Publikováno Srpen 24, 20178 r Ahoj, máte někdo zkušenosti s reflexníma fóliema na SPZ? Kvalita, jak drží, jak odráží světlo a podobně, kde pořídit. Pro vysvětlení - NEplánuji skrývat písmena před radary, ale naopak. Mam poškozenou RZ po nehodě u nějaký ten rok, písmena jsem opravil černou barvou, ale poslední dobou mě špatně snímají a rozpoznávají závory za horšího světla. Předpokládám, že je poškozená původní reflexní vrstva na značce. Proto by rád koupil reflexní fólii a nalepil ji na místa s bílou barvou (nebo přes celou značku a pismena vyřízl). Máte někdo nějaké tipy? Děkuji :-)
Srpen 25, 20178 r Prehod SPZ predni ze zadni, nejlepe pred STK k vuli nalepkam. Na ty folie bych vubec nesazel a navic to muze byt z pohledu organa problem.
Srpen 25, 20178 r A není snažší si nechat vyrobit 1x duplikát za poškozeonu RZ. Po novým to zákon už pár měsícu umožnuje.
Srpen 27, 20178 r Vyměň obě značky za nový jiný, nic jiného s tím neuděláš, žádný duplikát nikde ne získáš, to je blbost.
Prosinec 19, 20222 r Autor Abych uzavřel před lety otevřené téma, přidávám cca rok starý postřeh: Nechal jsem problém vyhnít, až to loni na STK technik označil jako závadu, dal technickou na 30 dní a ať si jdu značky vyměnit. Zašel jsem tedy na magistrát (pracoviště Registr vozidel) s poškozenou RZ, velkým TP, doklady a 600,-Kč v kapse. Vyplnil žádost, odevzdal na místě poškozenou RZ, zaplatil 600,-Kč za výrobu nové značky, která má být hotova do 15 dní od podání žádosti. Po 10 dnech jsem tam zkusil zavolat, kdyby náhodou a paní mi sdělila, že RZta už je na místě, tak jsem si ji šel opět s doklady vyzvednout. Po 10 dnech jsem tedy mohl opět jezdit, s novou tabulkou s původním číslem. Vystavit tedy lze novou tabulku se stejným číslem, pokud jim tam máte co přinést - tabulku máte poškozenou, nikoliv ztracenou. Hodí se to v případě, že se vám nechce nikde řešit změny RZ v zavedených systémech, pojišťovnách a měnit doklady. Chce to naplánovat, kdy se bez auta pár dní obejdete. A těch 600,- ušetříte za těch pár dní neježděním. Historka z natáčení: Jiný technik na opakované STK se dočetl v protokolu, že má zkontrolovat RZtu a podivoval se nad tím, že mám stejná čísla. Prohlížel si ji div ne pod lupou, svítil si na ni, škrábal do ni nehtem a nechtěl mi uvěřit, že je originál. Tak když jsem mu to po třetí zopakoval a trval si na svém, tak to uznal a ještě se pohoršoval nad tím, že tohle někdo absolvuje a zaplatí, když za méně peněz může mít značky dvě. Až ho uzemnil jeho kolega, že pro to někdo má holt důvody, které nechápe. Trochu mě děsí, že takový "technik" rozhoduje o tom, které auto projde nebo neprojde, čekal bych od nich trochu větší přehled o tom, o čem rozhodují. P.S.: Nechávat si dělat duplikáty z neofiko nabídek nedoporučuji, viděl jsem nedávno tabulku z jedné stránky na Velmi Impozatní Personalni RZty tečka cé zet a i Stevie Wonder by viděl, že to je duplikát. Bez prolisů na známky, unijní znak jak namalovaný pastelkama v jiném odstínu, ani nezasahoval do krajů a ani text nebyl 100%, takže dobrá tak akorát přitlouct do garáže.
Připojte se k diskuzi
Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.