Jump to content

DušanV

Uživatel
 • Content Count

  205
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

63 Excellent

About DušanV

 • Rank
  Uživatel

Recent Profile Visitors

1,695 profile views
 1. DušanV

  Rapid Spaceback 1.0 TSI 81 kW - 100 000 km

  Neboj , on ten SM se bude pořád kupovat, já ho společně po svém otci odebírám již skoro 60. let, ono nic srovnatelného u nás není. Taky tomu odpovídají prodejní čísla.
 2. DušanV

  Chybový kód ASG

  No ono taky nejde o žádnou svolávačku. Jde o znovupřehrátí původního softwaru k ovládání převodovky ASG. Představ si to jako , když u počítače s operačním systémem Windovs se to seká a v tom případě se doporučuje tzv. obnova továrního nastavení operačního systému. No a tohle je obdoba. Prostě se provede tzv. reset a ovládání převodovky se nastaví a přizpůsobí se současnému stavu převodovky. V autorizáku Ti nic s tím neudělají, pokud jim rovnou neřekneš, že je nějaký problém s tou převodovkou, no a taky při současné úrovni některých přejímacích techniků a automechaniků třeba ani nevědí, že tato možnost existuje. Článek k tomu vyšel v tom zmiňovaném Světě motorů č. 2/2017
 3. DušanV

  Chybový kód ASG

  Co je to za chybu to nevím, nemám tak sofistikovanou diagnostiku, ani seznam chybových kódů převodovky, ale doporučuji zajet do škodováckého autoservisu na znovu přehrátí softwaru ovládání převodovky ASG, tak jak to i doporučuje redakce časopisu "Svět motorů", viz test bazarového Citigo s převodovkou ASG. Za to dáš maximálně pár stovek a pokud ta převodovka nebude KO, tak by si to tím i mohl vyřešit. Pokud bude KO, tak to stejně těžko vyřeší nějaká nezávislá opravna, nebo domácí automechanik, leda že by se někdo na převodovky speciálně zaměřoval. Takových provozoven, nebo lidí je ale poskrovnu.
 4. DušanV

  Škoda SCALA

  Tohle auto není normálně pojízdné, ale je "Nenormálně pojízdné". No to je u Škodovky jako u nějaké pojišťovací společnosti, kde člověk musí umět rozeznávat mezi zaplavením, zatopením, potopením, zamokřením a co já ještě vím......... aby věděl na co má, nebo nemá nárok. Kurňa, jestli pomalu nebude lepší si nějaké auto vymyslet a vyrobit jako Laurin&Klement kdysi. Taky tak začali s výrobou, když kola od Němců se jim sypaly pod zadkem......a nechtěli jim to opravit😉
 5. DušanV

  Fabia III Facelift

  Pokud je to pravda, tak to je jistě pozitivní zpráva. V dnešním novém čísle Světa motorů se sama redakce podivuje, kam to Fabia s nabídkou motorizací v současnosti "dopracovala". Ale po prohlášení šéfa VW, že model VW POLO to má tzv. spočítané, se nemůžu ubránit dojmu, aby základ škodovácké modelové řady na spalovací motory nezačínal v budoucnosti až někde u SCALY/KAMIQU a Fabia nebyla odstřelena.
 6. DušanV

  KRONIKA ŠKODA AUTO

  Neškodilo by, kdyby autoři jakékoliv publikace podobného technicko historického druhu, dali koncept knihy přečíst vícero členům tzv. laické veřejnosti a chyby by se snad našly a odstranily. Ona ta tzv. laická veřejnost je v lečems fundovanější. Stačilo by podepsat u nich tzv. mlčenlivost a bylo by to ošetřené proti předčasnému zveřejnění. Tak to občas dopadá, když se jen přepisují dokumenty, i v nich jsou chyby. Kroniku mám již celou přečtenou. Když to za sebe shrnu, tak cca 90% věcí je známých a již někde publikovaných, ale to tak nevadí. Kronika je vždy nějaký souhrn známých i neznámých faktů. Myslím si, že by to v anglické nebo německé verzi byl vhodný dárek pro případné Vaše známé automobilové nadšence, pokud nějaké máte za hranicemi, ty cizojazyčné verze byly celkem více k sehnání . Jsou tam ty chyby, ale dají se přežít, někomu nemusí vyhovovat velká porce motorsportu. Za sebe jsem rád, že vůbec něco takového bylo vydáno.
 7. DušanV

  Cena mot.olej v AS & vlastní olej.

  Uznávám, trochu více jsem odbočil. Ale co má člověk dělat, když auto je v záruce a má jít na předepsanou výměnu oleje a neberou mu vlastní olej. Prostě jen akceptovat předraženou cenu, nebo se snad na to vykašlat, vyměnit olej doma a přijít o tu záruku?
 8. DušanV

  Cena mot.olej v AS & vlastní olej.

  Tak tohle zažil můj známý v jednom nejmenovaném autorizáku. S ničím neměli vůbec žádný problém, ani s tím doneseným olejem, vše bude OK. Při přebírání vozu se zjistilo, že v tom servisu je problém snad ve všem, jen zdánlivě odstraněné reklamované vady, odřený lak, ke kterému se nepřiznali, zašpiněné čalounění, které prý již bylo, neznalost (nebo hraná neznalost) vydaných technických pokynů automobilky při následné opětovné reklamaci........ Pro úplnost dodám, že se nejednalo o Škoda servis, ale to se hodně podobně děje napříč všemi značkami. Asi kamarád zrovna ten den kápl na nového, ještě nefundovaného mechanika, nebo snad i na blba přejímacího technika, nebo to je vše jinak........ Prostě radši si ten olej zaplatím, ale ať to proboha má v tom servisu nějakou úroveň. Já se jen dnes bojím, aby se na mé skoro nové Fábii v záruce nic nevysra..o. Jakou má smysl ta dnešní až 5-ti letá záruka u Škodovky, když má člověk strach to dát opravit. Nejsem nějaký puntičkář, ale za svůj celý škodovácký život jsem již vystřídal v zárukách svých vozů celkem 5 autorizáků a i když jsem vždy uplatňoval v záruce celkem jasné a jednoduché věci, tak vždy byla nějaká potíž, nějaký nedodělek apod. Ach jo..........🙁 Sumasumárum, co vlastně získám při svém přineseném oleji, když to ostatní stojí za pikaču.
 9. DušanV

