Přejít na obsah

Zahřívání motoru


milanovnik

Doporučené příspěvky

Zdravím, po několikáté sem si všiml, že po nastartování mi asi po minutě normální jízdy ukazuje teplota vody motoru už 90°. U Fabie 1.2 TSI mi to ukazuje teprve po šesti minutách 90°C a zároveň teplota oleje 50°C. Je tam nějaké přihřívání? Provozem se to přece za tak krátkou dobu nemůže ohřát.

Editováno: , autor: milanovnik
Upraven název tématu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Hm, no 1 minuta mi připadá až nějak moc rychle. Na mé 1.0 Mpi, která má taky chlazené výfukové svody, mi u té vody ukazuje 90. stupňů Celsia odhadem nejdříve až tak po 3-5 minutách, tedy záleží na okolní teplotě a dalších činitelích samotné jízdy. Rozhodně po 1 minutě mi to neukázalo ani těch základních 50. stupňů, odkdy to vůbec ukazuje, ale pokud to tak mají i ostatní s touto motorizací (1.5 Tsi), tak to asi tak má být.   

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ráno jsem to sledoval. Asi po 2 minutách naskočila teplota 50°C, po 4 minutách asi sepnul termostat (teplota klesla z 60 na 50°C), po 9 minutách naskočilo 90°C. Ale specifické podmínky - ráno bylo venku plus 1°C, a těch 9 minut pokles nadmořské výšky 250 metrů (cesta z kopce). 1,5 TSI DSG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...