Přejít na obsah

KOUPE LCD NEBO PLAZMA TV


BENY

Doporučené příspěvky

Protože jsem tohle řešil necelý dva měsíce zpátky a pořád jsem se v tom babral, tak to mám ještě v živý paměti.

Takže začal bych asi u peněz. Dá se koupit slušný LCD 32" lehce přes 20 t.. nebo Plazma 40" kolem 35 t.. Další důležitej faktor je právě ta velikost obrazovky, protože čím větší, tím musí být lepší rozlišení a tím pádem roste i ta cena. Obecně asi platí, že za přijatelný peníze se dá koupit LCD do velikosti 40". Všechno, co je větší, je určitě lepší jako plasma. Co se týká značky, tak v LCD vede Samsung, jehož modelová řada je označena písmeny. Na vrcholu jsou modely s označením "M". Mezi plasmami na druhý straně je na špici LG. Osobně mám právě plasmu LG 42", která má mimo jiný 2 tunery a zabudovanej 80G HD pro nahrávání programů. Pokud se týká spotřeby, tak LCD mají opravdu přibližně poloviční spotřebu. Ta moje 42" má třeba téměř 300W. Naprostej mýtus je ale nízká životnost u plasem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dnes stravil skoro celi den litanim po obchodech s TV a jsem s toho asi chytrej takto plasma do 35000.- tycek co do toho chci investovat tak nic moc musel bych pritlacit na pilu takze to zavrhuji ale musim rict ze v nekterych ohledech se mi obraz plasmi vice zamlouval ale vetsinou slo o TV za 50 000.- a vise. jedina volba je tedy LCD a tady musim souhlasit s JASTEREM a dalsimi co se priklaneji ke znacce SAMSUNG videl jsem toho dnes opravdu dost hodne znacek a jak jste nekdo radil nejlepe se pozna kvalita na hokeji tak mi prodavac predvadel vetsinu na zapasu fotbalu. a SAMSUNG u me jednoznacne vede a hned za nim se mi zamlouval PHILIPS a treti volba prave to LG coz me mile prekvapilo myslel jsem si ze je to spise takova nizsi trida . no a prave ten typ SAMSUNGU co mi JASTER doporucuje tak ten je muj favoryt takze jsem na 90 procent rozhodlej pro nej. no a co se tyka toho digi prijmu tak to neresim za zhruba mesic mi budou montovat sat kterej bere pozemni i sateletni digi prijem tak to mam vyreseno.jeste to necham projit hlavou ale ten SAMSUNG bude snad dobra volba. jinak vam vsem diky mooooooc za vase rady a postrehy diky. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim proc ne Braviu, kdyz v LCD spolu se Samsungem jsou pry jedni z nejlepsich...

LCD versus plazma nebudu probirat... Plazma by pry mela mit pri obdobnych parametrech (rozliseni, atd.) lepsi kvalitu podani.

Jedine co me irituje, ze vsichni rikate bezte se podivat do obchodu jak "hraje". Na vetsine predvadenych TV je pusteny TV signal z urcite mizerneho zdroje a zesilovace, podle toho nemuzete merit kvalitu dane obrazovky (LCD ci plazma)!! Jedine pustit signal z dyfka a pak porovnavat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ale je to o tom na co se pak budeš dívat doma a co jsem srovnal LCD a Plazma tak LCD byl děs.

Když pustíš do obou míň kvalitní TV signál tak nevím jak u jiných ale u Panasonicu plazma vyhrává

a pak je tu taky rychlost a to mi u LCD připadlo taky horší.

Editováno: , autor: Vaša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dnes stravil skoro celi den litanim po obchodech s TV a jsem s toho asi chytrej takto plasma do 35000.- tycek co do toho chci investovat tak nic moc musel bych pritlacit na pilu takze to zavrhuji ale musim rict ze v nekterych ohledech se mi obraz plasmi vice zamlouval ale vetsinou slo o TV za 50 000.- a vise. jedina volba je tedy LCD a tady musim souhlasit s JASTEREM a dalsimi co se priklaneji ke znacce SAMSUNG videl jsem toho dnes opravdu dost hodne znacek a jak jste nekdo radil nejlepe se pozna kvalita na hokeji tak mi prodavac predvadel vetsinu na zapasu fotbalu. a SAMSUNG u me jednoznacne vede a hned za nim se mi zamlouval PHILIPS a treti volba prave to LG coz me mile prekvapilo myslel jsem si ze je to spise takova nizsi trida . no a prave ten typ SAMSUNGU co mi JASTER doporucuje tak ten je muj favoryt takze jsem na 90 procent rozhodlej pro nej. no a co se tyka toho digi prijmu tak to neresim za zhruba mesic mi budou montovat sat kterej bere pozemni i sateletni digi prijem tak to mam vyreseno.jeste to necham projit hlavou ale ten SAMSUNG bude snad dobra volba. jinak vam vsem diky mooooooc za vase rady a postrehy diky. :)

