Přejít na obsah

Superb 3 - dodělání Kessy


Pavel_N

Doporučené příspěvky


Zdraván všechny, mám Superb III 2019 FL, ve výbavě je startování tlačítkem, ale chybí kliky.

 

Po pročtení fora, jsem došel k názoru, že by to mohlo jít relativně levně (ne však lehce) dodělat.

 

1) řídící jednotka Kessy kterou teď mám: 3QO 959 435M

2) sada klik s anténou: https://www.aliexpress.com/item/1005006624451038.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=60738120196&aff_fcid=d7b8b8b7617a4af5be6e6b6246c0e495-1723120976200-06755-_ExmMBHJ&tt=MG&aff_fsk=_ExmMBHJ&aff_platform=default&sk=_ExmMBHJ&aff_trace_key=d7b8b8b7617a4af5be6e6b6246c0e495-1723120976200-06755-_ExmMBHJ&shareId=60738120196&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=a2035f6a93e64105a6c5c42cf77a844e&afSmartRedirect=y

 

Otázkou pro zkušenější z Vás:

 

1) mohu použít stávající ŘJ Kessy?

2) fyzicky by měla být ŘJ kdesi pod palubovkou, ví někdo kde přesně?

3) stačí pouze v jednotce dokódovat, že jsou všechny 4 kliky přítomny nebo je třeba přizůsobit ještě nějaké další jednotky?

4) nemá někdo schéma zapojení ŘJ Kessy?

 

Předem díky za názory a komentáře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nevím jestli to bude úplně stejné, jako to má předFL. Já mám 2019 předFL a dodělával jsem zadní kliky.

Když jsem po montáži prováděl kodování, tak je tam každá klika samostatně, takže jestli tam jednotku máš, tak by mohlo stačit namontovat kliky, natáhnout kabeláž a nakodovat všechny 4 kliky. Jednotka je (alespoň na předFL) pod volantem těsně vlevo od tyče řízení upevněná podélně. 

Schéma bych dohledal taky na předFL, ale fakt nevím jestli je to stejné. Od každé kliky se táhly 3 kabely, rovnou do jednotky jen kostra se uchycovala někde v B sloupku. 

 

Tady je schéma na předFL: 

Oprávnění přístupu a startování , (L0L) (Čis. 481).pdf

 

Editováno: , autor: vita12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, díky za reakci a cenné tipy!

Trochu jsem googlil a na té poloze se shoduje více zdrojů, takže to asi opravdu bude pod volantem.👍

Ještě se zeptám...když jsi dodělával ty zadní kliky, tak kam jsi je do jednotky zapojil? V přiloženém schéma, jsou zmíněné jenom přední kliky viz příloha.

 

Ještě jednou díky.

Untitled (29).png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Levá zadní rukojeť:
1kolíková rukojeť - 4kolíkový blok Kessy
2 kolíky rukojeti - zem (připojeno k prahu)
3kolíková rukojeť - 13pinový blok Kessy
4kolíková rukojeť - 25pinový blok Kessy

Pravá zadní rukojeť:
1kolíková rukojeť - 28pinový blok Kessy
2 kolíky rukojeti - zem (připojeno k prahu)
3kolíková rukojeť - 3pinový blok Kessy
4kolíková rukojeť - 29pinový blok Kessy

 

takhle jsem to já zapojoval do kessy jednotky. Překlad je z ruského fóra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Pavel_N napsal:

Super, díky za reakci a cenné tipy!

Trochu jsem googlil a na té poloze se shoduje více zdrojů, takže to asi opravdu bude pod volantem.👍

Ještě se zeptám...když jsi dodělával ty zadní kliky, tak kam jsi je do jednotky zapojil? V přiloženém schéma, jsou zmíněné jenom přední kliky viz příloha.

 

Ještě jednou díky.

Untitled (29).png

Ahoj, jo zadní ve schématu nejsou, protože předFL zadní kliky nikdy neměl.

Tak jak napsal Leonekkk, zapojení se dohledá na netu a i tady se to řešilo. Z hlavy to nedám, dělal jsem to před rokem a půl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pročetl jsem si ještě odkaz z vlákna "Dorobenie kessy na zadné kľučky" viz níže (spoustu informací k tématu KESSY) a vypadá to, že moje aktuální jednotka zadní kliky umět nebude, resp. asi tam budou chybět piny.

 

Nicméně sada objednána, dám pak vědět jestli se zadařilo 🙂 

 

https://www.drive2.ru/l/626552853871198376/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...