Přejít na obsah

Oxidace kabelu ve Fabii


rzac

Doporučené příspěvky

Zdravim, mam Fabii 1,4 MPi, 50kW, stari 5 1/2 roku, najeto 37000 km. V lete se mi objevila nasledujici zavada. Pri jizde motor obcas zaskubal az se po nejake dobe rozsvitila kontrolka EPC, plynovy pedal nereagoval (jako kdyby se propadnul) a otacky byly velice nepravidelne - kolisaly v rozmezi cca 800 az 1600. Zastavil jsem, vypnul motor a nastartoval. Motor naskocil, kontrolka EPC zhasla a vse bylo nekolik stovek metru O.K. Pak se zavada objevila znovu, ale dalo se uvedenym zpusobem dojet. Ve znackovem Skoda servisu nacetli data z ridici jednotky a prohlasili, ze zavada je sporadicka a vymazali pamet. Vse pak fungovalo normalne. Nedavno se zacala zavada projevovat znovu. Pak zase ne. Nyni bezpecne vim, ze vyse uvedeny problem se projevuje pouze za deste. Vlhkost na silnici nevadi.

Kdyz jsem byl znovu ve znackovem servisu, nacetli data z ridici jednotky - zavada sporadicka s konstatovanim, ze se jedna pravdepodobne o oxidaci nektereho kabelu a pripravili me na to, ze zavada se bude zjistovat dlouho a obtizne a oprava se muze vysplhat az na cca 70.000 Kc. Nesetkal se nekdo s podobnym problemem, pripadne nedokaze nekdo poradit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som niečo podobné

stalo sa mi to už pri novom vozidle, v prvom daždi asi po 30 min. jazdy. :o

Nerozsvietila sa mi EPC, ale taký symbol motora.

Fabka 1,2 47 kW nevykazovala nejaké anomálie v jazdných vlastnostiach. Lialo ako z krhle, tak som išiel opatrne. Samozrejme som netušil o čo ide, čo to znamená, tak na druhý deň - šup do servisu. Však je v záruke.

Pri kontrole v servise nezistili nič, diagnostika zaznamenala nejakú náhodnú chybu, ale údajne to nieje problém. Kontrolku zhasli. Uveril som. Potom dlho sucho.

Pri ďaľšom daždi, zas asi po pol hod. jazdy sa rozsvietila znovu. :fakac:

Opäť servis, trval som na odstránení závady, evidentne vznikala len pri daždi. Kukali na mňa ako puci (nový servis ŠKODA). Ale sa rozhýbali.

Stav tacho bol 5900 km, čítam to zo servisnej knižky-záznamy servisu.

Je tam napísané:

závada: svieti kontrolka "check" na prístroj. doske.

oprava: výmena ventilu SP. vedenia výfukových plynov.

Čo to je, netuším. :p

Odvtedy 2,5 roka pokoj, a bolo už aj dosť dažďa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som niečo podobné

stalo sa mi to už pri novom vozidle, v prvom daždi asi po 30 min. jazdy. :o

Nerozsvietila sa mi EPC, ale taký symbol motora.

Fabka 1,2 47 kW nevykazovala nejaké anomálie v jazdných vlastnostiach. Lialo ako z krhle, tak som išiel opatrne. Samozrejme som netušil o čo ide, čo to znamená, tak na druhý deň - šup do servisu. Však je v záruke.

Pri kontrole v servise nezistili nič, diagnostika zaznamenala nejakú náhodnú chybu, ale údajne to nieje problém. Kontrolku zhasli. Uveril som. Potom dlho sucho.

Pri ďaľšom daždi, zas asi po pol hod. jazdy sa rozsvietila znovu. :fakac:

Opäť servis, trval som na odstránení závady, evidentne vznikala len pri daždi. Kukali na mňa ako puci (nový servis ŠKODA). Ale sa rozhýbali.

Stav tacho bol 5900 km, čítam to zo servisnej knižky-záznamy servisu.

Je tam napísané:

závada: svieti kontrolka "check" na prístroj. doske.

oprava: výmena ventilu SP. vedenia výfukových plynov.

Čo to je, netuším. :p

Odvtedy 2,5 roka pokoj, a bolo už aj dosť dažďa.

ventil spatneho vedenia je (recyrkulacny) ventil spatneho vedenia vyfukovych plynov. to znamena ze cast vyfukovych plynov naspat vracia do motora ( aby bola plnena emisna norma euro )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som niečo podobné

stalo sa mi to už pri novom vozidle, v prvom daždi asi po 30 min. jazdy.  :o

Nerozsvietila sa mi EPC, ale taký symbol motora.

Fabka 1,2 47 kW nevykazovala nejaké anomálie v jazdných vlastnostiach. Lialo ako z krhle, tak som išiel opatrne. Samozrejme som netušil o čo ide, čo to znamená, tak na druhý deň - šup do servisu. Však je v záruke.

