Přejít na obsah

Kotoučové brzdy na kole - ano nebo ne?


FUGAS

Doporučené příspěvky

no já jenže to slyšim denně ,kolo na míru chtěj všichni ,protože to někde slyšeli .Můžeš mi napsat v čem je Merida tak dobrá ? kolo za 14 tisíc na Aliviu ?

Ja neřikam že kolo za 14000 na aliviu je či neni dobre. Osobně bych do alivia taky nešel. Někomu to na ježděni postačuje jinemu ne.

V čem je merida dobrá, v čem je rock machine dobrý, v čem je gt dobrý atd - si myslím že o tom nemá cenu vést rozhovory - co člověk to jinej nazor a stejně to nikam nevede. Já se do takových diskuzi nezapojuji. - Toť vše co jsem k tomu chtěl napsat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ty jsi prodejce ? kolo je dobré podle výbavy ,když mi někdo ukáže kolo - x na aliviu a kolo Y na Deore co vezmu ? no přece značku napsanou na rámu :smich:

to jsem sice moc nepochopil co tim chtěl básnik říci ale budiš.

Ne prodejce nejsem ani distributor nemam navic nis společneho s cyklo-oborem.

Jsem normalni člověk co už jenom normalně jezdi na kole.

Jak jsem pochopil tak ty asi jsi prodejce takže tomu budeš asi rozumět více B) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Culda: K tomu RAVu, můžeš napsat nějaké podrobnosti co je to vlastně zač? Já o tom vím tak akorát to, že je to tuzemská značka. Tuhle se mi do ruky náhodně dostal časopis, kde byl test nějakého xc RAVa a chválili ho, jenomže to byl test kola asi za 70tKč, takže je to trochu někde jinde. Zajímalo by mě třeba, co se týká kvality jejich rámů, protože to je asi to nejdůležitější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hodně nafest jsem brzdil ¨z 90 km/h a žádnej problém ani v douhým sjezdu kde se ti může přehřát u V ráfek a bouchnout dušu (už jsem to viděl)

Tak toto sa stalo mne s V-čkami - tí čo poznajú, zjazd dole z Pajštúna do Rovinky. Asi v strede zjazdu roztrhlo zadnú dušu a vyzula sa guma, ktorá sa šprajcla a zablokovalo sa mi zadné koleso, teda holý ráfik. Zopár kotrmelcov, modriny, stratené okuliare, hlina a ihličie aj v ústach :ph34r: Akurát trvalo mi vyše 2 hodín, kým som sa doplazil do prvej dedinskej krčmy s bajkom na chrbte a čakal na odvoz :unsure:

O kotúčoch som uvažoval aj ja, ale parťáci čo ich majú, len nadávajú a stáva sa, že v priebehu 60km-ového rajdu mávame technickú prestávku, kedy sa štelujú kotúče, aby brzdili a nešúchali :angry:

Editováno: , autor: Igor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

alivko za 14 papíru je drahý, s tou vybávou bych dal tak 9-10 víc ne

za 15 bude kolo na deore a je fak jak říká culda mít na kolu s alivkem přehazku XT to je jak dávat na fábku juniora dozadu kotoučovou nápravu

já bych volil minimálně deore i když na 2 tis km ročně alivko taky stačí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem říc nechtěl ,ale vidim to na skoro každym zákazníkovi ,je jim jedno jakou má kolo výbavu ,hlavně že je to "značka" ,já se vždy snažím poradit .

Jasne - ted už chapu co jsi tim chtěl říci a souhlasim s tebou, že takovejch lidi je mraky a hodně takových znám co si raději koupili kolo super světové "značky" ale maji na něm výbavu šimano social edition a pak furt někoho otravujou že jim nefunguje to a zešteluj mi to atd.

Je teda fakt že značku Ravo znam, ale nějak sem s nima nepřišel do kontaktu.

