Přejít na obsah

Jezdí někdo z vás na ryby?


TomasB

Doporučené příspěvky

Petruv zdar chlapi, potreboval bych poradit. Chtel bych otcovi koupit akustickou signalizaci (policajta). Ale nasel jsem jen dost drahych. jezdi na ryby 2x do roka, takze by mu stacil i nejaky levnejsi. Nevite o nejakych.Dekuji
jasne, ono je to uplne jedno aky, len na tych lacnych ti napr. odpadne kryt po case, alebo sa cely rozpadne. Zas my sme ich mali vonku niekedy 5 dni vkuse.... inac sme ich kupovali bud na Trhoch- kludne aj od čorongov, v Poľsku, príp. v roznych elektro predajniach
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nakonec vybral asi toto :

SPRO Blue Arc 80300 http://www.rybarskepotreby-shop.cz/NAVIJAK...-Arc-80300.html

Shimano Catana BX Spinning Medium 240 cm http://www.rybarskepotreby-shop.cz/PRUTY/p...ium-240-cm.html

TomasB ... co na to na prvni pohled kdyz kouknes na web rikas ? Ja vim, nemas to v ruce tak nelze uplne rict, ale ...

Editováno: , autor: MichalF
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nakonec vybral asi toto :

SPRO Blue Arc 80300 http://www.rybarskepotreby-shop.cz/NAVIJAK...-Arc-80300.html

Shimano Catana BX Spinning Medium 240 cm http://www.rybarskepotreby-shop.cz/PRUTY/p...ium-240-cm.html

TomasB ... co na to na prvni pohled kdyz kouknes na web rikas ? Ja vim, nemas to v ruce tak nelze uplne rict, ale ...

Možná koukni na www.mrk.cz nebo www.chytej.cz

já kupuju tak že zkouším, takže z netu tohle nekupuju. Moc neřeším co to je za značku, ale spíše dám na pocit. Ale na uvedených stránkách určitě najdeš odpovědi, jestli je to dobrý nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Taky občas vyrazim ale posledni dobou neni toho času.

to máš z toho soukromýho? Teď si nemůžu vzpomenout na název.

Jo jo jsou to Grunty.Je to kousek od Brna.Neni to tam špatny ale dost drahy byl jsem tam po druhe a neni to tam zas tak jednoduche jak si nekdo mysli že se tam chytne hned nejaky šupinač o vaze 20kg.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky občas vyrazim ale posledni dobou neni toho času.

to máš z toho soukromýho? Teď si nemůžu vzpomenout na název.

Jo jo jsou to Grunty.Je to kousek od Brna.Neni to tam špatny ale dost drahy byl jsem tam po druhe a neni to tam zas tak jednoduche jak si nekdo mysli že se tam chytne hned nejaky šupinač o vaze 20kg.

jo, přesně to jsem myslel. Akorát jsem měl na mysli toho jesetera

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky občas vyrazim ale posledni dobou neni toho času.

to máš z toho soukromýho? Teď si nemůžu vzpomenout na název.

Jo jo jsou to Grunty.Je to kousek od Brna.Neni to tam špatny ale dost drahy byl jsem tam po druhe a neni to tam zas tak jednoduche jak si nekdo mysli že se tam chytne hned nejaky šupinač o vaze 20kg.

jo, přesně to jsem myslel. Akorát jsem měl na mysli toho jesetera

ty jsi tam nekdy už byl.?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky občas vyrazim ale posledni dobou neni toho času.

to máš z toho soukromýho? Teď si nemůžu vzpomenout na název.

Jo jo jsou to Grunty.Je to kousek od Brna.Neni to tam špatny ale dost drahy byl jsem tam po druhe a neni to tam zas tak jednoduche jak si nekdo mysli že se tam chytne hned nejaky šupinač o vaze 20kg.

jo, přesně to jsem myslel. Akorát jsem měl na mysli toho jesetera

ty jsi tam nekdy už byl.?

ne, ale vím o tom. A míst, kde tuhle rybu můžeš chytit v CZ moc není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

perlička ze včerejšího chytání. Zachutnala kukuřice Bonduelle. Měla háček až někde v prdeli a za boha nechtěla spolupracovat na vyproštění. Snažila se docela kousat, ale peanu to nevadilo :) Zvažoval jsem odvoz do akvárka, ale nakonec šla zpátky, nevím jak by se na akvárko tvářila a co by mohla případně natropit útěkem z něj a navíc tam nemá možnost vylézt na souš, tak jsem to neriskoval. Stisk v čelistech a vůbec sílu má neuvěřitelnou.

