Přejít na obsah

Po zahřání motoru dojde k odstavení převodovky a vyskáče velké množství chyb


Vrhel Michal

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

od března jsem majitelem nepojízdného auta. Auto za tu dobu bylo u 3 opravářů (2x elektro, 1x servis automatických převodovek).

Bohužel nikdo neví co autu přesně je.

 

Krátce po repasu mechatroniky (týden) došlo k vyskakování chyb (airbag, porucha motoru, ESP, ABS + komunikační chyby sběrnice atd.).

Elektrikář si myslel, že je problém v budíkách, protože občas auto po nastartování ihned chcíplo (prý imobilizér). To se nepotvrdilo.

Po odpojení automatické převodovky nemá auto žádnou chybu.

 

Opravář automatických převodovek tvrdí, že mechatronika nevykazuje žádné chyby a funguje v pořádku do doby, než dojde k ohřátí motoru.

V tu chvíli vyskáčou zmíněné chyby a auto se odstaví do nouzové režimu a hodí automat do chyby. Dle technika bude na 95% problém v kabeláži.

 

Nemáte někdo nějakou zkušenost či nápad čím by to mohlo být? Ještě dodám, že je v autě horší dvojhmota, kterou chci měnit, ale až po opravě tohoto. Nemůže to způsobovat právě ta horší dvojhmota?

 

Jinak se omlouvám, jestli jsem založil téma zbytečně, ale nikde jsem nic podobného na fóru nenašel.

Jako poslední možnost vidím autorizovaný servis, ale tam se obávám výměny snad úplně všeho.

 

Děkuji za jákékoliv info.

 

M. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...