Jak oni maji dělane ramy z toho dural 6061 - je to jedna trubka prunik dvou trubek do sebe - ja jen že pravě z toho materiálu se děla to i to a třebas u GT co ma kamoš se samotny ram zda strašně těžkej.

Editováno: , autor: brunoos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schválně se kluci mrkněte na tyhle dvě kola a zkuste mi říct, které by podle Vás bylo lepší, mě ty názvy komponentů stejně moc neřeknou ;) :

1. RAVO SAGO z odkazu od Culdy: http://www.progresscycle.cz/firma.asp?ID=1...h_ID=1&rok=2007

2. SCOTT SCALE 70: http://www.cyklo-online.cz/scott-scale-70-...-zbozi-1298.htm

U toho scota jsou strašně tenkostěný trubky rámu a ma to šilený zvuky když to něho cinkne malinký kamínek - je to ale otazka zvyku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tohle? Se slevou kterou na to určitě všude dostaneš se vejdeš do patnácti k v pohodě a je to rozumná volba, bez vyloženě špatných komponent.

Jinak variantou postupného upgradu nechoď. Buď rovnou pořádné, nebo nic. Upgrade by Tě vyšel na příliš mnoho peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tohle? Se slevou kterou na to určitě všude dostaneš se vejdeš do patnácti k v pohodě a je to rozumná volba, bez vyloženě špatných komponent.

Jinak variantou postupného upgradu nechoď. Buď rovnou pořádné, nebo nic. Upgrade by Tě vyšel na příliš mnoho peněz.

a kdo ti tu slevu dá ? :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já bych řekl že k dostání je. Myslíš že se všichni prodejci už zbavili všech kol které nakoupili na začátku loňské sezony? Naopak, teď se nakoupit dá a za rozumný prachy. Slevu dá každý rozumný obchodník, resp. bez slevy bych kolo nekoupil. Sám jsem dostal na svý -20% a byl to tehdy aktuální model, nikoliv výprodej.

Na webu jsem ho našel prodávat třeba tady a je za nízké peníze. Pokud ho přiveze do servisu, vezmou si tisícovku za složení a je to...

No a ke komponentům - já bych třeba brzdy Tektro nechtěl ani omylem. Žena je má a jsou fakt hodně špatný.... :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já bych řekl že k dostání je. Myslíš že se všichni prodejci už zbavili všech kol které nakoupili na začátku loňské sezony? Naopak, teď se nakoupit dá a za rozumný prachy. Slevu dá každý rozumný obchodník, resp. bez slevy bych kolo nekoupil. Sám jsem dostal na svý -20% a byl to tehdy aktuální model, nikoliv výprodej.

Na webu jsem ho našel prodávat třeba tady a je za nízké peníze. Pokud ho přiveze do servisu, vezmou si tisícovku za složení a je to...

No a ke komponentům - já bych třeba brzdy Tektro nechtěl ani omylem. Žena je má a jsou fakt hodně špatný.... :kuk:

tak to kolo zrovna tady maj ,myslím jen 16" rám :smich: 20% slevu ti nedal obchodník ,ale dodavatel lol ,rozumný obchodník ti žádnou slevu nedá ,když ji sám nedostane u dodavatele .S marží 5% prodávaj jen na netu .A dát někomu litr za montáž ,proč ne ,ale rozhodně nebudeš mít garanční prohlídku po 100-200 km zdarma a navíc ti ten servis nepřevezme záruku .Je to paráda něco reklamovat na netu :palec2: ,záleží jaký tektra má a hlavně co je tam za špalky . Dej jí tam kool stop a uvidíš jak bude brzdit . ( jestli to teda nejsou ty 55AL) ty jsou hodně špatný a nejdou seřídit . :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to kolo zrovna tady maj ,myslím jen 16" rám :smich:

No, tvářej se že maj všechny velikosti. Ale třeba je Fugas nižšího vzrůstu a šestnáctka bude akorát... :smich:

S tou slevou, bylo to u Cyklo Adam v Suchdole, tehdy to byla ještě taková garážovka. Každopádně je to prodejce, nikoliv distributor. Třeba rock machine mý ženy byl s podobnou slevou, ale byl to výprodej loňského modelu na začátku nové sezony. Nevím, jak jsem psal, bez slevy bych kolo nekupoval. Spíš záleží na každým jestli si o ni řekne nebo ne, znám lidi kterým je to hloupý a připadá jim to jako nevkusný požadavek...

