Přejít na obsah

Leštěnka


century

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
Mám metlu z roku 2001. Je na ní spoustu oděrek od kamínku a škrábančků od prachu a z běžného provozu. Navíc bývalý majitel jezdil do myčky, tak ty kartáče taky udělaly své. Poradíte, co mám použít, aby lak vypadal zase co nejlépe.

jj kartace z mycky....jsou fakt ,,svinstvo'',proto to raci myju sam... :) .a kdyz se do toho opravdu pustim tak pouzivam todleto- :palec2:

samo ,,ze nepouzivam vsechny ty lestenky najednou ;)

post-4984-1175947244_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tak já sem zkoušel nebo spíš používám na mamininého opela(Astra rv2001 1,6-16v75Kw):) barva polar blue....silně tmavá modrá metalíza tu tmavě modrou leštěnku i s chipstickem(to je tužka) bílý podklad na škrábanci to zakryje a nebije to tak do očí jinak škrábance zaleští nebo spíš vyplní ted nevím....ale až tak po 4tém přeleštění není to po prvním použítí :palec2:

Jinak já na svou Fabču šedá stone:) používám taky od turtle wax "špičkový autovosk plus PTFE" u nás stojí 199kč je fakt dobrý a drží na laku i po umytí šamponem(bez vosku) :p je to na všechny laky novějších vozů jak metalické tak pastelové a zářivé.... :palec2: jen doporučuju...

Jinak pánové jak tu někdo psal tak leštěnkou TEMPO leší děda škodu 120L a ta hadra je hustě modrá od laku takže to brousí jak šmirgl papír,ale tak auto zas vypadá pěkně,ale dodávám že lak je zoxidovaný a moc poškrábaný škrábance zmizí :palec2:

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam černou metlu z roku 2002 a auto snad nikdy nebylo leštěné. Mam ji necelý rok a konečně sem se dostal k tomu abych něco udělal s lakem. Když jsem projel prstem po laku tak byl drsný, po umytí šamponem flekatý no prostě hnus. Tak jsem se rozhodl a celý auto jsem vzal tempem. Žadné tlačení na houbičku nebo tak něco, pomalu a jemně. Malá houbička (ta na mytí nádobí) byla sice černá ale až po celem autě. Zaschle tepmo utřit hadrou, cele auto znovu umyt šamponem a prostě nádhera, lak totalně hladký, leskne se, a konečně zmizely ty malinkate flíčky. Co mi ještě zbývá tak je prostor pod klikama - je poškrabaný od nechtu, tam bude třeba tempo a pořadně přitlačit.

Teď ještě nějaký tvrdý vosk a bude to supr - taky jsem se koukal po nějakem Turtle Wax tak asi pujdu do něho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zakoupil přípravek Turtle wax Color Magic a dnes jsem se s ním pustil do práce. Práce s ním je velice příjemná (až na ty špinavý ruce :D ), vosk se dobře nanáší a také pak po zaschnutí dobře leští. Auto je po použití vosku pěkně vyleštěné, ale já osobně jsem čekal lepší krycí efekt. Tento vosk jsem kupoval speciálně kvůli tomu, aby mi zakryl na autě drobné škrábanečky, což se mu moc nepovedlo. Je možné, že po dalším navoskování bude efekt výraznější - to zatím nevím. Jinak lesk samotný je perfektní, krytí vad laku nedostatečné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zakoupil přípravek Turtle wax Color Magic a dnes jsem se s ním pustil do práce. Práce s ním je velice příjemná (až na ty špinavý ruce :D ), vosk se dobře nanáší a také pak po zaschnutí dobře leští. Auto je po použití vosku pěkně vyleštěné, ale já osobně jsem čekal lepší krycí efekt. Tento vosk jsem kupoval speciálně kvůli tomu, aby mi zakryl na autě drobné škrábanečky, což se mu moc nepovedlo. Je možné, že po dalším navoskování bude efekt výraznější - to zatím nevím. Jinak lesk samotný je perfektní, krytí vad laku nedostatečné.

Přesně tak. Dělá se s ním výborně, ale krycí efekt = 0. Je to to samé jako bezbarvý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna se to lisi barva od barvy, ale ja jsem u sveho cerneho auta s touto lestenkou maximalne spokojenej. Umi velice slusne kryt drobne skrabance a tukance od kaminku... jen ta korekcni tuzka je opravdu na ho...

A chce to pouzivat na lesteni rukavice, protoze jinak to jde z rukou pekne blbe. Ja pouzivam ty doktorske, dost vydrzi a jsou tenke, takze mam v rukach cit...

Tak jsem zakoupil přípravek Turtle wax Color Magic a dnes jsem se s ním pustil do práce. Práce s ním je velice příjemná (až na ty špinavý ruce :D ), vosk se dobře nanáší a také pak po zaschnutí dobře leští. Auto je po použití vosku pěkně vyleštěné, ale já osobně jsem čekal lepší krycí efekt. Tento vosk jsem kupoval speciálně kvůli tomu, aby mi zakryl na autě drobné škrábanečky, což se mu moc nepovedlo. Je možné, že po dalším navoskování bude efekt výraznější - to zatím nevím. Jinak lesk samotný je perfektní, krytí vad laku nedostatečné.

Přesně tak. Dělá se s ním výborně, ale krycí efekt = 0. Je to to samé jako bezbarvý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý týden v autohitu vyšel test osmi autošamponů s voskem . Hádejte kdo skončil poslední. Turtle wax !!!! Dostal hodnotící číslo 11. Vyhrála Ma-fra s číslem 22 !!!! Tedy 1 krát kvalitnější lol

Jj, taky jsem to cetl a vubec to nekoresponduje s nazory lidi tady http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=22847

Otazka je, jestli vubec jsou vubec schopni pri tom testu to objektivne zhodnotit/zmerit. Psali tam o mereni odrazeneho svetla od nalestene kapoty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...