Přejít na obsah

Signalizace nízké hladiny oleje


esař

Doporučené příspěvky

Ahoj mám OI 1,9 tdi 81 kw ASV rv 2001 a prodloužený ser. interval QG 1 a chtěl,bych vědět jestli má signalizaci nízké hladiny mot.oleja.Kde se to dozvím,nebo to mají všechny auta nebo jenom ty co mají QG1? Kontroloval sem hladinu oleje a mám ju na spodní rysce a nesvítí nic. Je možný že ta sig. tam není? a při jaké výšce hladiny by se měla rožnout?díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,já mám 1,9 TDI PD,96 kW s prodlouženým intervalem a hladina oleje se mi zobrazuje na Maxidotu.Když je oleje málo,zapípá a Maxidot mi napíše ať doleju olej.Jestli ale Maxidot nemáš,tak to podle mě musíš hlídat sám,ale nejsem si jistej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mam OI 1,9 tdi 81 kw ASV rv 2002 a QG1, ale i kdyz mam olej na spodni rysce, nic se nerozsviti (maxidot mam). Pritom tam ta signalizace musi byt u vsech aut s QG1 a je jedno jestli mas maxidot nebo ne. Takze mi to pripada, ze se to opravdu rozsviti az kdyz uz tam skoro zadny olej neni:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem dneska znovu kontroloval olej a zdá se že při minulé kontrole sem auto asi nenechal dostatečně dlouho stát (20min)než sem se na to díval,protože teď po celonočním stání mám olej asi 3 až 4mm nad ryskou minima.Takže to proto nemohlo svítit, ještě počkám a budu to hlídat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak je to v pořádku,dneska se mě ta žlutá olejnička rožla cestou z práce a hned po vypnutí motoru sem to zkontroloval a bylo tam tak 2mm pod minimem. Jenomže když sem tam chtěl dolit tak sem zjistil že na štítku v motoru je zaškrtlej 5W50 a v dokladu od ser. prohlídky je 5W30,já sem koupil 5W30 a myslím že na prodlouženej interval by to měl byt on, nebo se pletu? A že na štítku se někdo spletl. Je to tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to v pořádku,dneska se mě ta žlutá olejnička rožla cestou z práce a hned po vypnutí motoru sem to zkontroloval a bylo tam tak 2mm pod minimem. Jenomže když sem tam chtěl dolit tak sem zjistil že na štítku v motoru je zaškrtlej 5W50 a v dokladu od ser. prohlídky je 5W30,já sem koupil 5W30 a myslím že na prodlouženej interval by to měl byt on, nebo se pletu? A že na štítku se někdo spletl. Je to tak?

Spíš jsi to jenom blbě přečetl... 5w30 bude ten pravej - ale musí spolňovat normu VW 00 506 nebo jak to je... bude to určitě v návodu k obsluze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj mám trochu jiný problém ale je to o oleji tak nebudu zakládat nové téma. Včera jsem byl na výměně oleje (1,9 TDI 66 kW ALH). Když jsem přijel domů tak jsem se díval informativně na měrku a co mě překvapilo: je to přelité asi o 5 mm nad rysku. Taky na faktuře je vyúčtováno 5 l. Nechápu, všude se uvádí náplň tak 4 - 4,5 l. Otázka tedy zní: mám to tak nechat, nebo to reklamovat? Děkuji za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím jaký měli důvod, ale přece ten serviceman musí ze zkušenosti vědět zhruba na 1 dcl kolik tam má nalít (podle typu motoru)

no ja bych se nedivil, kdyz vis, co sou ve skodovce schopny udelat.... :(

neco podobnyho se stalo mame se Saxem v origo Citroen servisu, tak sem to nechapal a museli ji to upoustet...pak se omlouvali, atd...spolehaj na to, ze to lidi nekontrolujou, noo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...