S reklamací kola po internetu zkušenost nemám, pokud by mi záruku nechtěl servis převzít, obrátil bych se na výrobce nebo distributora.

O koolstopech jsem se rozepisoval už na začátku, ty špalky dělají fakt hodně ale špatný brzdy nezachráněj. Cítíš to už např. na pákách, ve kterých už po pár zabržděních není moc cit. Jaký konkrétní model to je nevím.

Jinak proti Ravu nic nemám, kamarád jezdí racing xc a je to dobrý kolo, dobře osazený a má s ním dobrou zkušenost.

Btw ty děláš v progress cycle?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to kolo zrovna tady maj ,myslím jen 16" rám  :smich:

No, tvářej se že maj všechny velikosti. Ale třeba je Fugas nižšího vzrůstu a šestnáctka bude akorát... :smich:

S tou slevou, bylo to u Cyklo Adam v Suchdole, tehdy to byla ještě taková garážovka. Každopádně je to prodejce, nikoliv distributor. Třeba rock machine mý ženy byl s podobnou slevou, ale byl to výprodej loňského modelu na začátku nové sezony. Nevím, jak jsem psal, bez slevy bych kolo nekupoval. Spíš záleží na každým jestli si o ni řekne nebo ne, znám lidi kterým je to hloupý a připadá jim to jako nevkusný požadavek...

S reklamací kola po internetu zkušenost nemám, pokud by mi záruku nechtěl servis převzít, obrátil bych se na výrobce nebo distributora.

O koolstopech jsem se rozepisoval už na začátku, ty špalky dělají fakt hodně ale špatný brzdy nezachráněj. Cítíš to už např. na pákách, ve kterých už po pár zabržděních není moc cit. Jaký konkrétní model to je nevím.

Jinak proti Ravu nic nemám, kamarád jezdí racing xc a je to dobrý kolo, dobře osazený a má s ním dobrou zkušenost.

Btw ty děláš v progress cycle?

ne nedělám v Progresu ,ale vim že maj super kola za dobrou cenu ,velikost 16,5 bych doporučil pro někoho kdo má tak 150 cm .Výrobce =distributor se s tebou nebude vůbec bavit ,bohužel to je moje zkušenost z prodejny ,řeším to skoro denně .Lidi si něco koupěj na netu a pak si myslej že to vyreklamujou v prodejnách . Já mam ted taky slevy 25% ,ale to jen díky tomu že zlevnil dodavatel a nemohu nedodrřovat jeho ceny .Jinak kola co mam na prodejně se pak prodaj pod cenou . V sezoně dá slevu na nový model jen blbec nebo někdo kdo to kolo obral a dal tam něco jiného .To už jsem taky zažil .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co KONA? Mám Blast 2006, najedu cca to samý tím samým způsobem, co Vláďa (Fugas)...samozřejmě vidle je už jiná :) Akorát mám pocit, že model 2007 už je taky víc promixovanej...

Toho Apache jsem vloni scháněl taky a bez šance :(, ale s Konou jsem spokojenej, jen ty disko brzdy jsou mechaniky...i když na to moje takový to poježděníčko :D to stačí.

Ještě jsem koukal na Ghost, protože to jezdí strýc ( tuhle mrchu ), kterej je lovec gramů, ale to už je cenově dost jinde i když kola okolo 15-20tis mají taky. Jinak na Ghost je dobrej prodejce v Jizerkách v Bedřichově ( CONTIM - CZ) kde to strejda kupoval a dostal krásnou slevičku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...