Pri kontrole v servise nezistili nič, diagnostika zaznamenala nejakú náhodnú chybu, ale údajne to nieje problém. Kontrolku zhasli. Uveril som. Potom dlho sucho.

Pri ďaľšom daždi, zas asi po pol hod. jazdy sa rozsvietila znovu. :fakac:

Opäť servis, trval som na odstránení závady, evidentne vznikala len pri daždi. Kukali na mňa ako puci (nový servis ŠKODA). Ale sa rozhýbali.

Stav tacho bol 5900 km, čítam to zo servisnej knižky-záznamy servisu.

Je tam napísané:

závada: svieti kontrolka "check" na prístroj. doske.

oprava: výmena ventilu SP. vedenia výfukových plynov.

Čo to je, netuším. :p

Odvtedy 2,5 roka pokoj, a bolo už aj dosť dažďa.

ventil spatneho vedenia je (recyrkulacny) ventil spatneho vedenia vyfukovych plynov. to znamena ze cast vyfukovych plynov naspat vracia do motora ( aby bola plnena emisna norma euro )

ďakujem za vysvetlenie, ale prečo to robilo po dlhšej jazde v daždi?

Za sucha nič.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som niečo podobné

stalo sa mi to už pri novom vozidle, v prvom daždi asi po 30 min. jazdy.  :o

Nerozsvietila sa mi EPC, ale taký symbol motora.

Fabka 1,2 47 kW nevykazovala nejaké anomálie v jazdných vlastnostiach. Lialo ako z krhle, tak som išiel opatrne. Samozrejme som netušil o čo ide, čo to znamená, tak na druhý deň - šup do servisu. Však je v záruke.

Pri kontrole v servise nezistili nič, diagnostika zaznamenala nejakú náhodnú chybu, ale údajne to nieje problém. Kontrolku zhasli. Uveril som. Potom dlho sucho.

Pri ďaľšom daždi, zas asi po pol hod. jazdy sa rozsvietila znovu. :fakac:

Opäť servis, trval som na odstránení závady, evidentne vznikala len pri daždi. Kukali na mňa ako puci (nový servis ŠKODA). Ale sa rozhýbali.

Stav tacho bol 5900 km, čítam to zo servisnej knižky-záznamy servisu.

Je tam napísané:

závada: svieti kontrolka "check" na prístroj. doske.

oprava: výmena ventilu SP. vedenia výfukových plynov.

Čo to je, netuším. :p

Odvtedy 2,5 roka pokoj, a bolo už aj dosť dažďa.

ventil spatneho vedenia je (recyrkulacny) ventil spatneho vedenia vyfukovych plynov. to znamena ze cast vyfukovych plynov naspat vracia do motora ( aby bola plnena emisna norma euro )

ďakujem za vysvetlenie, ale prečo to robilo po dlhšej jazde v daždi?

Za sucha nič.

neviem jedine co ma momentalne napada je zeby sa tam voda ( vlhkost ) dostavala do toho konektoru. ale to je asi blbost. inak moze tam byt taka zaludnost nech si skontroluje hadicky co idu k tomu ventilu. staci ak tam je prasknuta tak to bere falosny ( z vonku ) vzduch a hned je chyba . lebo spaliny su vyhodnotene ako prilis vela kyslika a hned je inak pripravovana (zle) zmes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, mam Fabii 1,4 MPi, 50kW, stari 5 1/2 roku, najeto 37000 km. V lete se mi objevila nasledujici zavada. Pri jizde motor obcas zaskubal az se po nejake dobe rozsvitila kontrolka EPC, plynovy pedal nereagoval (jako kdyby se propadnul) a otacky byly velice nepravidelne - kolisaly v rozmezi cca 800 az 1600. Zastavil jsem, vypnul motor a nastartoval. Motor naskocil, kontrolka EPC zhasla a vse bylo nekolik stovek metru O.K. Pak se zavada objevila znovu, ale dalo se uvedenym zpusobem dojet. Ve znackovem Skoda servisu nacetli data z ridici jednotky a prohlasili, ze zavada je sporadicka a vymazali pamet. Vse pak fungovalo normalne. Nedavno se zacala zavada projevovat znovu. Pak zase ne. Nyni bezpecne vim, ze vyse uvedeny problem se projevuje pouze za deste. Vlhkost na silnici nevadi.

Kdyz jsem byl znovu ve znackovem servisu, nacetli data z ridici jednotky - zavada sporadicka s konstatovanim, ze se jedna pravdepodobne o oxidaci nektereho kabelu a pripravili me na to, ze zavada se bude zjistovat dlouho a obtizne a oprava se muze vysplhat az na cca 70.000 Kc. Nesetkal se nekdo s podobnym problemem, pripadne nedokaze nekdo poradit?

