Přejít na obsah

seřízení před.světel


roman5a9

Doporučené příspěvky

Měl jsem ted auto v servisu kvůli blbnutí stahování skla řidiče a aktivně mi tam udělali nějakou tu předsezonní prohlídku zdarma seřídily mi tam před.světla ( xenony ) a od té doby se mi zdá že to předtím svítilo lépe i se mi ted stává že na mě sem tam protijedoucí auto blikne.Když jsem tam za pár dní s tím jel tak to vzali do dílny a řekly že to je o.k.

Nemáte někdo návod jak si to podomácku zkotrolovat případně doseřídit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám xenony.

Ted právě po tom seřízení se mi zdálo že hlavně pravé svítilo hodně vysoko.Když jsem to v garaži proti zdi porovnal s druhou OII tak bylo o mnoho výše,tak jsem ho trochu stáhnul dolů a zas levé se mi zdá že svítí přiliš do strany,no nevím!!!.Když to bylo seřízené z výroby tak i tak se mi sem tam stalo že na mě protijedoucí auto bliklo,ale ted po tom seřízení na mě blikalo každé druhé auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice nemám xena, ale tam asi taky budou ty šrouby naboku, nebo se pletu? Zkus se domluvit někde na STK nebo tak, ať to skoukonou na regloskopu a když budeš u toho, tak to uvidíš a můžeš si i říct. Jedním šroubem se posouvá činná plocha vertikálně a druhým šroubem posouváš ohnisko vodorovně..jde to celkem snadno, a je to lepší, než u vrat v garáži. Jen jak říkám, nevím, jestli to seřizování je stejné u klasických a u xen, pokud není, jako bych tu nebyl :ph34r::ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akékoľvek nastavenie na prístroji je nanič, lebo to stále nastavia rovnako, podľa predpisu výrobcu. Ja som si to už preskákal pred časom na firemnom. Tiež som každého oslňoval. Myslel som, že je to blbo nastavené. Nechal som to nastaviť, ale bez zmeny. Myslím si, vykašlali sa na to, tak som to pri najbližšej návšteve servisu vyslovene rozšahal, aby som videl, či to nastavili. Ale zase to nastavili rovnako. Tak som potom svetlá nastavil ručne (znížil), aby som akurát neoslňoval a pekne na stene zrovnal, aby obidve svetlá svietili na rovnakú výšku (tá vodorovná línia). A odvtedy mám pokoj. Na OII som sa už ani neunúval do servisu a hneď som to znížil a je pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akékoľvek nastavenie na prístroji je nanič, lebo to stále nastavia rovnako, podľa predpisu výrobcu. Ja som si to už preskákal pred časom na firemnom. Tiež som každého oslňoval. Myslel som, že je to blbo nastavené. Nechal som to nastaviť, ale bez zmeny. Myslím si, vykašlali sa na to, tak som to pri najbližšej návšteve servisu vyslovene rozšahal, aby som videl, či to nastavili. Ale zase to nastavili rovnako. Tak som potom svetlá nastavil ručne (znížil), aby som akurát neoslňoval a pekne na stene zrovnal, aby obidve svetlá svietili na rovnakú výšku (tá vodorovná línia). A odvtedy mám pokoj. Na OII som sa už ani neunúval do servisu a hneď som to znížil a je pokoj.

Každopádně na tom regloskopu musí nastavit hodnotu danou výrobcem na štítku nebo přímo na světle..nemůže být problém v tom, že se jim to nechtělo přenastavovat, když to měli nastavené na jiné auto? Mně to známý na STK dělal, byl jsem u toho a docela jsme si s tím vyhráli..naprostá spokojenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pockej, ja myslel, ze levý má svítit níž než pravý

Proč by mělo? :o

mě to přijde i docela logický, abys neoslňoval protijedoucí a měl víc nasvícenou pravou(svojí) stranu silnice. aspon teda mě to tak svítí

