Přejít na obsah

Kvalita vonkajšieho spätného zrkadla


Luqas

Doporučené příspěvky

Dobrý deň, dnes som mal stret s protiidúcim vozidlom (v úzkej zákrute) cca v 30 km/h rýchlosti, kedy sa stretli len konce spätných zrkadiel (na vodičovej strane). Jemu odletela len krytka smerovky na spätnom zrkadle (na Forde) a mne vyletelo celé sklo zo spätneho zrkadla a rozbilo sa na komplet. Samotnému spätnému zrkadlu nie je absolútne nič ani len poškrabané a tak mi nedáva logiku ako je možné že došlo k vyleteniu a rozbitiu skla. O to naviac ma zaráža že nové sklo - zrkadlo stojí cca 270 eur. Premýšľam nad posúdením kvality dielu a spracovania cez importéra prípadne sa obrátiť na ŠA v ČR. Vďaka za reakcie čo si o tom myslíte.

 

Len dopĺňam že cez poistku to nepôjde lebo sme obaja uznali, že sme išli blízko stredovej čiary.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No když se ptáš co si o tom myslíme...

 

Že asi nemáš na práci nic lepšího než někoho prudit. Co si jako myslíš, že ti napíšou? Potkali jste se zrcátkama, jemu se stalo něco, tobě něco. Za běžný jízdy ti nic neuletělo, takže problém je skutečně jen v tom, že prostě dostalo ránu a nárazem vyskočilo. 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem prudiť o to mi vôbec nešlo. Veď si to v konečnom dôsledku aj sám zaplatím a o to viac či menej aj za svoj štýl jazdy… len som bol skôr zvedavý na to, či aj toto sklo netrpí vadami ako napríklad padanie vodičovej a spolujazdcovej sedačky, či zadné tretie brzdové svetlo, ktoré bolo prasknuté od výroby, a pri ktorých došlo k uznaniu výrobnej vady. Viac či menej by som tiež povedal, že samozrejme záleží na fyzikálnych javoch ako došlo k stretu spätných zrkadiel ale ak sila nárazu smerovala rovno do uchytenia zrkadla a to bez toho, že by došlo k akejkoľvek inej škode na samotnom spätnom zrkadle logicky je potom na zamyslenie, či plastové uloženie skleneného zrkadla a aj uchytenie do tela spätného zrkadla je dostatočné. Nemôžem samozrejme chcieť, aby bolo všetko predimenzované a vydržalo extrémny náraz ale potom naopak platí opačný extrém, že všetko drží len tak tak a v prípade nárazu sa rozletí množstvo dielov, ktoré nie sú posudzované ako nárazové či bezpečnostné zóny a ktoré nepodliehajú prísnym kontrolám. Nie je preto podľa môjho názoru moj dotaz prudením ale skôr dopytom, či niekto v prípade podobných nárazov mal obdobný problém alebo v mojom prípade je to len situácia “vis maior”, kedy proste len pre mňa smolný náraz viedol k rozbitiu zrkadla bez poškodenia iného dielu na spätnom zrkadle.


A samozrejme kapitolou samou o sebe je, že vodičove zrkadlo s elektrickými komponentami a samostmievaním stojí 270 eur a naopak splujazdcove, ktoré neobsahuje samostmievanie stojí o 200 eur menej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z praxe vím, že jsem měl několik klientů, kteří měli naprosto stejný zážitek. Při potkání sklo vyletělo, a kryt zrcátka případně část zrcátka byla poškozená nebo to ani nebylo vidět. Kolikrát je prasklý těleso a fakt to na první pohled nepoznáš. Cena je kapitola sama o sobě, ale tak to holt je.

BTW u scaly myslím, že byl problém s tím, že praskala skla z důvodu přehřátí při zapnutým vyhřívání. Ale to je na jiné téma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u těch zrcátek - přidám svůj zážitek, který ukazuje spíš na jejich kvalitu. Loňský podzim jsem "trefil" stojícího jelena na krajnici, na poslední chvíli jsem ho zasáhl jen pravým zrcátkem. Po střetu praskl vnitřní černý rámeček, jinak nic - fungoval blinkr, sklápění, výhřev, indikace mrtvého úhlu, zrcátku se nic nestalo. Nicméně výměna na pojistku necelých 9tk. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to tak bude ako so všetkým v dnešnej dobe. Funguje to kým nepríde k prvému problému. Nie je to vada ale skôr vlastnosť spätného zrkadla, že uchytenie pustí v prípade väčšej ako bežnej sily a keď už vyletí, dôjde k ohybu skla, ktoré sa automaticky poláme… V každom prípade som svoj problém vyriešil kanibalizovaním scaly, ktorá to mala za sebou a za polovicu ceny nového mám zánovné sklo resp. zrkadlo. Len sa chcem spýtať lucky.jack, keď si mal takýchto klientov dedukujem, že si tieto zrkadlá aj menil, a tak sa spýtam, či postačí len pripojiť konektory a sklo zacvaknúť alebo je potrebný zásah cez diagnostiku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naviac mi príde zvláštne že druhovýroba nejak zaspala, keď iba pár predajcov ponúka toto samotné vodičove zrkadlo za cenu cca 30 eur. Nepýtal som sa, či je kompatibilné s originálom ale pravdepodobne bude bez samostmievania a to robí najväčšiu položku na tom skle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...