Přejít na obsah

pojistný šroub


author

Doporučené příspěvky

zdravim, tak jsem dneska menil kola ze zimnich na letni kdyz jsem dotahoval pojistny sroub, tak se mi protocil a omlely se ty malinky zoubky co v nem jsou. zkousel jsem kolo povolit a ani ho**o, protaci se. NEvim co s tim, napada me jedine sroub odvrtat.

Kdybyste nekdo mel nejakou radu sem s ni, dik moc :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne sa stalo to isté, v pneuservise to vymlátili dajakým klinom či čím a musel som dávať nové poistné šrúby. Ale ja som dával iné šrúby nie škodovácke takže nieviem či sa dá objednať len jedna samostatne

Zdá sa mi že do šrúbu narvali taký štvorhran a tým to vytočili. ale tiež vybrali všetky ostatné, a trošku to vykývali celým kolesom

Ešte ma teraz napadlo, ak by si mal niekedy cestu na "slovač" tri poistné šrúby tu mám

Editováno: , autor: 62454
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne sa stalo to isté, v pneuservise to vymlátili dajakým klinom či čím a musel som dávať nové poistné šrúby. Ale ja som dával iné šrúby nie škodovácke takže nieviem či sa dá objednať len jedna samostatne

Zdá sa mi že do šrúbu narvali taký štvorhran a tým to vytočili. ale tiež vybrali všetky ostatné, a trošku to vykývali celým kolesom

Ešte ma teraz napadlo, ak by si mal niekedy cestu na "slovač" tri poistné šrúby tu mám

Ja jedu dneska na Vyhod a tesim se jak male decko, hlavne az se zbavim D 1 a pak na tu pohodicku. No a samozrejme na severnu D jednotku :D.

H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si měním kola sám a z toho důvodu jsem si sehnal momentový klíč, takže problémy s příliž utaženými koly nemám. Jinak těch 120 Nm co předepisuje Škoda je docela málo tak si myslím že ty kola v servisech utahují příliž. Byl jsem svědkem v pneu sevisu jak pneumatickým klíčem zničili závit na dvou kolech u Xsary a svedli to na toho kdo to dělal dřív. Takže zničené pojistné šrouby mají na svědomí mechanici bez momenťáku, alespoň já si to tak myslím. Za celá léta se mi to nestalo, rozuměj zničit šroub, a to si je přendávám již desátý rok sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si měním kola sám a z toho důvodu jsem si sehnal momentový klíč, takže problémy s příliž utaženými koly nemám. Jinak těch 120 Nm co předepisuje Škoda je docela málo tak si myslím že ty kola v servisech utahují příliž. Byl jsem svědkem v pneu sevisu jak pneumatickým klíčem zničili závit na dvou kolech u Xsary a svedli to na toho kdo to dělal dřív. Takže zničené pojistné šrouby mají na svědomí mechanici bez momenťáku, alespoň já si to tak myslím. Za celá léta se mi to nestalo, rozuměj zničit šroub, a to si je přendávám již desátý rok sám.

Momenťák taky nemám a šroub jsem zatím nezničil, ale souhlasím, že v servisech to dorvávají co to jde - po dvou dnech jsem nebyl schopnej povolit kola na Okině :blbec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si měním kola sám a z toho důvodu jsem si sehnal momentový klíč, takže problémy s příliž utaženými koly nemám. Jinak těch 120 Nm co předepisuje Škoda je docela málo tak si myslím že ty kola v servisech utahují příliž. Byl jsem svědkem v pneu sevisu jak pneumatickým klíčem zničili závit na dvou kolech u Xsary a svedli to na toho kdo to dělal dřív. Takže zničené pojistné šrouby mají na svědomí mechanici bez momenťáku, alespoň já si to tak myslím. Za celá léta se mi to nestalo, rozuměj zničit šroub, a to si je přendávám již desátý rok sám.

Momenťák taky nemám a šroub jsem zatím nezničil, ale souhlasím, že v servisech to dorvávají co to jde - po dvou dnech jsem nebyl schopnej povolit kola na Okině :blbec:

To jsou ty jejich vzduchové klíče..pak to zkus někde na silnici vyměnit, když máš jen ten 30cm dlouhý klíč ze sady v autě :blbec: Takže zásadně přehazuju kola sám..a dotahuju momenťákem..ale v tomhle na mně moc nekoukejte, je to asi úchylka B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...