Přejít na obsah

Auto pro kolegu


FUGAS

Doporučené příspěvky

Kolega z práce výhledově uvažuje, že si pořídí vlastní auto, protože jejich rodinné Daewoo Nubira Wagon mu zabaví táta. Takže plánuje koupit auto v cenovém rozmezí 300-400tKč. Může být buď nové, nebo zánovní, mírně ojeté. Jeho požadavky - velký kufr (má velkého psa a často vozí velkou sekačku) a důležité je, aby když otevře do kufru, tak aby podlaha neměla schod, a možnost přívěsu nejméně 500kg. Jinak je to prý jedno, hlavně aby to jezdilo. :D V jeho výběru je Peugeot 307 Break/SW, Fiat Stilo Multiwagon, Opel Astra Caravan. Já tvrdím, ať si koupí benzínové Mondeo Combi (nejlépe 1,8 16V). Jinak má slabost pro SUV a off-roady (dřív měl Nivu), ale to jsou náklady navíc, takže asi skončí u běžného kombi. Tak co poradíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mi kolega říkal, že by bral Peugeot Partner/Citroen Berlingo. Taky se mu prý líbí Dacia Logan Kombi, ale doufám že to říká jenom proto aby mě provokoval. :D

Tak Pažoutem Partnerem jsem jel, ropákem a jízda humus. To vůbec nejelo, auto to bylo asi rok starý a rozsejpalo se. Při řazení chroupaly v převodovce zuby. Prostě jsem nechápal, co to je za hujdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Pažoutem Partnerem jsem jel, ropákem a jízda humus. To vůbec nejelo, auto to bylo asi rok starý a rozsejpalo se. Při řazení chroupaly v převodovce zuby. Prostě jsem nechápal, co to je za hujdu.

Já mu taky říkám, ať to nekupuje ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem jel Renaultem Kangoo,bezinovou dvanactkou a ten výkon taky nic moc,zato toho místa.....já měřím 2 metry.Jinak jsem měl půjčený i nový Mondeo v kombíku,s benzinem 1,8 a fakt paráda,jel jsem v tom v pěti lidech a úplně v pohodě.Já mám Octavii combi a když tyto dvě auta srovnám velikostně,je Mondeo opravdu dost větší.No ale já mám zase lepší motor :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k tomu Mondeu, nemám to sice z vlastní zkušenosti, ale někde jsem se dočetl, že motor 1,8 16V (v jedné konkrétní výkonové variantě, kterou jsem už zapoměl) je prý lepší než ten dvoulitr. Jede prý jenom neznatelně hůř, ale má znatelně nižší spotřebu. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k tomu Mondeu, nemám to sice z vlastní zkušenosti, ale někde jsem se dočetl, že motor 1,8 16V (v jedné konkrétní výkonové variantě, kterou jsem už zapoměl) je prý lepší než ten dvoulitr. Jede prý jenom neznatelně hůř, ale má znatelně nižší spotřebu. ;)

2,0 na popojíždění po městě a pod. má spotřebu vyšší, ale v momentě dílkových jízd, dálnice a pod. má spotřebu nižší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2,0 na popojíždění po městě a pod. má spotřebu vyšší, ale v momentě dílkových jízd, dálnice a pod. má spotřebu nižší.

Já mu to přednesu. Problém je, že on vlastně neví co si chce koupit, pak vždycky prohlásí že si koupí toho logana a mě berou mrákoty. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2,0 na popojíždění po městě a pod. má spotřebu vyšší, ale v momentě dílkových jízd, dálnice a pod. má spotřebu nižší.

Já mu to přednesu. Problém je, že on vlastně neví co si chce koupit, pak vždycky prohlásí že si koupí toho logana a mě berou mrákoty. :D

tak jestli chce Logana, tak nerozumím tomu, že kouká po velkém autě(kufru). Logan je mimo jiné malej zmrdeček. Typuju, že to mondeo f kombajnu bude asi tak největší běžné auto co do kufru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Typuju, že to mondeo f kombajnu bude asi tak největší běžné auto co do kufru.

Jinak já mu taky celou dobu říkám ať koupí lehce jeté mondeo. Jednak splňuje jeho nároky na prostornost a i jinak to podle mě není špatná volba - za předpokladu, že to bude benzín.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...