť kvalitnejšie ako obecné tabule, ktoré dali namontovať starostovia pred voľbami :)

 

3. Ak ťa trápi iba toto tak si šťastný človek :kol-47:

 

 

Ahoj, již delší dobu si všímám že mi tacho ukazje více než ve skutečnosti jedu. Co jsem se ptal tak u každého vozu ukazuje cca o 2-5KM/h více (asi nějáka ochrana proti rychlosti od výroby, či co). Jenže podle navigace i ukazatelů u cesty mi průběžně ukazuje do 150km/h tak o 8-10km více a nad cca 150-220 mi ukazuje i o více než 10km navíc.... 
Kola i gumy mám dle techničáku v pohodě (jak 16´´ tak i 17´´) ... 

Je to normální, nebo je někde závada ? Jde mi o to, že vlastně za rok mi to přidá k ujetým kilometrům i 3500km navíc.... Díky za info :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kol-28:  Poziciam ak mi na oplátku cvakneš vydretú vačku :kol-31: 

inak tú navi v mobile ber vážne z nadhľadom... Ja takisto použivam navi v telefóne a som spokojný. Ale keď raz za čas vytiahnem zo šuflíka Garminu  tak vidím rozdiely... a to verím, že aj tá by neukazovala rýchlosť moc presne.  A stými natočenými km na viac, by som bol v klude, určite to je v norme. - rýchlosť ti neovplyvňuje vzdialenosť, ktorú prejdeš, ale čas za ktorý ju prekonáš

 

inak k tej odchylke citujem článok čo pridal susta:

"K měření přesné rychlosti používáme zařízení, které stojí přes dvě stě tisíc korun. Má odchylku do 0,5 km/h a nelze jej srovnávat s levnými, běžně rozšířenými přístroji GPS,“ uvádí zkušební technik ÚSMD Ivan Zatyko"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem dikyVam stale a stale chytrejsi ;-)

(Jen si nedokazu predstavit, ze bych se treba nekde na urade zacal bavit ze jsem se vcera hrabal ve VAGine, a nic jsem tam nenasel....)

EDIT: Jinak kazdorocne u nas ve meste PCR dela (bezplatne) akci na mereni tachometru dle jejich radaru. Zjistim datum a zajedu si tam. Vysledky pote dopisu ;-)

Editováno: , autor: angel.CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to mě zajímá k čemu dospěješ.Já se řídím GPS v navi tomtom a spokojenost.je jasné,že tachometr ukazuje víc než ve skutečnosti jedeš.Při standardních pmeu je úchylka při rychlosti 50km/h 3-5km,při rychlosti 130km/h je to až 13km,při rychlosti 200km/h je to až 20km.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No takhle něják to mám taky.... jen těch 220 (ve skutečnosti) vlastně nevytlačím :-D . Zkusím najít na netu kdy se to u nás dělá a můžeš se taky stavit, je to kousek, snad jen bude most dostavěn ;-)

 

Vlastně stačí po-googlit, ale na letošní rok, zatím nic....

http://www.infoportaly.cz/karvinsko/karvina/12087-mp-karvina-premerovala-tachometry

Editováno: , autor: angel.CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...