Doufam ze budes spokojenej, me 100% vyhovuje :) a ten vzhled je taky krasnej ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dnes stravil skoro celi den litanim po obchodech s TV a jsem s toho asi chytrej takto plasma do 35000.- tycek co do toho chci investovat tak nic moc musel bych pritlacit na pilu takze to zavrhuji ale musim rict ze v nekterych ohledech se mi obraz plasmi vice zamlouval ale vetsinou slo o TV za 50 000.- a vise. jedina volba je tedy LCD a tady musim souhlasit s JASTEREM a dalsimi co se priklaneji ke znacce SAMSUNG videl jsem toho dnes opravdu dost hodne znacek a jak jste nekdo radil nejlepe se pozna kvalita na hokeji tak mi prodavac predvadel vetsinu na zapasu fotbalu. a SAMSUNG  u me jednoznacne vede a hned za nim se mi zamlouval PHILIPS a treti volba prave to LG coz me mile prekvapilo myslel jsem si ze je to spise takova nizsi trida . no a prave ten typ SAMSUNGU co mi JASTER doporucuje tak ten je muj favoryt takze jsem na 90 procent rozhodlej pro nej. no a co se tyka toho digi prijmu tak to neresim za zhruba mesic mi budou  montovat sat kterej bere pozemni i sateletni digi prijem tak to mam vyreseno.jeste to necham projit hlavou ale ten SAMSUNG bude snad dobra volba. jinak vam vsem diky mooooooc za vase rady a postrehy diky. :)

někdy v listopadu jsem tu měl inzerát a nabízel jsem funglovku 42" LG i s dokladem za 36 t. Běžná cena na netu 45 t. Nikdo o to ani neškrt. Smůla, je to pryč.

Doporučuju LCD Samsung LE32N71B za cca 32 000,- Kč.

Před Vánocema byl na trhu model LE32S51B

(nebo možná LE32S71B, nevím) a ten byl fakt dobrej, za nějakých 23 000,- Kč. Už ale někam zmizel, zkus se po něm na netu podívat. Za dobrý peníze velmi slušná kvalita.

Editováno: , autor: jirkaK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nech si normální s vakuovou obrazovkou. Taky jsem začal přemýšlet o plazmě, bo LCD a pak se v televizi objevil jistý politik a měl řeči, které přímo popíraly to co říkal před týdnem. Tak jsem se naštval a LUP!! botka letěla. :smich::smich: Ještě že to byla klasická televizka, bo plazmu (LCD) by to poslalo do věčných lovišť :smich::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dnes stravil skoro celi den litanim po obchodech s TV a jsem s toho asi chytrej takto plasma do 35000.- tycek co do toho chci investovat tak nic moc musel bych pritlacit na pilu takze to zavrhuji ale musim rict ze v nekterych ohledech se mi obraz plasmi vice zamlouval ale vetsinou slo o TV za 50 000.- a vise. jedina volba je tedy LCD a tady musim souhlasit s JASTEREM a dalsimi co se priklaneji ke znacce SAMSUNG videl jsem toho dnes opravdu dost hodne znacek a jak jste nekdo radil nejlepe se pozna kvalita na hokeji tak mi prodavac predvadel vetsinu na zapasu fotbalu. a SAMSUNG  u me jednoznacne vede a hned za nim se mi zamlouval PHILIPS a treti volba prave to LG coz me mile prekvapilo myslel jsem si ze je to spise takova nizsi trida . no a prave ten typ SAMSUNGU co mi JASTER doporucuje tak ten je muj favoryt takze jsem na 90 procent rozhodlej pro nej. no a co se tyka toho digi prijmu tak to neresim za zhruba mesic mi budou  montovat sat kterej bere pozemni i sateletni digi prijem tak to mam vyreseno.jeste to necham projit hlavou ale ten SAMSUNG bude snad dobra volba. jinak vam vsem diky mooooooc za vase rady a postrehy diky. :)

Když jsi strávil,celý den lítáním po obchodech a srovnáváním, nenarazil jsi náhodou někde v reálu na tuhle LCD?

