Přejít na obsah

Kotoučové brzdy na kole - ano nebo ne?


FUGAS

Doporučené příspěvky

Co KONA? Mám Blast 2006, najedu cca to samý tím samým způsobem, co Vláďa (Fugas)...samozřejmě vidle je už jiná :) Akorát mám pocit, že model 2007 už je taky víc promixovanej...

Toho Apache jsem vloni scháněl taky a bez šance :(, ale s Konou jsem spokojenej, jen ty disko brzdy jsou mechaniky...i když na to moje takový to poježděníčko :D to stačí.

Ještě jsem koukal na Ghost, protože to jezdí strýc ( tuhle mrchu ), kterej je lovec gramů, ale to už je cenově dost jinde i když kola okolo 15-20tis mají taky. Jinak na Ghost je dobrej prodejce v Jizerkách v Bedřichově ( CONTIM - CZ) kde to strejda kupoval a dostal krásnou slevičku ;)

kona je zbytečně drahá , a ta jeho mrcha je už celkem s cenou úplně někde jinde :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a k velikosti rámu...mám 182cm a rám 20" a no problemo, sám jsem se docela cukal, když mi tohle u Šírera radili, ale opravdu mi sedí

záleží kam to měřej ,ale 20" je o.k ,myslím že maj 18 " 20" a 22" Takže ti tam někdo poradil kupodivu dobře :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co KONA? Mám Blast 2006, najedu cca to samý tím samým způsobem, co Vláďa (Fugas)...samozřejmě vidle je už jiná :) Akorát mám pocit, že model 2007 už je taky víc promixovanej...

Toho Apache jsem vloni scháněl taky a bez šance :(, ale s Konou jsem spokojenej, jen ty disko brzdy jsou mechaniky...i když na to moje takový to poježděníčko :D to stačí.

Ještě jsem koukal na Ghost, protože to jezdí strýc ( tuhle mrchu ), kterej je lovec gramů, ale to už je cenově dost jinde i když kola okolo 15-20tis mají taky. Jinak na Ghost je dobrej prodejce v Jizerkách v Bedřichově ( CONTIM - CZ) kde to strejda kupoval a dostal krásnou slevičku ;)

kona je zbytečně drahá , a ta jeho mrcha je už celkem s cenou úplně někde jinde :smich:

no já byl tenkrát udělanej do toho Apache a tohle mi drahý nepříšlo, ale v tý době ten Apache byl za cca 20...

Zase se mi líbí, že jich moc nepotkávám, takže trochu exot a v Jizerkách na Nový Louce ho dycky když velezem z hospody najdu napoprvý :smich:. Ale to strejda to svoje taky lol

Abych to shrnul, tak spíš můžeme Vláďovi sypat různý variace a on si pak stejně vezme Velamose, protože na tom bude jezdit jeho zadek a ne ten náš ;)-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a k velikosti rámu...mám 182cm a rám 20" a no problemo, sám jsem se docela cukal, když mi tohle u Šírera radili, ale opravdu mi sedí

záleží kam to měřej ,ale 20" je o.k ,myslím že maj 18 " 20" a 22" Takže ti tam někdo poradil kupodivu dobře :smich:

k brabečkovi lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se přidám. Kupoval jsem tady, toto kolo: http://www.bradsky.cz/index.php?main_page=...products_id=225 Co se týče kotoučovek, zatím nemůžu objektivně hodnotit, protože jsem kolo kupoval na sklonku loňského podzimu a zatím najeto 350 km. Zatím jsem spokojen, brzdí fakt výborně. Ze začátku byly trochu problémy s vibracemi zadní kotoučovky, ale po zajetí se to zlepšilo, teď už to nedělá vůbec. Já bych za ráfkové neměnil. Velikost rámu taky 20".

post-18-1171287187.jpg

Editováno: , autor: pava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a k velikosti rámu...mám 182cm a rám 20" a no problemo, sám jsem se docela cukal, když mi tohle u Šírera radili, ale opravdu mi sedí

Tak to máme přesně stejně, taky mám 182cm. :D Taky jsem chtěl jít do 20" rámu, ale pokud bych šel do toho RAVa, tak bych musel jít do 19", ale podle nějaké tabulky co jsem do ní koukal by to mělo být OK. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se přidám. Kupoval jsem tady, toto kolo: http://www.bradsky.cz/index.php?main_page=...products_id=225 Co se týče kotoučovek, zatím nemůžu objektivně hodnotit, protože jsem kolo kupoval na sklonku loňského podzimu a zatím najeto 350 km. Zatím jsem spokojen, brzdí fakt výborně. Ze začátku byly trochu problémy s vibracemi zadní kotoučovky, ale po zajetí se to zlepšilo, teď už to nedělá vůbec. Já bych za ráfkové neměnil. Velikost rámu taky 20".