Přesně ! Tohle se mi stalo pře dvěma lety, když jsem nechal auto stát 3 dny na dešti. Známý vymazal paměť závad, prošel kabeláž ! a nikde nic. Od té doby v poho. Já jenom, že mám 1.4 MPi takže ventil zp. plynů asi těžko.

Jíra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Mal som niečo podobné

stalo sa mi to už pri novom vozidle, v prvom daždi asi po 30 min. jazdy. :o

Nerozsvietila sa mi EPC, ale taký symbol motora.

Fabka 1,2 47 kW nevykazovala nejaké anomálie v jazdných vlastnostiach. Lialo ako z krhle, tak som išiel opatrne. Samozrejme som netušil o čo ide, čo to znamená, tak na druhý deň - šup do servisu. Však je v záruke.

Pri kontrole v servise nezistili nič, diagnostika zaznamenala nejakú náhodnú chybu, ale údajne to nieje problém. Kontrolku zhasli. Uveril som. Potom dlho sucho.

Pri ďaľšom daždi, zas asi po pol hod. jazdy sa rozsvietila znovu. :fakac:

Opäť servis, trval som na odstránení závady, evidentne vznikala len pri daždi. Kukali na mňa ako puci (nový servis ŠKODA). Ale sa rozhýbali.

Stav tacho bol 5900 km, čítam to zo servisnej knižky-záznamy servisu.

Je tam napísané:

závada: svieti kontrolka "check" na prístroj. doske.

oprava: výmena ventilu SP. vedenia výfukových plynov.

Čo to je, netuším. :p

Odvtedy 2,5 roka pokoj, a bolo už aj dosť dažďa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

hosi jen pro uklidneni ye v tom nejste sami, ja mam 1.2 mr 05, takye svazek odmotany a uz asi 13tkm resim jednu zavadu, je to asi 10 mesicu co pravidelne jezdim do servisu , protoze EPC se rozsvíti a nekdy jde jet, nekdy je to v nouzovem rezimu atd. otacky jsou rozhozene atd...pokazde to vyhodi zavadu na klapce plus neco, jako treba spatny tlak v sani nebo tlak oleje nebo neco...proste pakarna, po mnoha navstevach v servise, nastesti ydarma, jsem se ted dopracoval k tomu, ze i kdyz uz auto neni v zaruce, tak servis zajisti odeslani vozidla do kosmonos na opravu, doufam ze mi tam pomuzou...snad nebudou brblat, ze je tam dodelana klima...i kdyz potize byli uz pred klimou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni, čítajte Zelenú Naturu a dojdete čo to asi je.

Také isté príznaky ako má Bubi

http://forum.skodahome.cz/index.php?s=&amp...st&p=566933

inak radím rýchlo to vyriešiť, pokazila tam RJ AIRBAGU.....

hosi jen pro uklidneni ye v tom nejste sami, ja mam 1.2 mr 05, takye svazek odmotany a uz asi 13tkm resim jednu zavadu, je to asi 10 mesicu co pravidelne jezdim do servisu , protoze EPC se rozsvíti a nekdy jde jet, nekdy je to v nouzovem rezimu atd. otacky jsou rozhozene atd...pokazde to vyhodi zavadu na klapce plus neco, jako treba spatny tlak v sani nebo tlak oleje nebo neco...proste pakarna, po mnoha navstevach v servise, nastesti ydarma, jsem se ted dopracoval k tomu, ze i kdyz uz auto neni v zaruce, tak servis zajisti odeslani vozidla do kosmonos na opravu, doufam ze mi tam pomuzou...snad nebudou brblat, ze je tam dodelana klima...i kdyz potize byli uz pred klimou...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
hlavne to nedavaj tym chytrakom do servisu lebo za opravu budu chcet tych 70t co ti spominali. ak nemas rozmotany ten kabel tak ho daj rozmotat.

Ani rozmotat by som ho tam nedal. Kupil som 3 rocnu fabku, kde uz bol kabel rozmotany a zaveseny, ale bol asi kazdych 5 cm olepeny paskou, aby sa nerotisli kable. A cuduj sa svete, aj na tom malom mieste mokro... a pritom bolo cca 3-4 dni sucho a teplo. vybral som vzduchovy filter, baterku nebolo treba a odmotal som ten zvazok az na dopraz hore, az kym to slo. Kable som zavesil este na jednom mieste, aby sa nevalali v tom kanaliku a na konci kanalika som nemohol najst odvodnovaciu dierku, tak som vystrihol kus izolacie tej odhlucnovacej a ukazala sa dierka na odvodnenie... vycistil som to a som spokojny.CCa 2 hod roboty :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...