Publikováno Únor 10, 20178 r Zdravím, Dneska jsem si všiml že mám motor poměrně dost od oleje, viz. foto. Nemáte někdo zkušenost nebo nápad odkud by to mohlo být? Díky Honza
Únor 10, 20178 r Autor Děkuji. Zkusím na to zítra pořádně mrknout. Nevíte jak je výměna toho těsnění náročná? Da se to zvladnout doma s běžným nářadím?
Únor 10, 20178 r víko je v pohodě horší bude pokud to poteče na rámu vačky. Osobně bych to pozoroval a pokud z toho dole nekape olej, tak bych to neřešil. Přetěsňování motoru je běh na dlouhou trať.
Únor 10, 20178 r Pokud máš nové těsnění (1x pod víko, 4 x pod sání, pokud ho nebudeš půlit, pod klapku) a nářadí - hlavně imbusy, dá se.
Únor 10, 20178 r Autor Ono už mi to celkem žere olej spalováním. Asi 0,5 l na 1000.Ale celej motor přestěsňovat se mi nechtělo. Tohle už mi přijde dost zablitý. Navíc se to stalo za pár kilometrů, okolo 500 řekl bych. Takže se tomu budu muset věnovat.
Únor 10, 20178 r Autor Jo, udává poměrně dost. Přetěsňovat pořád nechci. Ale tenhle únik mimo motor bych rád vyřešil. No uvidím co zjistím.
Únor 11, 20178 r Já bych to v první řadě řešil tak : 1.zajel na myčku a pořádně umyl. 2.jak to bude čisté,tak pozoruj kde to uniká. Moje zkušenost je, že jsem se také domníval že únik je z vrchu (motoru) ale opak byl pravdou. Můj únik byl dole (na motoru) a při jízdě, proud vzduchu to hnal nahoru.
Únor 16, 20178 r Autor Zdravím. Tak dneska jsem to dal do servisu, musel jsem jinam než obvykle. A při přebírání když jsem mu to ukazoval tak celkem suverénně začal, že je to těsnění pod hlavou a že bude muset dolu a že je možná taky prasklá atd... To se mi moc nezdá. Je vůbec možné aby se ke svíčce dostal olej přes těsnění hlavy? Žádné jiné příznaky jednoho nebo druheho nemám. Unik chladici kapaliny, unik oleje do vody a obráceně, přehřívání, hustej bílej dým nic.
Únor 16, 20178 r Autor To ano. Ale říkal že jestli to z toho teče olej, což je celkem dobře vidět okolo, tak sundani hlavy. No ještě jsem jim radši připomněl že až něco zjistí ať zavolají. Tak uvidíme no. Jen jsem chtěl dopředu vědět, jestli v ty hlavě může být takovýto problém vůbec.
Duben 12, 20178 r Autor Zdravím, tak to nakonec dopadlo přetěsněním motoru. Moc jsem z toho radost neměl, ale změna oproti minule veliká. Najel jsem zatím 700km. Motor je klidnější, živější, daleko tišší. Jediným šrámem je, že lehce kape olej ven. Nejspíš je to těsněním u olejové vany, dneska jedu zpět tam kde mi to dělali a mrknem se na to. Nicméně toto těsnění podle faktury neměnili, což moc nechápu, ale nahrává to tomu, že by to šlo ven tudy. Tak snad ano, jinde to vypadá čistě. Jinak bych řekl, že to přestalo spalovat olej téměř úplně, ale nebudu zatím předbíhat. =) Uvidíme po pár tisících.
Připojte se k diskuzi
Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.