MASCOM

Je to značka, o které se málo ví a přitom mi přijde dost dobrá na to, za jaký peníz se dá pořídit (viděl jsem v nějakém e-shopu tuším za 21t. ale už nevím kde).

Já o ní začínám dost vážně uvažovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dnes jsem opet prolezal ksefty s TV a zameril jsem se krome toho SAMSUNGA i na tu LG . PHILIPS jsem uz zamitnul.no a jsem kua na vazkach ted se nemuzu vubec rozhodnout zda ten SAMSUNG ci LG to jsem prehlizel a po dnesku je to pro me horky favoryt spousta prodejcu je chvali tak uz nevim kterou s techto dvou znacek.jak jsem psal v uvodu moc se na TV nezameruji a ani se o ne moc nezajimam takze nemam poneti o kvalitach LCD a PLAZMA ale musim potvrdit to co tu uz nekdo psal. dnes mi dva prodejci nezavisle potvrdily ze obrazovka PLAZMY ma opravdu omezenou zivotnost 5-6let podle hodin provozu dokonce v DATARTU mi predvedl plazmu kterou tam maji uz 4roky jako demostracni a je pravda ze jim hraje 12 hodin dene tvrdil . bych vam ale pral pozerat ten obraz dosti ubohe misty hodne svetle skvrny neostry obraz a v hornim rohu vypalene logo eurosportu ktery tam maji vecne zaplej a to zrovna bezela reklama a stale to bylo viditelne jako kdyz to logo tam optisknete.to mi prijde u TV za 40tycek po 4letech trochu ubohy takovej obraz nema ani moje stara orava po12letech provozu. no nevim neudelalo to na me moc dobrej dojem zustanu u toho LCD tvrdil ze u nich i kdyz ty obrazovky taky starnou provozem tak je kvalita porad velice slusne sledovatelna.u plazmy tu kvalitu obrazu krome provozu jako u LCD hodne ovlivnuje ta teplota pri ktere PLAZMA pracuje to je prej velky minus ale musim rict ze nova plazma ma ten obraz o proti LCD opravdu lepsi to jen muj osbni pocit. ted babo rad LG verzus SAMSUNG mozna bude asi jedno kterou z techto dvou znacek .asi budou obe dve GUT ted uz mozna jen poridit tu ktera je mi simpatictejsi. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dnes stravil skoro celi den litanim po obchodech s TV a jsem s toho asi chytrej takto plasma do 35000.- tycek co do toho chci investovat tak nic moc musel bych pritlacit na pilu takze to zavrhuji ale musim rict ze v nekterych ohledech se mi obraz plasmi vice zamlouval ale vetsinou slo o TV za 50 000.- a vise. jedina volba je tedy LCD a tady musim souhlasit s JASTEREM a dalsimi co se priklaneji ke znacce SAMSUNG videl jsem toho dnes opravdu dost hodne znacek a jak jste nekdo radil nejlepe se pozna kvalita na hokeji tak mi prodavac predvadel vetsinu na zapasu fotbalu. a SAMSUNG  u me jednoznacne vede a hned za nim se mi zamlouval PHILIPS a treti volba prave to LG coz me mile prekvapilo myslel jsem si ze je to spise takova nizsi trida . no a prave ten typ SAMSUNGU co mi JASTER doporucuje tak ten je muj favoryt takze jsem na 90 procent rozhodlej pro nej. no a co se tyka toho digi prijmu tak to neresim za zhruba mesic mi budou  montovat sat kterej bere pozemni i sateletni digi prijem tak to mam vyreseno.jeste to necham projit hlavou ale ten SAMSUNG bude snad dobra volba. jinak vam vsem diky mooooooc za vase rady a postrehy diky. :)

Když jsi strávil,celý den lítáním po obchodech a srovnáváním, nenarazil jsi náhodou někde v reálu na tuhle LCD?

MASCOM

Je to značka, o které se málo ví a přitom mi přijde dost dobrá na to, za jaký peníz se dá pořídit (viděl jsem v nějakém e-shopu tuším za 21t. ale už nevím kde).

