Přejít na obsah

Oblíbená značka autokosmetiky


acter

Doporučené příspěvky

A mimochodem...a to bude asi potreba pred touto procedurou zadelat igelitem alternator a podobne nachylne veci, ne ?

Taky mě to napadlo jestli nebude vadit voda na určité věci v motoru. Ale zase když prší nebo když je pára, mlha tak se ta voda taky tam dostane. Asi to vadit nebude :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych potřeboval asi nějakou spejšl leštěnku na ty moje škrábance.Ani se mi to nechce mejt, když se na to podívam.... :angry:

foxíku nevím, ale bez zaretušování se ty tvoje škrábance asi neobejdou, já mám teď jeden čerstvej na dveřích a bavil jsem se s lakýrníkem a říkal že se musí zaretušovat, že jen rozleštit nepomůže ......... sekat jim ruce :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych potřeboval asi nějakou spejšl leštěnku na ty moje škrábance.Ani se mi to nechce mejt, když se na to podívam.... :angry:

foxíku nevím, ale bez zaretušování se ty tvoje škrábance asi neobejdou, já mám teď jeden čerstvej na dveřích a bavil jsem se s lakýrníkem a říkal že se musí zaretušovat, že jen rozleštit nepomůže ......... sekat jim ruce :aggressive:

bez zaretušování určo ne.Kontaktoval sem autodoktora v Praze.Řikal že úspěch neni 100%.Metla je nevyzpytatelná potvora.Třebas polovina rýhy nebude vidět a druhá jo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych potřeboval asi nějakou spejšl leštěnku na ty moje škrábance.Ani se mi to nechce mejt, když se na to podívam.... :angry:

foxíku nevím, ale bez zaretušování se ty tvoje škrábance asi neobejdou, já mám teď jeden čerstvej na dveřích a bavil jsem se s lakýrníkem a říkal že se musí zaretušovat, že jen rozleštit nepomůže ......... sekat jim ruce :aggressive:

bez zaretušování určo ne.Kontaktoval sem autodoktora v Praze.Řikal že úspěch neni 100%.Metla je nevyzpytatelná potvora.Třebas polovina rýhy nebude vidět a druhá jo

To je bohužel 100% pravda :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych potřeboval asi nějakou spejšl leštěnku na ty moje škrábance.Ani se mi to nechce mejt, když se na to podívam.... :angry:

Čau Foxíku, a nestačila by na ty škrábance nějaká ta voskovka a pak to rozleštit??? Třeba by jsi to nejhorší zakryl a zbytek pak nějak dořešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych potřeboval asi nějakou spejšl leštěnku na ty moje škrábance.Ani se mi to nechce mejt, když se na to podívam.... :angry:

Čau Foxíku, a nestačila by na ty škrábance nějaká ta voskovka a pak to rozleštit??? Třeba by jsi to nejhorší zakryl a zbytek pak nějak dořešil.

Čágo.Na těch předních blatníkách je to až do plniče.Ted´to budu zjišťovat, co se stim dá dělat.Objedu pár známejch lakýrů,co mi na to řeknou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych potřeboval asi nějakou spejšl leštěnku na ty moje škrábance.Ani se mi to nechce mejt, když se na to podívam.... :angry:

Čau Foxíku, a nestačila by na ty škrábance nějaká ta voskovka a pak to rozleštit??? Třeba by jsi to nejhorší zakryl a zbytek pak nějak dořešil.

Čágo.Na těch předních blatníkách je to až do plniče.Ted´to budu zjišťovat, co se stim dá dělat.Objedu pár známejch lakýrů,co mi na to řeknou.

Každopádně je to hnus, todle udělat. Snad ti někde poradí. Držím pěsti!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja byl linej :D

no tak to aby sis dal varovani :-)

A mimochodem...a to bude asi potreba pred touto procedurou zadelat igelitem alternator a podobne nachylne veci, ne ?

