Přejít na obsah

Jezdí někdo z vás na ryby?


TomasB

Doporučené příspěvky

Jako by me zajimalo jak ty zelvy prezivaj tu zimu v Labi !

Ony nejen přežívají, ale evidentně se i množí... Co jsem se dočetl na netu, tak na zimování musí mít teplotu pod 10°C, jinak nemůžou kvalitně zimovat, což jim může způsobovat právě problémy. Jedna z chovatelských možností zimování je umístění do lednice, tedy nějakých 4°C. No a voda v zimě někde na řece, či stojáku je kolem této hodnoty. Ani mínusové hodnoty by jim nic neměly udělat.

Původně pochází z povodí Missisipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Želva je nahovno. Ségra jednu měla teda suchozemskou a jenom to žere a sere a spí nic jiného.

Dobré je to že se nemusíš moc starat pár dní zapomeneš nakrmit a želva to přežije. :)

Jinak bych se toho radši zbavil buď sežrat nebo vrátit tam kde jsi jí našel. lol

Majitel věděl proč jí vyhodit ;)

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Normálně si to chytil na vláčení? Na co to sebrali? Wobler, twister???

Ano, téměř výhradně pouze vláčím. Včera si dali říct na řece na velmi pomalu taženou gumu(červ) vyváženou tak, aby v proudu klesala ke kamenitému dnu, ale aby zároveň moc nezapadávala za šutry. Jen aby to krásně tancovalo nad a po šutrech na dně. Takovejch candátů tam bude poměrně hodně, menších je tam taky hodně, ale moc se jich tam nechytí, protože to málokdo umí, a tak ani neví, co se ve skutečnosti pod vodou skrývá. Candát je poměrně opatrná ryba. Jeden z kámošů se kterým jezdím(a taky to dost umí) tam chytil při společném chytání candáta jen o pár cm menšího. Je to tak 2-3 tejdny nazpátek, od tý doby jsem nebyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak se sumcema to byla letos dost bída, pár jsem jich uvláčel, ale největší měl jen 101cm. Jeden velkej mi asi po 10 minutách boje spadnul, vzal na velký kopyto a ten jednoháček je prostě na sumce málo. To je nevýhoda gum, sumci na ně jdou celkem dobře, ale s jednoháčkem je prostě velké riziko ztráty ryby. Trochu více štěstí měl kámoš, ukázal jsem mu dobrýho woblera na kterýho pěkně šli a ten zmetek mi volal když jsem byl tou dobou na hotelu v Č. Budějovicích a že prej co nechytil :) 141cm a cca 30kg. To se přiznám, že mně docela nasral, protože on si chytal a já tvrdnul na služebce. A ještě to chytil tam, kde jsem mu řekl a na co jsem mu řekl. :w00t1:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

jinak musím říct, že žena objevila supr recept na štiku. O víkendu udělala štiku(respektive štičí filety) na kysaném zelí s karamelem. Nekecám, super žrádlo. Vživotě jsem si štiku nešel přidat, protože ryby moc nemusím, ale tohle jsem pomalu i pekáč vylízal. Normálně to bylo nadrzo sladké a zároveň masité jídlo. Ono asi fakt není od věci kombinace sladkého s masem. Už jsem dělal candáta v jablkách, taky to bylo lehce do sladka a taky to bylo suprové. Ale ta štika byla sladká jako třeba zákusek :) A to sladké nemusím a vždycky se pak stejně musím dojíst masem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co je to bolen ?? alebo jalec ? :p

ja som si dnes kupil novu privlacovku aj s navyjakom a vecer som chytil 2 stucky a jednoho ostrieza takze je to pokrstene :palec2:

bolen samozřejmě. Jalec není k jídlu, ten má maso jako bláto.

Jinak sem hoď nějaké fotky úlovků. Bolen je výbornej na uzení.

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...