Já o ní začínám dost vážně uvažovat.

nezlob se nic proti ale tato znacka u me skoncila digitalni sat teto znacky u mlade doma mesic po uplinuti zaruky totalne KO neopravitelne zaroven s nim byla kupovana i sirokouhla TV opet tato znacka uhlopricka tusim 77 stala 20 tycek a hrala asi o rok dele nez ten digisat a nakonec opet KO oprava by stala co pulka porizovaci ceny TV. nene tahle znacka je mi proti srsti.je pravda ze bratr ma malou prenosnou TV MASCOM v jidelne asi treti rok a zatim jede ale jakym stylem nejvetsi prdel je se dohodnout s ovladacem zmacknes na ovladaci predvolbu 1 a skoci ti predvolba 5 s uplne jinym kanalem nez jsi chtel a to same dela i pokud prehazujes predvolby primo na TV takze to neni asi chyba jen ovladace.jeho to moc nesere byl to takovej malej prezent zadarmo az zdechne prej poleti z okna :076

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nezlob se nic proti ale tato znacka u me skoncila digitalni sat teto znacky u mlade doma mesic po uplinuti zaruky totalne KO neopravitelne zaroven s nim byla kupovana i sirokouhla TV opet tato znacka uhlopricka tusim 77 stala 20 tycek a hrala asi o rok dele nez ten digisat a nakonec opet KO oprava by stala co pulka porizovaci ceny TV. nene tahle znacka je mi proti srsti.je pravda ze bratr ma malou prenosnou TV MASCOM  v jidelne asi treti rok a zatim jede ale jakym stylem nejvetsi prdel je se dohodnout s ovladacem zmacknes na ovladaci predvolbu 1 a skoci ti predvolba 5 s uplne jinym kanalem nez jsi chtel a to same dela i pokud prehazujes predvolby primo na TV takze to neni asi chyba jen ovladace.jeho to moc nesere byl to takovej malej prezent zadarmo az zdechne prej poleti z okna  :076

Hmm, díky za postřehy, už o ní přestávám uvažovat.... :disgust:

Editováno: , autor: FRANK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dnes jsem opet prolezal ksefty s TV a zameril jsem se krome toho SAMSUNGA i na tu LG . PHILIPS jsem uz zamitnul.no a jsem kua na vazkach ted se nemuzu vubec rozhodnout zda ten SAMSUNG ci LG to jsem prehlizel a po dnesku je to pro me horky favoryt spousta prodejcu je chvali tak uz nevim kterou s techto dvou znacek.jak jsem psal v uvodu moc se na TV nezameruji a ani se o ne moc nezajimam takze nemam poneti o kvalitach LCD a PLAZMA ale musim potvrdit to co tu uz nekdo psal. dnes mi dva prodejci nezavisle potvrdily ze obrazovka PLAZMY ma opravdu omezenou zivotnost 5-6let podle hodin provozu dokonce v DATARTU mi predvedl plazmu kterou tam maji uz 4roky jako demostracni a je pravda ze jim hraje 12 hodin dene tvrdil . bych vam ale pral pozerat ten obraz dosti ubohe misty hodne svetle skvrny neostry obraz a v hornim rohu vypalene logo eurosportu ktery tam maji vecne zaplej a to zrovna bezela reklama a stale to bylo viditelne jako kdyz to logo tam optisknete.to mi prijde u TV za 40tycek po 4letech trochu ubohy takovej obraz nema ani moje stara orava po12letech provozu. no nevim neudelalo to na me moc dobrej dojem zustanu u toho LCD tvrdil ze u nich i kdyz ty obrazovky taky starnou provozem tak je kvalita porad velice slusne sledovatelna.u plazmy tu kvalitu obrazu krome provozu jako u LCD hodne ovlivnuje ta teplota pri ktere PLAZMA pracuje to je prej velky minus ale musim rict ze nova plazma ma ten obraz o proti LCD opravdu lepsi to jen muj osbni pocit. ted babo rad LG verzus SAMSUNG mozna bude asi jedno kterou z techto dvou znacek .asi budou obe dve GUT ted uz mozna jen poridit tu ktera je mi simpatictejsi. :(

a to je ono, to šusování obrazu jsem myslel. Vysolit za to takový love a po pár měsících obraz na pi*u. Třeba u nás běžně telka běží i když na to nikdo nekouká. Prostě jede skoro nonstop. Já u ní taky často chrápu až do rána, a pak zas čumí malá, nebo to zkrátka jede jen tak. Kolikkrát to jede i několik dní v kuse, aniž by na to někdo koukal. Takhle by ta plasma byla kaput do roka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri koupi LCD, pripadne plazmy, bych dbal na nekolik dulezitych parametru. Rozliseni minimalne 1024x768 - nizsi nebrat, vyssi je naopak samozrejme plusem, musi mit digitalni tuner, aby to byla take investice do budoucna. Set-top box v zadnem pripade. Nehodlam mit konferencni stolek plny dalkovych ovladacu. Dalsim dulezitym prvkem je HDMI vstup a tim padem i HD-ready TV. Na full HD televize si jeste nejaky cas pockame, zatim jsou nehoprazne drahe a je jich malo. Btw, nedavno jsem jednu studoval v Electroworldu, a pritelkyne mela problem dostat me od obrazovky :D Luxus obraz, luxus. A HLAVNE!!!! Uhlopricku minimalne 106cm, nizsi nebrat.