  Konec Rapidu

  Jo, možná tak pro trhy v China, Rusko, Indie apod., bohužel určitě ne u nás v Evropě.
 10. DušanV

  CITIGOe iV

  Článek o jednom z mnoha důvodů, proč si těžko koupíme Citigoe iV : http://www.autoforum.cz/zajimavosti/studie-odhalila-kdo-ve-skutecnosti-kupuje-dotovane-elektromobily/
 11. DušanV

  MR 2020

  Cjoctavian, myslíš si, že hybridní nebo zcela elektrická Fabia by měla cenu Octávie (možná, ale jen té současné). Tak jak by se například zvedla cena hybridní/elektrické Fabie např. o cca 100.000,- Kč tak by se minimálně o stejnou cenu zvedla i cena té hybridní/elektrické Octávie, spíše o větší částku. Tak to stejně vždycky bývalo, za stejnou vymoženost si dával více ve voze vyšší třídy. Tedy základní hybridní Fábie by stála např. 400.000,- Kč, ale základní hybridní Octávie by v tom případě byla za 600.000,- Kč. Ta samá fabrická logika je u SÚV, pár cm navíc co se týče výšky auta a pár kg železa navíc a hned máš cenu oproti srovnatelnému hatbacku o 100.000,- vyšší. Kapitalistická filozofie je prostě taková, vydělávat za každou cenu a dnešní média jsou k tomu výborným prostředkem, takže proč nás nezpracovávat.
 12. DušanV

  KRONIKA ŠKODA AUTO

  Ona ta Fabie I měla kdysi opravdu základní motor 1.0 OHV 37 kW hliníkový , škodovácký prapůvod 1000 MB, akorát nevím jestli to bylo zrovna v roce 1999, spíše o něco později, co by verze Junior. Ten motor 1.9 Tdi měl být pravděpodobně napsán 1.9 Sdi 47 kW, i když také později, to by asi spíše odpovídalo. No a ty verze 105 SP, 120 LX, 120 LE o těch vím, ale vzhledem , že je to Kronika, tak se tam určitě nedá všechno dát, na to je spíše určená jiná publikace, třeba ta mnou zmiňovaná "Škoda auta známá i neznámá" a ta taky není 100% úplná. Tím to nechci omlouvat, sám jsem již na nějaké drobné chyby přišel, ale je to spíše výpravná publikace, 100% budou asi jen archivní dokumenty a to kdoví jestli ?
 13. DušanV

  KRONIKA ŠKODA AUTO

  Potvrzuji, Kronika je zkoncipována solidně, po jednotlivých rocích existence Škodovky. Na můj vkus je tam opravdu hodně popsána sportovní motoristická historie, je tam méně faktických údajů k výrobě jednotlivých typů aut ( ale to obsahuje např. publikace "Škoda auta známá i neznámá" vydaná nakladatelstvím Grada). Celkově povedená kniha, omezená snad jen dopředu daným počtem stránek, moje představa byla, že to bude obsahově o něco rozsáhlejší. Já bych tomu dal tak školní známku 2, ale je to subjektivní hodnocení. Celkově všechny knihy o Škodovkách od hlavního spoluautora Kroniky Zdeňka Vacka mají solidní informační a stylizační úroveň. Jinak otázka na Boleslaváka. Co jsi tam našel za chyby, nějaké faktické, nebo co, můžeš konkrétně popsat?
 14. DušanV

  KRONIKA ŠKODA AUTO

  Dle dnešní zprávy zaslané mi z infolinky Škoda, má dotisk Kroniky proběhnout v průběhu cca 1/2 roku. Takže zájemci si to musí popř. pohlídat, myslím si, že ten dotisk znovu nebude v nějakém velkém počtu.
 15. DušanV

  MR 2020

  No když se kácí les, tak létají třísky. Tohle překadlo snad znají všichni. Tedy jinak řečeno, když chci něco na sílu prosadit, tak nehledím na okolní škodu, kterou tím zákonitě způsobím. Třeba tak, když na příkaz shora musím zavádět elektrifikaci, tak to mají odnést malé a nejmenší vozy, z důvodu údajně drahé technologie. Ostatně k tomu se vyjádřili již i špičky ve vedení VW, je k tomu na webu dostatek článků. No a taky všeobecná oblíbenost SÚV, těm malým vozům nepřidá, že ? Potíž je u mne v tom, že já těm vyjádřením vrcholových managerů automobilek nevěřím. Nějak mi to moc logicky nevyznívá, neboť vždycky jsem si říkal, že malé a lehké vozy potřebují malé a lehké a výkonově slabší motory, takže tím pádem menší spotřeba a menší emise. Ať mi média nevtloukaj nesmysly do hlavy, že u malých vozů se to nevyplatí a že to nedokážou technici vymyslet. Samozřejmě je to můj názor, ale dělají z nás hloupé, spotřebitelské stádo. Bohužel, pokud se tak rozhodli, tak horko, těžko kolo dějin otočíme. Asi si pláčem na špatném hrobě!!!
×