Přejít na obsah

Samovolné přidání otáček


tafi

Doporučené příspěvky

Ahoj,mám Octavii 1.6 74kw r.v.1998 a objevil se mi tento problém.Při dojiždění se mi samovolně zvednou otáčky.Z volnoběhu vyběhnou až na 3tis. kde zůstanou vyset a jediná možnost jak je dostat dolů je vypnout auto.Stalo se mi to zatim 2x.Poprvé sem to vypnul a po dlouhym točení nastartoval ale včera sem to už nenastartoval,motor točil,zdá se že měl snahu i chytit ale nenaskočíl.Jako by se uchlastal?Když mi to udělalo vcera tak sem to pustil z kopce a pak to chytlo ale motor zase na 3tis. a kleslo to až po tom co jsem ručně pohnul škrtící klapkou.Zatim se mi to stalo 2x a ujel sem mezitím 200km se snad 15 starty a uplně bez problému.Mám tam rok starou lambdu,vyčištěný váhy a i ta klapka je vyčištěná,nastavená a nezdá se mi že zůstala vyset.Kontroloval sem hadice ale nezdá se že by to sálo někde falešně.Nemá někdo podobnou zkušenost???Díky za každej nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem byl na diagnostice a naběhlo mi tam tohle.

020A Teplotní snímač chladící kapaliny - Přerušení/ zkrat na plus

0219 Regulace lambda na min. výchilce

Když sme otestovali samotnou lambdu tak fungovala normálně,myslíte že je to tím teplotním snímačem? :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem byl na diagnostice a naběhlo mi tam tohle.

020A Teplotní snímač chladící kapaliny - Přerušení/ zkrat na plus

0219 Regulace lambda na min. výchilce

Když sme otestovali samotnou lambdu tak fungovala normálně,myslíte že je to tím teplotním snímačem? :angry:

Neres, vymen, budes mit pokoj, taky jsem ho musel vymenit, zas tak draha vec to neni, aspon budes mit klid :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám úplně stejný problém jako tafi (teda mne to vyskoci nekdy i na 4 000 otacek).......Skoda octavia 1,6 74 kw RV 2000 / 8 mesic....je nekdo kdo by dokazal napichnout auto na VAG ze Zlina a zlinska a pripadne zjistit co s tim dal?

Prostějov, ale to máš celkem daleko. Třeba se ti ozve někdo blíž Zlína.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda pánové, kokám že tu jsou samí boháči. Proč měnit hned čidlo když může být závada jen v kabeláži.

Jinak VAG není všemocný a neřekne vám mnohdy přesnou závadu, řekne jen to že od toho a toho snímače dostal takovou a takovou informaci. Řídící jednotka motoru sleduje jen některé systémy a podle informací které dostává pak sama i vyhodnocuje. Ale bacha na to, mnohdy je informace zavádějící. To by pak mohly v servisech dělat vopice a měnit jen to co jim nějaká diagnostika napsala že je špatné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska (včera) já byl taky s cukáním motoru v servisu a na VAG. ....Na základě doporučení tady a z jiných for jsem nechal vymenit teplotni cidlo. Výměna provedena a otáčky furt na volnoběh skáčou mezi 1000 - 1300 a když poskakuju po městě stále je spotřeba mezi 20 - 25 l/100...... takže mne to nepomohlo a vypadá to že budu muset vyměnit klapku. což je prý částka 10 - 15 tis kč :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim vsechny odborniky a prosím o zodpovezeni 3 dotazu:

V servisu mne diagnostikovali spatnou skrtici klapku, jeji vymena stoji dle jejich cenovky 12 -14 tis kč.

Proto se ptám:

- Jaký je poměr dané ceny mezi cenou náhradních dílů x práci v servisu?

- Jedná se mi o to - kdybych si sehnal náhradní díl levneji, kolik si muzou uctovat za praci? (zcela jednoduse - vymeni se to behem hodiny, nebo musi vytahovat cely motor a ...)

- je mozno koupit klapku na vrakovisti a ma cenu nad tim uvazovat?

mate-li zkusenosti s danym problem a znateli nejake odpovedi - diky za vase reakce.

pekne vanoce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...