Nic, žádný igelit, nastříkat na motor, nechat chvíli působit a potom wapkou dolů :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Po nakupu asi 6 ruznych vyrobku od fy.Sonax muzu vazne jedine doporucit...treba ten jejich sprej na Al disky je fakt uzasnej...zahyby, ktery jsem vzdycky vystrikal podobnou srackou a drhl jeste rucne,jsem nastrikal Sonaxem, nechal 5 minut pusobit, ostrikal proudem vody a ten bordel se z toho primo sloupl...a krasne to "vyzralo" i mista prstum tezko nedostupna. Jeste vetsi pochvalu Sonax zaslouzi za aplikator (rozprasovac). U tech dvou pripravku, co jsem mel pred tim vzdycky, kdyz jsem strikal, jsem mel vzdycky od toho celou ruku (a nedej Boze, kdzy na ruce byla nejaka rana), jak to teklo vsude okolo a pumpicka sla silene tezko... Vim je to hovadina, na kvalitu umyti to nema vliv, ale zvysuje to celkovy dojem z vyrobku. Podobne zkusenosti uz mam i se Sonax odstranovacem hmyzu..nastrikat...2 minuty nechat pusobit...ostrikat proudem vody a po muchach ani stopa....

Dal jsem koupil pripravek na textilie, na plasty a gumy, lestenku a voskem...ale na ne se teprve chystam :-)

takze diky vsem, kteri me ujistily o kvalitach znacky Sonax...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se jednou pohádal v Kerf.na Andělu s ochrankou garáží-(respektive s těma pánama co tam choděj a dělaj machry). Zaparkoval jsem šikovně z jedné strany sloup a z druhé inv. staní a ještě v rohu, kde nikdo nechodí s vozejkama.Nechám auto samotné asi 10.minut a při návratu mne polila horkost a vztek. U spolujezdce poškrabané dveře až na plech. Auto bylo pod kamerou ale zrovna nebyla v provozu... Zkoušel jsem koupit lakovací tužku, ale byla to prasarna i přes veškeré rozlešťovaní (tempo,a další přípravky na škrábance,zkoušel jsem i tzv tužku a barevný vosk). Pak jsem na spičku jehly namačel barvu a jen vyplňoval škrábanec. To aby mne to tak nebolelo.Nakonec dveře museli k lakýrovi a to jediné pomohlo.

Co se tyče vosku tak používam želvu, ale prý na NĚMECKÉ laky je lepší používat Sonax

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zleva:

TRUTLE VAX čirý vosk (je dobrý, že nezanechává bílé skrvny na gumách apod.)

čistič na elektrony (bez něj bych je snad nevydrbal)

SHERON odstraňovač hmyzu (velmi účinný)

SONAX přípravek na kůži (s vitamínem E, teď jsem ho použil poprvé, ale zdá se, že sedačkách a výplním bude dělat dobře)

VELVANA čistič plastů (používám hlavně na venkovní a na plasty na motoru)

ROX čistič plastů (používám v interiéru, voní, antistatický)

RETECH pěnový čistič (na skvrny na sedačkách, pásech, naposled jsem pomocí nej dostal zaschlou žvýkačku z pedálu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

U mě vede želva-Turtle wax+PTFE jako vosk na karoserii..umývám šamponem coyote s neutrálním PH(jako DOVE) lol

A na vnitřní plasty používám turtle wax...přesně si nevzpomenu jméno :doh je to ve spreji a náhderně čistí a voní :)

Auto umývám a voskuju zároveň cca jednou do měsíce i dřív:)

Kosmetiku sonax jsem nezkoušel,ale asi bude dobrá....Želvu používal děda na 120tku kupoval jí v tuzexu a auto má dodnes původní lak který na 22let vypadá celkem normálně :)

Jo a když se mi dostane vosk na plasty třeba na lištu nárazníku tak vemu kartáček na ruce a vodu a lištu po voskování očistím a vypadá jak nová :)

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 2 měsíce později...

Ahojte, podobných témat je víc, ale zkusím se zeptat tady. Rád bych své OI Tour dopřál nějaké to kvalitní vykoupání od Sonaxu, ale trošku tápu co konkrétně použít. Auto je rv 4/2010 tedy relativně mladý lak - metalíza. Zatím myto ručně a jen vodou, na kapotě se voda shlukuje takže něco málo vosku tam ještě bude. Na zimu bych to rád navoskoval - asi někdy v listopadu. Je vhodný např tento přípravek? Vosk Xtreme Wax 1 Liquid Power ? Trošku mě mate, že je to jak na nové, tak na staré laky :huh: Když to jednou za čas umyju tímto šampónem Aktivní autošampon 2 v 1 - SONAX Xtreme tak tomu předpokládám taky neublížím :)

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...