Fotky jsou to mobilní, tak nic moc kvalita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tyhle mrchy jsem choval, měl jsem je ještě o půlku větší než držíš a daroval jsem je do zverimexu. Jsou to krvelačný bestie, brácha je koupil jako ty malý mršky cca 3-4 cm. Brácha na ně neměl čas a tak mi je daroval, už tehdy mě měl trknout jeho potulený úsměv. Ve dvou byly schopny za noc vychytat akvárko 20 ryb, to ne, že by začaly najednou, ty ryby jsem jim koupil jako zpestření jídelničku, paví očka a parmičky, do té doby jsem jim dával jen nítěnky a podobnou stravu, ráno byla jen jedna parmička na souši a byla bez oka, raději si nechci představit co se dělo v noci. Pak jsem se radil ve zverimexu co jim dávat a prodavačka poradila myší holata, ty ale neměli tak jsem koupil dvě normální chlupatý myši. Hodil jsem jednu do akvárka, šíleně pištěla, tak jsem ji utopil ať se netrápí, připlavala želvička otevřela tlamičku a na jeden stisk si půlku ukousla, ráno jsem našel z myší jen dvě tlustý střívka, zmizeli včetně kožichů a já jsem vzal roztomilé želvičky a daroval je do zverimexu. Tyhle mrchy s červenou hlavičkou fakt nemusím. Tohle taky vidím na vyhozené od "chovatele"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tyhle mrchy jsem choval, měl jsem je ještě o půlku větší než držíš a daroval jsem je do zverimexu. Jsou to krvelačný bestie, brácha je koupil jako ty malý mršky cca 3-4 cm. Brácha na ně neměl čas a tak mi je daroval, už tehdy mě měl trknout jeho potulený úsměv. Ve dvou byly schopny za noc vychytat akvárko 20 ryb, to ne, že by začaly najednou, ty ryby jsem jim koupil jako zpestření jídelničku, paví očka a parmičky, do té doby jsem jim dával jen nítěnky a podobnou stravu, ráno byla jen jedna parmička na souši a byla bez oka, raději si nechci představit co se dělo v noci. Pak jsem se radil ve zverimexu co jim dávat a prodavačka poradila myší holata, ty ale neměli tak jsem koupil dvě normální chlupatý myši. Hodil jsem jednu do akvárka, šíleně pištěla, tak jsem ji utopil ať se netrápí, připlavala želvička otevřela tlamičku a na jeden stisk si půlku ukousla, ráno jsem našel z myší jen dvě tlustý střívka, zmizeli včetně kožichů a já jsem vzal roztomilé želvičky a daroval je do zverimexu. Tyhle mrchy s červenou hlavičkou fakt nemusím. Tohle taky vidím na vyhozené od "chovatele"

a nevíš jak se jmenuje? Tahle vzala na kukuřici, tak nevím, jestli je to to stejný, co jsi měl doma. Jinak to chytil ten kámoš, co je vidět na fotce, ale měl strach na ni sahat, tak jsem se toho chopil já a třetí mi pomáhal. Ale před pár lety jsem přesně takovou chytil na Labi v Opatovicích. Ono jich je ve vodách povícero, protože i na MRKu jsou zprávy o jejich úlovcéích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel nevím, ale je to určitě ona tenhle "model" s červenýma flekama na hlavě je jen jeden, je to ta co je maj jako takový malinký roztomilý želvičky v každé akvaristice, lidi to koupí, hodí do akvárka k rybám a až to za cca 5 let takhle vyroste a začnou jim mizet ryby z akvárka, tak to vyhodí do přírody. Je ale pravda, že i já jsem musel hodně v akvaristice ukecávat, aby je vzali, naštěstí se jim líbili byly cca 9 leté a pěkně vybarvené a tyky byly překvapeni co z nich vyrostlo. Je základní problém, že akvaristiky se honí jen za ziskem a nevarují co za bestie prodávají a pak není kde se toho zbavit. Je to všežravec, který miluje maso.... Buďte rádi, že vás nekousla, věřím že by nebyl problém ukousnout kus prstu.

Jo ryby to lovilo tak, že si jednu vybrala a pořád za ní pomalu a vytrvale plavala (plavou poměrně pomalu) až tu rybu uštvala a chňapla po ní. Klidně to trvalo i půl hodiny a pořád za tou jednou rybkou i v hejnu, prostě být ryba, tak kdyby se na mě ta mrcha podívala tak vím, že to mám spočítaný...

