Přejít na obsah

Pukanie stieračov


Mattik

Doporučené příspěvky

Ahojte chcel by som vás požiadať o radu ak ste sa náhodou stretli s podobným problémom. Dnes som na svojej Fabii začal pozorovať veľmi nepríjemný jav. Jedná sa o pomerne hlasné "praskutie" alebo "puknutie" stieračov keď sa vrátia do pôvodnej polohy v najnižšej frekvencii stierania. Či už sa jedná o stieranie ktoré vynútim páčkou alebo o stieranie, ktoré sa zapne automaticky pomocou dažďového senzora. Keď sa stierač zodvihne počuť jemné puknutie a keď sa vráti znova do pôvodnej polohy pukne oveľa hlasnejšie. Zvuk počuť akokeby z palubovky z oblasti páčky (aj keď sa ťažko identifikuje zdroj). Pri vyššej intenzite stierania návrat stieračov do pôvodnej polohy nerobí žiadny hluk, žiadne cvaknutie. Dnes je prvý deň čo to pozorujem, dažďových dní som zažil už veľa ale stierače doteraz fungovali absolútne nehlučne. Je to dosť nepríjemné, pretože jazda s pustenými stieračmi sa zmenila na počúvanie pravidelného cvakanie vždy keď sa stierač vráti do roviny. Okolo stieračov ani na nich určite nie je žiadna špina žiadny predmet, ktoré by im mohol prekážať taktiež v interiéry sa nič nezmenilo čo by mohlo vyvolať takéto cvakanie takže si neviem rady. Posledujem to znova zajtra aj keď pochybujem že sa to cez noc samo vyrieši. Nemáte náhodou niekto podobný problém? A najlepšie aj riešenie? Najazdených mám mimochodom približne 980 km :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me to je tření při parkování stěračů. To bylo ze začátku opravdu hodně hlasité. Postupně se to ale samo odstranilo. Ještě je možné vypozorovat cvaknutí z interiéru s každým započatým a dokončeným cyklem - to je normální a bylo to u všech aut, která jsem měl/jel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

áno jedná sa o cvaknutie pri každom započatom a dokončenom cykle lenže som to spozoroval len teraz predtým to určite nerobilo aj pri skončení cyklu. To cvakanie pri cykle na najnižšej intenzite je asi každé dve sekundy čo je teda pomerne nepríjemné. Keď si manuálne zvýšim intenzitu stierania tak to cvakať prestane a stiera nehlučne. Keď to znížim znova na najnižšiu rýchlosť znova pri každom vrátení stieračov cvakne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ja dám ruku do ohňa že to nerobilo od začiatku robí to len druhý deň zatiaľ :) mohol by sa prosím vyjadriť aj iný majiteľ fabie 3 (hatchback) či mu stierače v automatickom móde pri daždi na prvej rýchlosti stierania tiež takto pukajú? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, v desti jsem s tim jel uz nekolikrat. Sterace se spinaly bud automaticky nebo jsem je poustel rucne a v ruznych intenzitach, ale nejaky rusivy zvuk krome toho stiraciho si nevybavuju. Ale mozna je to tim, ze je to moje prvni auto vubec a vsechny zvuky mi prijdou normalni v tom smyslu, ze to tak ma asi delat. Tak se tim nevzrusuju a jezdim ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...