Přejít na obsah

Opotřebení brzd


jirkaK

Doporučené příspěvky

Pri tom tukanci tam byli zimni kola a ted uz letni..... Dela to posledni 2 tis. Myslite ze he to na reklamaci?? Pac by meli snad vydrzet trochu dele ne ??? Nijak prasacky sek autu nechovam sois si myslim ze jsem zrovna na brzdeni opatrny, z autoskoly nauceno do posledni chvile brzdit motorem a podrazovat a jen tak pribrzdovat????? Ale ted pokud je tahlejsi klesani a clovek uz musi prislapnout tu brzdu tak je to jak zbijecka ,.............

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

maji kontrolu opotřebení i zadni destičky? protoze dneska jsem začal pozorovat při dobrždovani do nuly zvuk podobnej styku kov na kov, tak jsem volal do servisu, kde koukali do pocitace a zjistili, ze pri 60tis km menili predni desky, zadni nechali, tudiz ty maj najeto ted uz 90tis. tak jenom doufam, ze se mi neco šprajclo mezi desku a kotouč a nebudu muset měnit celý kotouče, zejtra jedu do servisu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pěkný, 500km před servisní prohlídkou mi vyměnili zadní kotouče. prostě si ty hovada mysleli, že je zbytečný měnit v 60tis km i zadní desky, že to vydrží, nevydrželo. nu, v přední kotouče mi vydržely 17tis km, zadní 90 200km, destičky i kotouče. ponaučení pro příště. při každý prohlídce po 30tis km preventivně vyměnit všechny 4 desky, at jsou jakkoliv sjetý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Prosim Te, kde jsi z Praglu ? Kde jsi to byl reklamovat. Ja mam najeto 33 a problem ze mi to pri brzdeni kolem 140 drsne rozvibruje rizeni. Byl jsem v servisu a nechapu jak nepoznali ze je neco spatne. Podle nich vse ok.,....

Zaruka konci za 2 mesice. Tak abych to stihl.

Diky chlape moc.

Na ty fotce co mas je to jak Ujezd o)) Ale to je asi blbost..

už jsem to tu někde psal, ale první sada předních kotoučů mi byla na záruku měněná v 17tis km. jenže z mojí vlastní blbosti, protože jednou jsem zkoušel brzdovýho asistenta ze zhruba 170km/h a po druhý brzdil dost na krev z 200km/h na 60km/h a to prostě nevydržely. od tý doby jsou kotouče v cajku(ne proto, ze bych se bal brzdit, brzdim jak potřebuju, takže občas dost), desticky mi měnily v 60tiskm, s tim, že od těch 17tis km byly nový. takze vydržely nějakých 43tis km, ale tvrdili mi v servisu, ze je mění víceméně preventivně, protože do těch 90tis km už by s největší pravděpodobností nevydržely. takže s tou životností destiček je to podle mě tak 60-70tis km a myslim, ze jsou lidi, kterým by vydržely i přes 100tis km. ted jde o to, jestli třeba časem neztrácí nějaký vlastnosti.

a taky čekám, kdo se sem zas vsere a bude psát cosi o aroganci a blbostech, jak je tady poslední dobou zvykem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zaruku ??? A jak si poznal ze zadni jsou dead ?? Ty preci nevybruji ??

ja mel to samy v 17tis km, ale jenom přední, u tebe to vypadá na výrobní vadu, protoze zvlnění zadních je nějaký zvláštní

Já mám taky měněné jak přední, tak i ty zadní, takže zadní možná z výroby byly nějaké šunty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak už jsem psal, brzdy jsou jedna z věcí na tom autě, o kterých můžu mluvit jen v dobrým. Ted stojím v servisu s výměnou tý spojky a nechal jsem preventivně udělat všechny desky po nějakých 97 t.. Nejspíš by ještě tak 10 možná i 20 t. vydržely, ale nerad bych někde zůstal stát na dovče, kvůli takový hovadině. Ty zadní jsou výrazně horší. Kotouče jsou ale krásně hladký, opotřebení opravdu minimální, jen nepatrná hranka na obvodu. Taky ovšem po předchozích zkušenostech s jinými auty brzdím s rozmyslem a pokud možno nikdy na brzdě dlouho nestojím. Snažím se brzdit přerušovaně. Jak se zdá, asi to má něco do sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Hotove vyrizene...

Byly to kotouce. Ted luxxus. Tak mi neco rika ze to od zacatku nebylo ono.

:palec2:

Na reklamaci nebo placená výměna?? Mám najeto necelích 50tis auto do zimy ještě v záruce a bylo mi řečeno že kotouče v žádném případě na reklamaci nelze uplatnit,i když ví že se po zahřátí a poté prudkém schlazení např. při prudším zabrždění na dálnici kroutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hotove vyrizene...

Byly to kotouce. Ted luxxus. Tak mi neco rika ze to od zacatku nebylo ono.

:palec2:

Na reklamaci nebo placená výměna?? Mám najeto necelích 50tis auto do zimy ještě v záruce a bylo mi řečeno že kotouče v žádném případě na reklamaci nelze uplatnit,i když ví že se po zahřátí a poté prudkém schlazení např. při prudším zabrždění na dálnici kroutí.

Na zaruku. Jsem takovej trosku drsnej kluk o)) Ale je fakt ze je to tezky. Kroutili se vice nez ty kotouce. Nakonec jsem rekl ok. Tak prosim kotouce tam nechte a jen odstrante vibrace pri brzdeni o)) A oni prej ze sem blazen. Vzdyt je to kotoucema a to by je museli vymenit. Jen jsem rekl ok, to me mrzi no ale ja si dve hodiny pockam tady jsou klice o)) Kolik mas najeto ? Odkud jsi ? Jezdis do stejneho servisu atd atd ? Klidne PM

Ja ted resim horsi vec. Auto jakoby ztratilo komfort. Na dalnici si vetrik pohazuje sem a tam. Skace to na D1 jako koza o(( No a zaboha nikdo nemuze prijit na to cim to je. o(( Jsou tam Origo 16. Tlumice testovali (ikdyz me nenapada nic jineho nez ze sou to tlumice) a vyslo LP PP LZ PZ 90 100 100 100 procent.

Foukano je dle predpisu. Nema nekdo zkusenost ?? Projel jsem dalsi 3 oki s 16kama a je to o necem jinem.

Wono to taky nejak hur celkove sedi o((

Editováno: , autor: KRYSIMLADE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
Na zaruku ??? A jak si poznal ze zadni jsou dead ?? Ty preci nevybruji ??

Já mám taky měněné jak přední, tak i ty zadní, takže zadní možná z výroby byly nějaké šunty.

Zadní a nevibrujou ? Pokud je máš pokřivené, tak Ti to stejně do celé brzdové soustavy dává nerovnoměrné vrždění. Já jsem byl vzteklý, že zase odešly ty přední, protožě při dobržďování u křižovatky to cukalo. Pak jsme s technikem zjistili, že to dělají zadky, stačí se jen rozjet a přibrzďovat ruční brzdou a pokud cítíš cukání, při brždění ručkou v malé rychlosti takové přerušované brzdění, tak to jsou zadky. A je to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dneska jsem se díval na přední brzdové obložení a zjistil jsem, že obložení je sjeté šikmo. Je to normální? Najeto 21 000 km vcelku normálním ježděním.

Když jsem se díval u kolegy se stejnými + - km, tak to vypadalo stejně. :help:

post-6706-1240144837_thumb.jpg

post-6706-1240145167_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...