Editováno: , autor: murder
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono to teď poslední dny bere fakt luxusně, ale jelikož chytáme v leknínech a na 0,14 nebo 0,16 vlasec(jinak to nebere), tak je velká ztrátovost. Jen dneska jsme měli na prutech 3 větší kapry bez šance vůbec je ubrzdit...

A jací tam berou pěkní karasi! Karas 40-45cm je tam naprosto normální úlovek a jen za dnešek jsme takových vytáhli, já 5 a kámoš 6 či 7. A kolik jsme ztratili kaprů v leknínech darmo psát. Ty ku.vičky se vždycky neomylně pustěj do leknínů a pěkně se tam zamotávaj. Jsem tam dneska nechal balení háčků(10ks). Jak ale nedám návazec 0,16 nebo menší, tak na šňůru není záběr. Jsou pěkně vyčůraní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hodně chovatelských úspěchů, na polívku to asi nebude. Aby ti neokousala tvůj další úlovek.

No, ještě teda přesně nevím co s ní dál, ale času na rozhodování je ost. I varianta kastrolová už u nás zazněla lol . Jestli si ji ale definitivně nechám, tak to znamená koupit terárko(+příslušenství), tedy investice předpokládám minimálně kolem 5 litrů spíše víc. No a taky další tvor na krmení, čištění,... Dát ji pryč můžu vždycky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítej s opravdu kvalitní filtrací, nejlépe pískovou, během dvou- tří dnů ve dvou dovedli neskutečně zasrat vodu. Měl jsem slabou filtraci, vodu jsem musel měnit po týdnu. Krmivo od sušeného, granulí, přes nítěnky až po malé živočichy a opravdu dávej pozor na prsty, jsem přesvědčený, že i tvé holčině by dovedla opravdu ošklivě pochroumat až amputovat prst. Jinak je to určitě zajímavější než standardní akvárko. Jednou dobou jsem měl zajímavou sestavu mloky, žabky drápkaté taky pěkný predátor mlokům okusovala 3cm žabka límce kolem krku, úhoře 20 cm nevím přesně druh, byl černý a utekl mi z akvárka, nikde jsme ho nenašli až po měsíci u nás byly rodiče i se psem a ten škrabal pořád pod skříň tak jsme ho tam našli pěkně stočeného do "náramku" a vysušeného, tak jsem ho přelakoval bezbarvým lakem a snad ho máme do dnes někde, cca 10 let a plno podobných neobvyklých potvor. Obyč rybky mě nikdy nebavili, a mám sen mořské akvárko, ale na to nemám nikde místo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítej s opravdu kvalitní filtrací, nejlépe pískovou, během dvou- tří dnů ve dvou dovedli neskutečně zasrat vodu. Měl jsem slabou filtraci, vodu jsem musel měnit po týdnu. Krmivo od sušeného, granulí, přes nítěnky až po malé živočichy a opravdu dávej pozor na prsty, jsem přesvědčený, že i tvé holčině by dovedla opravdu ošklivě pochroumat až amputovat prst. Jinak je to určitě zajímavější než standardní akvárko. Jednou dobou jsem měl zajímavou sestavu mloky, žabky drápkaté taky pěkný predátor mlokům okusovala 3cm žabka límce kolem krku, úhoře 20 cm nevím přesně druh, byl černý a utekl mi z akvárka, nikde jsme ho nenašli až po měsíci u nás byly rodiče i se psem a ten škrabal pořád pod skříň tak jsme ho tam našli pěkně stočeného do "náramku" a vysušeného, tak jsem ho přelakoval bezbarvým lakem a snad ho máme do dnes někde, cca 10 let a plno podobných neobvyklých potvor. Obyč rybky mě nikdy nebavili, a mám sen mořské akvárko, ale na to nemám nikde místo.

Co jsem koukal, tak se toho na netu dost lidí zbavuje. Musím si to nechat projít hlavou, protože je taky otázka, kam dát to terárko. Jedno je evidentní, ty želvy se v tom mrtvým rameni Labe tutově množí, protože není pravděpodobné, že by tam někdo vyhodil dva kousky a my je zrovna chytili. A jak říkám, už před lety jsem jednu chytil na Labi. Zatím ji nechám ve vaně, ona klidně delší dobu nemusí žrát, to jí nevadí, alespoň se jí zahojí rána po háčku a do té doby to zvážím. Docela mně děsí, že se normálně dožívají 40 let, tak jestli má tahle tak možná deset, tak bych si ji uvázal na krk jak hypotéku lol.

Nemáš foto toho svého terárka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...