Přejít na obsah

Zapojení osvětlení ze Superba


tomina

Doporučené příspěvky

Jeste mam takovej dotaz na Vasu...kudy vede napajeni zadnich ctecich lampicek?? Chci jeste dodelat to, aby svitili spolecne s prednim svetlem a napadlo me jesi nebude jednodussi prerusit privod do lampicek nekde v A sloupku...Zajimalo by me teda jesi nahodou nevede napajeni obou treba v levym sloupku... ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taaaakze ted sem se vratil z garaze -_- Na tom svetylku ze Superba je na pinu T6/2 minus pokud sviti hlavni svetylko...tj pokud jsou otevrene dvere nebo pokud se svetlo zapne vypinacem... tak jsem rozebral znovu oba A sloupky prerusil minus vedouci do obou zadnich svetylek (hnedy) a k nemu pripojil drat z kontaktu T6/2 ze Sup. svetylka... takze ted mi zadni svetla svitej spolecne s prednim svetlem - pri otevrenych dverich nebo pri zapnuti vypinacem na svetylku... Takze Super :-) po sesti letech sviti zadni lampicky asi poprve :-)

Jeste by me zajimalo na co je ten pin T6/6, ten je pres diody propojenej se ctecima lampickama..tak me nenapada proc tam je :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dioda je ve schématech naznačena na pinu 3 když je alarm jako oddělovací

a myslím že je to spíš kvůli zpoždění stropní lapičky

Co myslis tim oddelovaci? Pres diody to vede na pin 6..a na pinu 6 je minus pokud je minus na pinu na T3 (hnedomodrej) - tedy pokud sviti hlavni lampicka ( otevrene dvere) a zaroven tam je minus pokud sviti leve nebo prave cteci svetylko. Pokud se rozsviti tim tlacitkem cteci lampicka je na pinu 6 minus....to mi nejak nesedi k alarmu :-(

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem se zase vratil ke svetylku ze Superba, od zacatku mi sviti jedna z tech cervenejch ledek min.. Tak se koupil dve 3mm cerveny diody, ale zaprvy ty original jsou jeste o fous mensi...ze by 2,5mm a hlavne ty 3mm svitej min :-( Tak nevim jaky tam koupit :-( Kdyz jsem je mel venku zjistil jsem, ze jsou troku jiny nez klasicky 3mm. Poradte jaky tam dat..nejaky supermega moc svitivy aby to svitilo tak jako original...klasicka supersvitiva nedosviti ani na radicku :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, chtěl bych tady přidat svou zkušenost s výměnou té stropní lampičky. Mám Octavii 1.9Tdi 66kw r.v.99 model 00 dovezenou z rakouska. A měl jsem tam takovou tu obyč lampičku. Četl jsem tady o výměně za tu ze SB. Šel jsem do toho... v momenttě kdy jsem sudal původní a vytáhl ze svorkovnice piny, zjistil jsem že onen kábel podsvícení tlačítek je už natažený. Další problém jsem očekával u otvoru. Podle zkušeností vás, kteří už jste to dělali jsem myslel že ten otvor ve stropnici bude malý, ale ono to tam sedlo jak prdel na hrnec. Byl jsem s tím asi za třicet minut hotový... Chtěl bych poděkovat tomu člověku který tady napsal to uložení pinů do nové svorkovnice, fakt mi to hodně pomohlo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musí tam někde být předřadnej odpor

jeho změnou dosáhneš změny svítivosti

a nebo destrukce :)

Predradnej odpor tam je, ale jenom jeden, diody jsou zapojeny v serii...Ale na kazdy sem nameril jiny napeti..tak bud je jedna z nich v haji a nebo se v tom uz nekdo hrabal...

S tim nateznym kabelem je to divny :D a je v origo svazku a nebo je tam dotazenej dodatecne - je tam sólo... :-) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predradnej odpor tam je, ale jenom jeden, diody jsou zapojeny v serii...Ale na kazdy sem nameril jiny napeti..tak bud je jedna z nich v haji a nebo se v tom uz nekdo hrabal...

napis len pre zaujimavost, na ktorych miestach si to meral a oproti comu.

meril jsem jen napeti na prvni a pak na druhe diode...a jelikoz jsou seriove...melo by byt napeti na obou stejne....ale uz sem to vyresil...koupil sem za 150kč uplne zniceny svetylko s dobrym tistakem a prohodil sem tistaky...a uz to sviti stejne... :-) ale stejne je to divny...ze by odesla dioda...divny :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo je v tom svazku origo. U té původní byl navíc, byl sice zapojený ve svorkovnici ale ze světla pro něj už výstup nevedl. A má dokonce i barvu modrošedou...

Tak to sou teda veci..netusil jsem, ze do octy1 existujou i jiny svetla...proc tedy ten kablik navic... :-( Koukal jsem ze nova Fabie ma stejny interierovy svetylko jako Octa1 :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Dneska jsem daval do stary octy r.v.1997 svetlo z novejsi - stejny jako se treba dava do octy2 a prekvapilo me, ze ta ma taky konektor se 4piny a dokonce ma ten 4. pipn osazenej - vede k nemu drat. V lampicce ale neni zapojeny. Nevite nekdo na co je? Jestli to nahodou neni taky podsviceni jako tu uz nekdo psal... Proc obsahuje jenom nektera kabelaz 4 draty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...