Jump to content

Motor

Vše o motoru, převodovém ústrojí a výfucích, poruchy, úpravy

27 topics in this forum

• 149 replies
      • 19,004 views
      • 66 replies
      • 15,005 views
      • 10 replies
      • 1,228 views
      • 0 replies
      • 3,885 views
      • 70 replies
      • 4,391 views
      • 6 replies
      • 726 views
      • 78 replies
      • 39,258 views
      • 10 replies
      • 722 views
      • 40 replies
      • 1,528 views
      • 68 replies
      • 16,572 views
      • 8 replies
      • 1,075 views
    1. Řazení zpátečky

• 62 replies
      • 8,859 views
      • 9 replies
      • 700 views
      • 7 replies
      • 1,848 views
      • 9 replies
      • 1,308 views
      • 13 replies
      • 4,825 views
      • 21 replies
      • 3,401 views
      • 4 replies
      • 4,189 views
      • 3 replies
      • 2,934 views
      • 10 replies
      • 3,401 views
      • 4 replies
      • 2,647 views
      • 24 replies
      • 4,767 views
    2. Zpátečka v kopci

• 27 replies
      • 7,917 views
    3. Převodovka - řazení 6.st.

• 12 replies
      • 3,256 views
    4. Cvakání od spojky

• 3 replies
      • 3,686 views

• Aktuální příspěvky

• FA jde přeplynovat, ale musí se promáčknout plyn až na podlahu (osobní zkušenost). Zajímavé taky je, že když jede člověk na tempomat, tak přes zásah FA (už v momentě kdy píská, ale nebrzdí) se tempomat vypne, ale pokud nebezpečí "zmizí", tak se tempomat zpět aktivuje.

@Wdog v tom videu není zvuk? To je docela "zásadní" problém, jinak nejde poznat zda je to zašlápnuto řidičem, nebo funkce FA (popřípadě pokud má auto přední parkovací senzory, můžou ho zabrzdit ony, ale na to už si jel docela rychle podle videa).
      • za mě bych to dojel na to samé místo vyzkoušet třeba v noci, kdy nebude takový provoz, ono i samotný servis si s tím neporadí a lidi z Česany si u toho budou drbat hlavu ještě na Vánoce.
      • A vybavíš si, jestli jsi zrovna šlapal na plyn, nebo naopak před těmi kolejemi ubral?
        Protože jestli se nepletu, tak zásah FA by měl jít "přeplynovat". Tedy alespoň to tak dříve bylo.    https://www.smucler.cz/blog/front-assist-automaticke-nouzove-brzdeni/   http://www.autolexicon.net/cs/articles/front-assist/  
      • Přemýšlím nad tím, vím, že jsem předtím psal, že to nepískalo, ale už si tak moc jistý nejsem. Seběhlo se to strašně rychle, v malé rychlosti mi auto stálo skoro na fleku, dost jsem se leknul, jestli pískalo, tak jsem si toho nevšiml. Vím, že jindy píská pro výstrahu, ve vyšších rychlostech, ale teď to bylo rovnou nouzové brždění, kdy zastavilo na fleku. Auto asi v tu chvíli (chybně) vyhodnotilo, že jedu do překážky, tak zabrzdilo.   Jinak včera bylo auto v servisu, na pravidelné prohlídce, byl tam s ním kolega, upozornil jsem na tento problém. Vzkaz po prohlídce byl, že oni (autorizovaný servis) s tím aktuálně nic dělat nemohou, ale že info předají dále (asi na Škodovku). Auto je na operativní leasing, tak asi nikde není vůle na něm dělat nějaké drahé rozbory a testy.    
      • WinCE by můj adaptér podporovat měl, ale pořád jsem z místních diskutujících nevymámil jak to poznat. Takže ještě jednou: je v nastavení rádia - APN dole na obrazovce přítomna položka WIFI i když není v USB zapojen adaptér, nebo je zapojen nekompatibilní? .... protože já ji tam nemám v žádném případě a to je asi problém.