hezká mašinka :palec2:

jinak koukám, že obecně všichni spíš kola s větším slopingem, než "v rovině"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a k velikosti rámu...mám 182cm a rám 20" a no problemo, sám jsem se docela cukal, když mi tohle u Šírera radili, ale opravdu mi sedí

Tak to máme přesně stejně, taky mám 182cm. :D Taky jsem chtěl jít do 20" rámu, ale pokud bych šel do toho RAVa, tak bych musel jít do 19", ale podle nějaké tabulky co jsem do ní koukal by to mělo být OK. ;)

Myslím, že to bude O.K, mrkni tady: http://www.bradsky.cz/index.php?main_page=page_4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a k velikosti rámu...mám 182cm a rám 20" a no problemo, sám jsem se docela cukal, když mi tohle u Šírera radili, ale opravdu mi sedí

Tak to máme přesně stejně, taky mám 182cm. :D Taky jsem chtěl jít do 20" rámu, ale pokud bych šel do toho RAVa, tak bych musel jít do 19", ale podle nějaké tabulky co jsem do ní koukal by to mělo být OK. ;)

se stav, nechám tě se projet, ale pak se to řeší u každý geometrie zvlášť ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se přidám. Kupoval jsem tady, toto kolo: http://www.bradsky.cz/index.php?main_page=...products_id=225 Co se týče kotoučovek, zatím nemůžu objektivně hodnotit, protože jsem kolo kupoval na sklonku loňského podzimu a zatím najeto 350 km. Zatím jsem spokojen, brzdí fakt výborně. Ze začátku byly trochu problémy s vibracemi zadní kotoučovky, ale po zajetí se to zlepšilo, teď už to nedělá vůbec. Já bych za ráfkové neměnil. Velikost rámu taky 20".

hezká mašinka :palec2:

jinak koukám, že obecně všichni spíš kola s větším slopingem, než "v rovině"

Díky.

Takový je současný trend a myslím, že to i líp vypadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se přidám. Kupoval jsem tady, toto kolo: http://www.bradsky.cz/index.php?main_page=...products_id=225 Co se týče kotoučovek, zatím nemůžu objektivně hodnotit, protože jsem kolo kupoval na sklonku loňského podzimu a zatím najeto 350 km. Zatím jsem spokojen, brzdí fakt výborně. Ze začátku byly trochu problémy s vibracemi zadní kotoučovky, ale po zajetí se to zlepšilo, teď už to nedělá vůbec. Já bych za ráfkové neměnil. Velikost rámu taky 20".

hezká mašinka :palec2:

jinak koukám, že obecně všichni spíš kola s větším slopingem, než "v rovině"

Díky.

Takový je současný trend a myslím, že to i líp vypadá.

mě ty rovný rámy evokujou Favority, nevim proč :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a k velikosti rámu...mám 182cm a rám 20" a no problemo, sám jsem se docela cukal, když mi tohle u Šírera radili, ale opravdu mi sedí

Tak to máme přesně stejně, taky mám 182cm. :D Taky jsem chtěl jít do 20" rámu, ale pokud bych šel do toho RAVa, tak bych musel jít do 19", ale podle nějaké tabulky co jsem do ní koukal by to mělo být OK. ;)

měřim 180 a 19 " je super RAvo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se stav, nechám tě se projet, ale pak se to řeší u každý geometrie zvlášť ;)

Díky za nabídku, uvidíme. -_- Nedalo mi to a jel jsem se do toho progresscycle podívat, abych ty RAVa okouknul naživo. Asi bych si tam vybral, i když jsem teda zatím nezkoušel na žádné kolo sednout abych vyzkoušel jak mi padne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k těm velikostem bych dodal pouze toto: měřim 186 ale mam delši nohy než trup (myšleno tím od standartního normovaneho člověka) a tak i pro svou velikost mam jenom 20" i když bych teoreticky měl mít 21" (tak nějak to kdysi vychazelo).

Ja osobně se těmi velikostmi ramu řidit nemohu - prostě je třeba pořadně vyzkoušet pojezdit a uvidi se. A taky jak už někdo psal - každej vyrobce ramu to asi měři trochu někam jinam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...