Ale to ti svítí obě světla stejně, na každém světle zleva do středu ohniska je ta hranice osvětlené plochy přibližně vodorovná a od ohniska vpravo se zvedá.. Proto se na skleněných světlech musela na obou světlech při cestě do Anglie přelepovat taková výseč, která právě "vyrušila" tu část vpravo, která by v takovém případě docela svítila anglánům do ksichtu. Dle návodu na OII se musí na čiré optice ve světle něco překlopit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim čéče, když se postavim proti zdi, matně si vzpomínám, že mi to vykreslí takovou fajfku. levá strana je níž než prava...ale možný, že mi to svítí blbě a taky možný, že si to vybavuju blbě

Jasný, je to taková hokejka, vybavuješ si to přesně, ale je stejná pro obě světla. obě světla svítí v té levé půlce vodorovně a v té pravé pak víc nahoru..kvůli krajnici. v reálu na silnici to pak opravdu působí tak, že před sebe to svítí nějak vysoko a doprava se to zvedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl dnes opět v servisu vyreklamovat to seřízení světel už dost nepříjemnym způsobem,protože nesnesu když mi někdo tvrdí že to je o.k a doma to když to porovnám s naší druhou OII která je stará necel.tři měsíce a xenony tam jsou nastavené z výroby a svítí líp a nikoho neoslňuju.

Ujal se mě nějakej mistr dílny a vzal mě k tomu ,první co udělal že nastavil regloskop,pak připojil VAS a dal světla do zakládního nastavení a seřizovací polohy po té to seřídil klasicky ručně,omluvil se mi a řikal že asi ten kdo to seřizoval tak zapoměl že to jsou xena a ty se navíc před seřízením musejí nastavit VASEM do té seřiz.polohy a zaklad.nastavení.Hned bylo vidět na tom regloskopu jak lévé svítilo moc nahoru,pravé taky+ještě navíc přiliš do strany.Nyní teprve spokojenost,už když jsem jel pak Mrázovkou a Strahov.tunelem tak odraz od auta předemnou a vůbec ten zdroj světla byl o něčem jiným.KONEČNĚ !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, ako tu už odznelo, ak auto stojí pred nejakou stenou, tak od stredu doľava je hranica svetla a tieňa je vodorovná a od stredu doprava ide tá hranica šikmo nahor (osvetľuje krajnicu). A ja som samozrejme nastavil na rovnakú výšku tú vodorovnú časť oboch svetiel. Ak by neboli v rovine, tak by malo jedno svetlo iný dosvit na vozovke ako druhé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě j tomu seřízení světel,jak jsem tu psal mám už to konečně seřízeno tak jak jsem si představoval,ale ted jsme jeli s kamarádem za sebou a ten mi pak řikal že mi pravé jakoby svítí méně,že levé světlo září jako diví a pravý jakoby mělo menší šajn,mě sice s pohledu řidiče to vůbec nepřijde,podle mě svítej obě stejně,až dnes jsem si všiml u benzínky když jsem svítil proti výloze že skutečně v přímém pohledu to levé více září,teprve až když jsem odtamtud vyjížděl a zahybal oproti té výloze doleva tak když jsem byl trochu v úhlu tak to mělo stejný šajn.

Připadá mi jakoby to pravé svítilo příliš doprava,dnes jsem si toho hodně všímal u aut s xenama který jeli zamnou a zaregistroval jsem to až u Touarega,levé mu taky zářilo a to pravé měl truchu utlumenější.Je to normální,nebo už jsem s těch světel zmagořil?Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

ahoj prej me sviti kazde svetlo jinak jedno oc nahou. rikal mi to kamos,kolegyne a spousta lidi na me aj blikaloa,le ja si toho nejsu vubec vedom. serizovat sam si to nechci. je stale pravda,ze na STK zdarma serizuji svetla?  jo zda s emi,ze mi malo funguje naklapeni svetel. motorek jede hybe se to,ale vzdy jen o par milimetru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim pamatuju si,ze mi kdysi prave ten kamos co  na me rval,ze mam svetla do prdele chtel seridit svetla na favoritu o garaz   a cele to tak rozmrdal,ze to svitilo uplne blbe. S takovym clovekem jet je hruza porad mi drbe do ventilatoru pousti topeni zastudena nadava ,ze jedu 80 na 90tce apod.

Editováno: , autor: ondikTDI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...