Minuly rok jsem kupoval jeste klasickou CRT TV s uhloprickou 82cm. Nelituju, koupil jsem dobre, ale s jidlem roste chut a dnes bych vyssi uhloprickou nepohrdnul. Klasicke CRT ale maji maximalne prave 82 cm. Do doby, nez bude digi vysilani v plnem provozu mi bude maximalne stacit. LCD nebo plazmu koupim az budou splnovat vsechny moje parametry. Hlavne tedy digi tuner, ktery dnes vetsina televizi nema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu Mascomu. Pred casem jsme domu koupili malou prenosku barevnou telku s uhloprickou 37 cm. Znamej me naockoval, ze Mascom je poskladanej z dilu Panasonic, tak jsem si rikal, ze to risknu. No ale po par dnech sla zpet do obchodu. V miste, ze ktereho vidim na vysilac, jsem nebyl schopnej prijmout teletext, obraz u televize se taky ladil spatne a silne televizni stanice sly se zrnim, tak jsem usoudil, ze televize s horsim prijmem signalu snad nemuzou existovat. Nicmene nektere modely Mascomu dostaly zajimava oceneni od ruznych renomovanych periodik zabyvajicich se audio-video technikou, takze tezko hodnit celou znacku kvuli spatne zkusenosti s jednou TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu Mascomu. Pred casem jsme domu koupili malou prenosku barevnou telku s uhloprickou 37 cm. Znamej me naockoval, ze Mascom je poskladanej z dilu Panasonic, tak jsem si rikal, ze to risknu. No ale po par dnech sla zpet do obchodu. V miste, ze ktereho vidim na vysilac, jsem nebyl schopnej prijmout teletext, obraz u televize se taky ladil spatne a silne televizni stanice sly se zrnim, tak jsem usoudil, ze televize s horsim prijmem signalu snad nemuzou existovat. Nicmene nektere modely Mascomu dostaly zajimava oceneni od ruznych renomovanych periodik zabyvajicich se audio-video technikou, takze tezko hodnit celou znacku kvuli spatne zkusenosti s jednou TV.

No právě že jsem si myslel, vzhledem k těm oceněním, o kterých taky vím, že by v tom mohla být i kvalita (přece by neměli ocenit něco, co např. z hlediska životnosti tak tak přežije záruku).

A ve svém okolí žádného uživatele této značky nemám, tak nevím....asi vznesu dotaz na zkušenosti s Mascomem na nějakém audio-video fóru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem se před Vánocemi rozhodoval, a radil v obchodech a nakonec vše vyřešil takto: objednal jsem si DIGI TV - digitální satelitní příjem - 40 programů - stejně je ani všechny nesleduju http://www.cz.digi.tv - docela chodí i když z počátku jsem měl k těm rumunům nedůvěru.. A televizi jsem pořídil 100Hz Samsung - tady je třeba víc info: http://www.eproton.cz/Asp/DescrView.asp?ID...551&NNZ=a5x7936 a musím říct, že jsme naprosto spokojený, kvalita digi signálu tady prý v porovnání s okolními zeměmi EU není zatím taková (prý jen třetinový signál) a ještě dlouho nebude, takže se mi zdálo zbytečný si pořizovat super LCD - je to o velikosti místnosti, o náročnosti diváka a hlavně =především o financích .. Jo a v obchodě jsem měl možnost vidět tuhle mou 100Hz vedle LCD Panasonic, a nějak mě ten obraz LCD stejně nenadchl - vykreslení barev je stejně reálnější na klasice i když 100Hz (ale to je o něčem jiném), to mi nikdo nevymluví ... Tot´můj trošek do mlýna ..... Můj názor tedy, až tady bude digitální vysílání TV na stejný úrovni, jako na západě (obdobně silný tok signálu), pak se teprv asi ty LCD a plazmy vyplatí pro diváky TV, kdo sleduje hodně DVD apod. tam je to ale bezesporu rozdíl.

Editováno: , autor: Mara53
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...