Přejít na obsah

Jezdí někdo z vás na ryby?


TomasB

Doporučené příspěvky

Mám trošku "lamerskou" otázečku, nejsem rybář a asi nikdy nebudu (nemám trpělivost, zimu taky nemám rád, ráno rád spím... :) )

Teď ale k věci koupil jsem naviják Okuma Beachcaster Pro 380 a to na to abych mohl jednoduše pouštět a namotávat draka, postavil jsem krabicového a dnes jsem ho měl podle vlasce ve 150 metrech. A teď nevím jestli to je v pořádku nebo se jedná o chybu navijáku. Když navíjím tak musím brzdu skoro utáhnout jinak i když motám kličkou tak drak táhne vlasec pryč, no a když utáhnu brzdu tak se rvu s klikou jako blbej. spíš si myslím, že něco dělám blbě, ale jako absolutní nerybář nevím co, vždyť když tahá rybář nějakou rybu tak nemůže takhle ztuha navíjet ne? V tomhle jsem fakt lamer nevěděl jsem ani kam přivázat vlasec, přivázal jsem ho o takovou jakoby šipku na obvodu cívky. Díky za radu, případně vysvětlení, že na tohle ten naviják fakt není. Jo ještě vlasec mám 0,6 mm/150 m navinutej komplet, a podle mě drak když byl nahoře tak tahal něco kolem 15-20kg (pocitově na ruku)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to co popisuješ je správně. Na rybách totiž ten naviják je na prutu a využívá se páky. Větší ryba která klade větší odpor se taky nezdolává jen "namotáváním", ale "pumpuje" se. Prutem bez navíjení potáhneš, povolíš mírně tahu prutem a navineš. Při tom ale zase nesmíš rybě moc povolit, aby se nevyhákla. Snad jsem to vysvětlil srozumitelně. Jinak tím tvým způsobem užití půjde naviják brzo do kytek. Ostatně on to asi nebude nějakej bytelnej, protože nepředpokládám, že by jsi do toho investoval větší částku.

Jinak jsem byl dneska a chytil jsem jednu malou, jednu asi 70cm jsem dotáhnul až ke břehu z asi 60m vzdálenosti, ale tak 2m od břehu mi spadla :angry: Pak jsem měl několik drbanců a taky jsem měl na chvíli na prutu nějaký megahovado, ale po pár vteřinách to spadlo. Tak nemám tucha co to bylo. Jen vím, že to byl určitě dravec, záběr poctivý, ale neseklo se to dobře. Ale podle toho, že jsem s tím nemohl hnout to muselo být opravdové hovado. Než jsem stihnul chytit prut jinak, abych mohl vyvinout větší sílu, tak to bylo v čoudu. Jestli to byla štika, tak musela být zřejmě hodně přes metr. A takový tam jsou, to vím dobře. Kámoš tento týden asi o 400m vedle taky povodil nějaké megahovado tutově fest přes metr. Ve finále mu to odřízla(ukousla). A to měl 35cm lanko na konci. Tak není asi těžké si představit, jako musela mít palici, když byla schopná uhryznout víc jak 35cm. Tohle jen tak nějaká nezvládne. A jediná ryba, která je schopna ukousnout šňůru je štika.

Romario: zejtra ráno před rozbřeskem jdu na ně, tak jestli chceš, tak se ozvi. Jdu ale jenom tak do 8:30, pak musím od 8:50 hlídat doma smrady. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info, něco jsem hledal i na netu, bohužel rybu přitáhneš a ona nejde okamžitě zpátky takže můžeš kousek i namotat, kdežto drak když je ve větru je v "tahu" soustavně. Byl jsem pouštět na jednom letišťátku a draka mi to vzalo z ruky (a to jsem šel jen zalétávat, je to první kousek co jsem postavil a první let) tak jsem jen držel zbytek udice s navijákem a koukal jak rychle letí dráček nahoru, vyletěl do 150metrů a myslel jsem, že se utrhne. Dolů jsem ho dostal tak, že manželka navíjela a já jsem za vlasec přitahoval, kluci koukali jako telátka jak byl vysoko. Udělám nějakej forichtung na přitahování za vlasec, navíjet budu navijákem, je to pořád rychlejší a pohodlnější než na nějakej klacek. Jen jsem myslel, že tím navijákem ho stáhnu dolů jako malinu, tak jsem byl překvapenej, že to není až tak jednoduchý. Za naviják jsem dal 600,- (dokonce stál míň než přes net. a ještě si objednám 0,35 šňůru tý se tam vejde 320 metrů B) . Díkes a sorry, že to není o rybách, ale jen o náčiní.

