Jump to content

pava

Uživatel
 • Content Count

  1,187
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

pava last won the day on September 8 2012

pava had the most liked content!

Community Reputation

72 Excellent

3 Followers

About pava

 • Rank
  Profesional

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  207142167

Recent Profile Visitors

1,939 profile views
 1. V některém ze starších SM v sekci bazar testovali Octavii III s motorem 1.2 TSi což je defakto až na objem stejný motor. Bylo to auto po taxikáři přes 250 tkm najeto. Na autě vyměnili opotřebované svíčky, jinak motor naprosto v pořádku včetně tlaku. Při pravidelné údržbě bych tomu motoru věřil. Mám ho taky, najeto 95 tkm, motor bez závady šlape jako hodinky, spotřeba do 6l.
 2. Já jsem v 60 tkm vyměnil v převodovce olej, kterého tam bylo méně než mělo a nyní v 95 tkm nemám s řazením problém. Zpátečka tam padá jako do maminy.
 3. Drahý olej se používá někdy od 15KT/2013, kdy se změnil materiál synchronních kroužků. Řazení se celkově zlepšilo. Nic jiného než originál bych do převodovky nedal. Opravy jsou drahé a navíc to málokdo umí opravit.
 4. roxtidy1: měnil jsem sám, mrkni zde: https://forum.skodahome.cz/topic/146521-výměna-oleje-v-manuáln%C3%AD-převodovce/
 5. A co máš v autě za motor?
 6. HlouchyJR Možná to deci co údajně vyteklo ani nevyteklo. Měnil jsem olej v převodovce (přesně podle DP) a vyteklo namísto 2,1l jen 1,8l. Šetří se kde se dá, obzvlášť, když litr oleje do převodu stojí patnáct stovek. Možná to nevíš, ale množství oleje v převodu se dá změřit jen když se úplně vypustí, což pochybuji, že při výměně gufera udělali.
 7. Našel jsem v garáži originál svíčky, co byly v autě z výroby a mrknul na to, jak je řezaný závit. Tři svíce jsou OK, čtvrtá je ze závitem mimo toleranci. Na svíčkách je číslo 04E905612 R1 EJ
 8. Tohle je celkem zásadní informace. Celkem by mě zajímalo, jak jsou na tom originální svíčky ze škodovky.
 9. Ano, je to přesně tak, i když u parkování o body nejde, protože za žádné špatné parkování se trestné body nedávají.
 10. Nic sdělovat nemusíš. Jednoduše pokud nesdělíš, kdo vozidlo řídil, máš jako provozovatel plnou zodpovědnost a platíš.
 11. Takto to už dávno neplatí, Pokud se odvoláš na osobu blízkou, zodpovědnost je na provozovateli vozidla, který pokutu zaplatí a pak si to řeší s tím, kdo vozidlo řídil a přestupek spáchal.
 12. Pánové, je to tak. Pokud nebude řešit a nedostavíte se k řešení přestupku, ze kterého jste jako řidič podezřelý, strážník počká cca 2 týdny a poté pošle - oznámí správnímu orgánu. Doloží úřední záznam a oznámení o podezření z přestupku, ve kterém uvede důvody a důkazy o které se jeho tvrzení popírá, přiloží fotografie, situační plánek. Úřední to zkoukne a pokud je vše v pořádku pošle vám pokutu příkazem 1000 - 2500,-Kč. Až poté co se odvoláte probíhá správní řízení a pokuta může narůst o dalších 1000,-Kč za zahájení řízení. Pokud se dostavíte na služebnu s trochou pokory, může to být klidně jen 100,-Kč
 13. Já jsem dal a znovu dám Bosche, jsou v dílenském manuálu uvedeny jako jediné. Originál svíčky co jsem vymontoval z auta byly také Bosch. Po dotáhnutí na moment jiiskřiště sedělo u všech svíček. Všechny vymontované svíčky byly rovnoměrně opotřebované. Experimentovat nebudu, za mě Bosch.
 14. pava

  Výměna oleje

  U svého auta auta mám zachovaný longlife režim. Olej měním co 10 tkm, jednou škoda servis (kvůli zápisu do virtuální servisní knížky) a jednou sám. Používám olej Castrol LL III, který je i v balení v lahvích originál škoda oleje. Olej si nosím svůj, takže výměna za pár korun. U 1.5 TSi s GPF bych kupoval tento olej, z tohoto obchodu viz. níže a našel bych si servis, kde by s výměnou přineseného oleje neměli problém. Experimentovat s normami a zničit drahý filtr a kdo ví co ještě, to bych určitě nedělal. https://pemacz.cz/zbozi/motorovy-olej-castrol-edge-fluid-titanium-ll-iv-0w-20-4l_285195
×
×
 • Create New...