Přejít na obsah

1.4 TDI za tepla nestartuje


Jára Grof

Doporučené příspěvky

Fabia III s 1.4 TDI šlape jako švýcarky. Jenom jeden problém má. Motor se zahřeje na provozní teplotu, vypnu ho a pak už (někdy) nejde nastartovat. Musím čekat než alespoň částečně vychladne (cca 30-60 min) a pak opět chytá bez problému.

V autorizovanym servisu mi tvrdí, že tam žádná chyba není a za celou dobu pobytu auta v servisu se jim to nestalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Ahoj, mám tady takovou pikošku.

Fabia III, 1.4 TDi. 66Kw, najeto 60ti.

Když se motor zahřeje (např. stojím v zácpě nebo jedu palbu po dálnici), tak pak po zhasnutí a znovu nastartování se NĚKDY nechce nahodit. Občas mi to udělalo po tom, co jsem auto dala do myčky, tak jsem nemohla nastartovat.

Musím jakoby startér několikrát zkusit a až po chvíli se chytí :( Než se chytí, tak mi svítí kontrolka motoru, po nahození zhasne.

Posledně mi dokonce auto začalo hlásit, že klíč nenalezen, musela jsem startovat dotekem klíč - start. 

Po vychladnutí auta zase vše šlape, jak má.

Měla jsem auto v servise, kde mi vyměnili spojku, problém to ale nevyřešilo, nechali zkontrolovat vstřiky a taky ok.

Nechala jsem tedy auto opravit v Auto Jarov - tam mi vyměnili čidlo tlaku + byla prasklá vodní pumpa, tak i rozvody.

Každopádně problém přetrvává. VAG diagnostika říká, že vše ok, Nejhorší, že výskyt je velmi náhodný - někdy auto šlape, jak má a jindy zase blbne.

V motoru byla jednou kuna, ale předpokládám, že prokouslé hadičky by si v servisu všimli. Ještě mám od elektrikáře teorii, že by mohlo jít o špatný kabelový svazek.

Než  vysolím další tisíce za servis , netušíte, v čem může být problém, prosím? Občas mám chuť to auto odvézt na vrakoviště :D

Moc díky,

Petra

 

PS: Video je po myčce, ještě před servisem v Jarově. Pokusím se příště natočit čerstvější, ale chování je v podstatě dost stejné.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...