On na mě blbě koukal už prodavač v ryb. potřebách, že jdu "lovit do mraků" :t

A tady jsou nějaké foto, ale sorry za OT

Editováno: , autor: murder
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle mě neunese mám jen trojhran 0,5x0,5x0,5x1,0 metr, ale ten tah... super. Našel jsem to náhodou na netu a je zajímavý 90% draků dělaj starší chlapi, ono taky pro děti to je dost nebezpečný, fakt mě to ale překvapilo tím tahem a rychlostí, nevěřil jsem totiž že to vůbec poletí. :)

Editováno: , autor: murder
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romario: tak jsi to opět silně prokaučoval!!!! Ale tentokrát hodně silně. Ráno jsem sice zaspal a nikam nejel, ale v poledne jsme zajeli s kámošem na houby a od 15 hodin jsme šli na štiky. Já jsem baknul jednu rovných 70cm, jednu asi 40 a jednu odhadem tak necelých 60. Mimoto pár drbanců. Kámoš chytil 2 okolo 55cm a na závěr jako bonbónek se povedla štika 103cm. Nádherný hovádko. Jedna z těch o kterých jsem psal o nějakej ten příspěvek výše. Mám fotky v mobilu jak se válí u kámoše doma ve vaně. Takže kámoš si schladil žáhu jak mu tento tejden nějaká megavelká uhryzla nástrahu i s lankem. Pravděpodobně se jednalo o mohem větší exemplář. No já se snažil dneska o tu, co mi spadla a taky to nebylo asi pod metr, ale marně. Sranda byla, že kámoše srala jedna malá asi tak 50cm co mu za nástrahou jezdila až ke břehu, ale nikdy to nevzala a to ho točilo, že ji nedokáže přimět to vzít. A jak si s ní tak hrál, tak nakonec dostal tu 103ku. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zejtra je jdeme zase probrat. Jsme domluveni tak nějak po šesté ráno. Ale tak 103ka dneska fakt majestátná ryba. To ta 70ka oproti ní je naprosté vyžle. Tydle velký štiky jdou jen ráno a večer. Všechny záběry byly když se lámalo světlo se tmou. A i kluci co chodí na rybičku to samý, jen ráno a večer jim berou velký štiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak si tak dřepím na hotelu a vzpoměl jsem si na fotky v mobilu. Když tak Michal pořád brblal nad "domácíma" fotkama, tak si občas vzpomenu a sem tam nějakou cvaknu. Takže tady várka puštěnejch štiček do velikosti max. něco přes 60cm. Větší maj holt smolíka ;)

Editováno: , autor: TomasB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se musím smát, jak v těchto dnech drtivá většina rybářů vyzvídá kdy se kde nasazuje, aby se mohli na daný revír vrhnout a vybrakovat svazem vysázené ryby. Příjde mi to funny. Bavím se tím, jak se pak pomalu perou o místo a pytlujou ryby o sto šest, jen aby si pro sebe urvali co nejvíc kapříků. Příjde mi to úplně uhozené, směšné a malé. Ale alespoň mám klid a jsem u vody většinou sám, protože spíše chodím tam, kde kde se na kapry nechodí. U dravců naštěstí stejný způsob vysazování jako u kapra nelze použít a taky se jich tolik nevysazuje, a už vůbec ne v tržní velikosti, takže je klid.

Spíš mně sere, že většina rybářů jak uloví dravce, tak zapytluje i nemírové ryby. Nechápu co z toho mají, ale je to tak. A často i větší než povolený počet. A chovají se tak i někteří mí známí. Když se na to ptám, proč, tak dostávám všelijaké nelogické odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale s CR se jdi bodnout. To jsou jen kecy, fakt jo. Podstatou je stejně produkce ryb a jejich konzumace. Se koukni, i reklama na to běží v telce. Ty ryby se do tý vody sypou aby se chytaly a konzumovaly. A ani nesouhlasím s tím, že velký ryby se maj pouštět. Stačilo by, aby kdejakej ňouma nebral každou čudlu, pak by ty ryby mohly vyrůst a bylo by velkejch ryb dost, protože velká(starší) ryba je už opatrná a jen tak se nenechá chytit. Jenže ono v drtivé většině co se vytáhne na břeh dostane šutrem po hlavě, i když by se dva hádali, jestli to má míru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...