Přejít na obsah

Hudba bez rádia z mobilu


Doporučené příspěvky

Ahoj,

jsem tu nováček a mám Fabku II ročník 2010 v minimální výbavě a chci do ní dostat hudbu.

Vzhledem k tomu, že už dnes nechci žádné rádio, protože vše umí mobil, napadly mě 2 možnosti:

 

1/ použít už nainstalované handsfree Nokia CK 7W a přes bluetooth to přehrávat, nicméně zde mám problém, že je hadnsfree napojené asi na nějaký malý reprák a navíc streamování je velmi nekvalitní (problém A2DP), co Vy na to? Dá se koupít třeba lepší handsfree, napojit to na repráky v autě (otázka, zda je tam vůbec mám, jak zjistím?)

 

2/ vyvézt někde kablik k reprákům, který mi zpracuje hudbu z mobilu (obdobně jako mobil napojím na jakoukoliv audio soustavu doma) - toto řešení se mi líbí nejvíce. Řešil to někdo takto? Jak to udělat?

 

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pouštět muziku přes handsfree bude pořád znít jakoby jsi pouštěl muziku v kastrolu. Bez nějakého zesíku, ketrý bude krmit ty dveřní repráky se neobejdeš, protože mobil je neutáhne, takže třeba nějaká takováto stavebnice http://www.ges.cz/cz/stavebnice-tda2009a-g039-GES07800011.html

(ovšem netuším jak to bude hrát), nebo sehnat nějaké low cost rádio, která ma Jack vstup a využívat ho jen jako zesíku, když necheš využívat tuner (ten bude u takovéhoto rádia nic moc)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli máš v autě reproduktory zjistíš ze štítku výbav, který je v servisní knížce a taky nalepený v kufru pod kobercem. Jsou to ty třímístné skupiny, které zadáš do:

 

http://igorweb.org/equidec/default.aspx

 

a po dekódování zjistíš jak máš vybavené auto.

 

Autorádia mají normalizované rozměry (1din, 2din), takže by neměl být problém se zabudováním rádia do fábie. Např. rámeček pro 1dinové rádio do 2 dinového otvoru Fábie.

http://www.aunika.com/Prislusenstvi-pro-autohifi-1/Plastadaptery-autoradii-1DIN/Sestava-pro-instalaci-autoradia-Skoda-2

post-516-0-80828000-1444120201_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No rozhodně to bude kvalitnější než přes reproduktor handsfree. Kvalitní je relativní pojem, standardní repro nebudou nic moc a mobil také žádné HI-FI zařízení není. Ale poslouchatelné to bude.

 

Vývod z JACKu půjde do linkového vstupu rádia (CINCH), odtud přes zesilovač do repro. Při přehrávání takto zapojeného audia by bylo asi vhodné dát hlasitost toho mobiulu na max, ať výstupní signál není moc "slabý" a hlasitost regulovat na zesilovači rádia.

Editováno: , autor: S.Lopik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já myslel něco jiného

 

když jsem instaloval rádio, byly tam dva vstupy do radia + jeden další čtvercový a další vstup, což by mohl být nějaký typ CINCHE

tam to asi přímo zapojit nejde, chyběl by zesilovač a zvukovka že?

 

asi to nechám jak to je, přes rádio AUX vstup a bude

 

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...